Skocz do zawartości

Becikowe | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂 Wiem że to jeszcze pewnie za wcześnie, ale chciałam się dowiedzieć szczegółow dotyczących becikowego. Powiem szczerze że nie bardzo się w tym w ogóle orientyje, wiem jedynie że warunkiem jest zgłoszenie się do lekarza do 10 tygodnia ciąży (akurat ja się na to załapuje i wszystkie listopadóweczki oraz reszta mam z młodszą ciążą). Jak możecie napiszcie czy są jeszcze jakieś dodatkowe warunki, gdzie i kiedy powinno się składać oapiery i jakie. Dziekuje zgóry za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aby otrzymac becikowe nalezy w urzedzie gminy lub miasta zlozyc wniosek(w ciagu 12 miesiecy od narodzin dziecka), kopie swojego dowodu tozsamosci, kopie aktu urodzenia dziecka(oryginal do wgladu) i numer PESEL dziecka (jezeli zostal juz nadany)
😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Ci bardzo, za pomoc, ja to naprawdę ciemna w tych sprawach, teraz wiem przynajmniej to co najważniejsze dziękuje Ci jeszcze raz. Mam jeszcze pytanko właśnie jeśli chodzi o te nowe zasady, czyli zaświadczenie kiedy się było u lekarza i czy trzeba zaświadczenie że się było na wizytach co miesiąc i kiedy to zanieść ,czy wtedy kiedy resztę dokumentów czy jakoś wcześniej? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...