Skocz do zawartości

Detektor tętna płodu ?? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam dooplerka w domu ale używałam go tylko w naprawdę ostateczności gdyż jak każde urządzenie wysyłające fale nie pozostaje dla dziecko obojętne. Z tego co wiem w Polsce dość częste są wizyty u ginekologa i USG więc nie ma się co martwić gdyby się cos działo lekarz to szybko wykryje. Moj mały np. nie lubił i nadal nie lubi badań typu USG czy KTG, bryka strasznie. do KTG byłam przez godzinę podłączona to biedaczek nie wiedział gdzie się schować, bardzo mu się to nie podobało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira-dziękuję za podpowiedz,ja dzisiaj szukałam trochę na ten temat,i prawdopodobnie nie szkodzi niby dziecku ani mamie,ale też do końca w to nie wierzę.Ja właśnie mieszkam obecnie w Anglii,i niestety nie mam kontaktu z żadnym ginekologiem 😞 dwa razy tylko usg w ciągu całej ciąży 😞 a poroniłam już raz i mam takie momenty że bym chciała wiedzieć czy Maluszek tam żyje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W UK raczej nie będziesz miec więcej jak 2 scany ja miałam jeden resztę prywatnie, gina również na oczy nie widziałam i już nie zobaczę. Jak powiedziałam że mam skrócona szyjkę i chciałabym mieć wizytę u ginekologa to położna stwierdziła że wszystsko jest ok i nie ma co się martwić 😠 Ta ich " opieka"
Co do dooplerka to położna jak i lekarz wyraźnie powiedziały żeby nie używać go częściej niż raz w miesiącu bo szkodzi dziecku. Powiedz koniecznie położnej o poronieniu powinnaś wówczas mieć solidniejszą opiekę.
Niestety większość dooplerów dopiero od 16 tygodnia jest w stanie "wychwycić" bicie serduszka więc cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira-dziękuję 🙂 ja bym też z chęcią sobie prywatnie zrobiła ale nie wiem gdzie 😞 położna wie że poroniłam tutaj już raz,ale raczej nic się nie zmieniło.Dostałam wykres cały co i jak i w jakim czasie,także wiesz.Mówiłam także o tym że brałam tabletki na zbicie prolaktyny i testosteronu,bo miałam problem z zajściem w ciąże,ale też nie zrobiło to na Niej żadnego wrażenia.Ogólnie masakra 🤢 posłucham Ciebie i poczekam jeszcze z dwa tygodnie i wtedy spróbuje 🙂 dziękuję jeszcze raz za pomoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 ty sie malutka nie przejmuj za bardzo bo im wiecej nerwow tym gorzej dla bobalka - daj mu spokojnie rosnac w brzuszku i zacznij myslec pozytywnie to jest najwazniejsze zeby urodzic zdrowego dzidziusia... Ne panikuj jak nic nie slyszysz, badz nie czujesz. Wiesz, ze najgorszy okres juz minal przeszlas najslabsze 3 miesiace i teraz juz mysl pozytywnie... nie masz boli ani krwawien-plamien wiec sie nie stresuj!! Znaczy ze wszystko jest dobrze!!! Poza tym mam wiele kolezanek ktore poronily w pierwszch ciazach a w drugich urodzily zdrowiuskie bobaski 🙂
TAK WIEC TYLKO POZYTYWNE MYSLENIE!!!!

Jesli chodzi o lekarzy w Anglii lepiej idz do prywatnego jak chcesz!! Polecam polskiego lekarza bdziesz czula sie lepiej i latwiej sie z nim porozumiesz, pozadajesz pytania ... ja wiem ze w Anglii i w Irlandii nie przejmuja sie ciaża tak jak w PL Ja przez pierwsze 3 mies. mieszkalam w Irlandii i chodzilam tam do polskiego ginekologa - TYLKO!! Faktem jednak jest ze taka wizyta kosztuje sporo bo w Irlandii 100euro z badaniem USG mysle ze w Anglii tyle samo z przeliczeniem na funty.
Poszukaj lekarza na tej stronie : http://polscylekarze.org/
lub sproboj wpisac w wyszukiwarke Polska Klinika/Lekarz/Ginekolog....(nazwa miasta, w ktorym mieszkasz badz najblizszego dosc duzego)


I PAMIETAJ!!!!
POZYTYWNE MYSLENIE!!!!

[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari-dziękuję 😘 staram się myśleć pozytywnie,ale wiesz momentami to samo tak nachodzi 😞 no nic jak na razie się nie dzieje,i całe szczęście 🙂 jak każda z Nas pewnie już bym chciała usłyszeć lub poczuć Maleństwo i nie mogę się tej chwili doczekać 🙂

Co do lekarzy tutaj to nie bardzo mam możliwość iść do polskiego ginekologa 😞 szukałam ale w mojej miejscowości nie ma żadnego, w pobliżu też nie 😞 dopiero Londyn i okolice,ale mam spory kawałek 😞 no i nie mamy swojego auta 😞 a wiesz jak to jest prosić kogoś 😞 mam nadzieję że podołam z tutejszą służbą zdrowia 🤢 i wszystko będzie oki 🙂


A Tobie jeszcze raz bardzo dziękuję 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiek, nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz ale jeśli w Szkocji to na Polskiego lekarza nie licz bo go tutaj po prostu nie ma. Scan robiliśmy prywatnie w Baby Bondzie za 170f, był to tzw. Anomaly Scan, czyli szczegółowy. Wykonywany jest po między 19 a 24 tygodniem i jest bardzo ważny bo można wykryć wady serduszka u dziecka. Jeśli masz możliwość być w tym okresie w Polsce to zrób koniecznie, możesz iść tutaj ale za fachowość nie ręczę niestety bo z wiedza u nich cieńko. Badania na toksoplazmozę również lepiej wykonać, tutaj koszt 80f chyba że uda Ci się wymodlić od położnej mi pomimo kota i 3 świnek morskich w domu nie udało się i robiłam prywatnie w Polsce jak byłam.
Niestety tutaj mają opiekę do bani i trzeba to przeboleć a przede wszystkim walczyć o swoje bo porządna opieka Ci się należy czy im się to podoba czy nie. Widzisz moja koleżanka poroniła wcześniej miała 8 scanów, wizytę co 3 tygodnie i co tylko chciała a ja pomimo problemów zdrowotnych co 2mc i ogólnie zlewka przez to zmuszona byłam dać o siebie i małego 3 razy bardziej bo widziałam że w razie czego może byc ciężko z pomocą. Pociesza mnie tylko to iż warunki porodowe są o niebo lepsze od Polskich. Masz do dyspozycji wszystko czego zapragniesz i za nic nie musisz płacić z czym w Polsce niestety jest ciężko.
Głowa do góry będzie dobrze. Pamiętam że maleństwu udziela się Twój nastrój więc się częściej uśmiechaj nawet jeśli to będzie wyśmiewanie się z NHS:laugh:
Buziaki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mieszkam na Walii,i nie mam pojęcia gdzie tutaj czegokolwiek szukać 😞 co do opieki,to położna wie że poroniłam,ale według niej to tylko jedno poronienie,dla mnie aż jedno 😞 no ale jak pójdę do niej to się wypytam czy mogę gdzieś tutaj zrobić prywatnie cokolwiek.Do Polski lecę w 24 tygodniu,bo bym chciała sobie test obciążeniowy zrobić.O zwierzaki się pytała,ale nie mamy tutaj nawet małej myszki :laugh: dziękuję jeszcze raz za rady 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz na myśli test potrójny na wykrycie chorób genetycznych np. zespół Downa? Jeśli o te chodzi to w 16 tygodniu wykonują jak wyrażasz na to zgodę, są darmowe. Nam położna sugerowała żeby je wykonać ze względu na chorobę w rodzinie ale się nie zgodziłam nie potrzebuje dodatkowego stresu w ciąży Tak jak mówię, pomóc nie pomogą a aborcja nie wchodzi w grę więc uznaję ta wiedzę za zbędną. Na tokso lepiej zrobić bo od zwierzaka prawie niemożliwe jest się zarazić za to poprzez warzywa, owoce i mięso ryzyko jest. Zawsze lepiej te badania mieć niż nie mieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha o tym teście mówisz 🙂 Tutaj tylko krew pobierają i dobrze bo nie chciałabym łykać tego paskudstwa :laugh: Lecisz w dobrym okresie, brzuszek nie na duży, nie ma mdłości, pełno energii. Ja leciałam w 30 i 31 i chociaż leciała się ok to latanie po mieście odbiło nie najlepiej na zdrówku. Najważniejsze ze dolecieliśmy w jednym kawałku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm...co trzeba łykać ?? Nie bardzo wiem na czym ten test polega 🤪 ale wiem że jak jest to coś niedobrego to będzie ciężko,ponieważ mam tak zwane cofki i jakoś mi nie chcą jeszcze przejść 🥴 też tak myślę że to odpowiedni czas na lot bo pózniej to ciężko będzie 🥴 a muszę jeszcze rodzinkę odwiedzić 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Gosia, jak tam już słychać bicie serduszka? Już kilka tygodni i poczujesz pierwsze ruchy 🙂
To do picia to miałam na myśli glukozę ponoć jest wstrętna w smaku. z tego co wiem to tutaj tylko na podstawie testów krwi sprawdzają czy wszystko jest ok, pobierają 4 razy 2 na początku i 2 na końcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 wiesz co miałam ostatnio wizytę u położnej i tam słuchałam serduszka,w domu jeszcze się nie odważyłam,nie chcę zaszkodzić,tak mówiłam że ze dwa tyg poczekam od wizyty i wtedy sama sprawdzę 🙂

Nie wiem co oni mi tutaj sprawdzają we krwi ale wiem że przez całą ciążę mam tylko dwa razy pobieraną 😞 ehhhh pojadę do domku i zrobię najważniejsze badania i usg jeszcze jedno dla spokoju.

Co do ruchów to już bym chciała je poczuć,według nich tutaj zaczynam 17 tydzień,jestem ciekawa jak długo będę musiała jeszcze czekać 🤨

3 dni temu miałam takie dziwne uczucie,ale nie wiem do czego to porównać,najpierw tak jakby mi ktoś pukał w brzuszek od środka a po chwili gilanie od środka 🤪 brzuch mnie swędzi czasami ale to było takie inne,nie potrafię tego określić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 napisał:
A tak w ogóle to zauważyłam że jesteśmy urodzone tego samego dnia i miesiąca 🤪

Hihi, faktycznie:laugh: wiesz ja w bardzo podobny sposób poczułam pierwsze ruchy więc kto wie może masz duuuuża dzidzie i już zaczyna odzywać się do mamusi 🙂 Mi dzisiaj znowu musieli krew pobrać bo poprzednia gdzieś zgubili 😠 Jest w UK niestety bałagan w prowadzeniu ciąży ale pocieszmy się tym że porody są komfortowe. Mi zostało 20 dni do porodu, ciekawe czy mały poczeka czy wyskoczy wcześniej. Właściwie to ja mogłabym jeszcze chodzić z tym brzuszkiem gdyby nie to moje nieszczęśliwe biodro. Tak się "rozlazłam" że mam problem z chodzeniem od tygodnia a spraw do załatwienie od groma i jeszcze nietypowe jak na Szkocję upały 30 stopniowe dają w kość. Nic, My wszystko zniesiemy byle dzidziusie byłe zdrowe prawda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No faktycznie jest gorąco,ja mieszkam na Walii,i też nie idzie wytrzymać. Co do badań,to krew mi pobierali już ze 4 tygodnie temu i nie mam do dziś wyników 🤢

Fajnie by było gdybym więcej razy poczuła moje Maleństwo,no ale wtedy było tylko i już jak na razie się nie powtórzyło 🥴

Tylko 20 dni Ci pozostało,ja zaczęłam dzisiaj 17 tydzień,a zaczyna mi się ciężko robić,a co to dalej będzie 😁 ale tak naprawdę to już bym chciała mieć taki duży widoczny brzuszek 🙂 no ale muszę jeszcze poczekać.Tak jak piszesz najważniejsze żeby Nasze dzidzie były zdrowe.

Położyłam dzisiaj rękę na brzuszku i normalnie czułam bulgotanie,heheh,w ogóle jakieś aktywne dzisiaj jest 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do 30 tygodnia latałam i biegałam aż przeholowałam i się zaczęło. Problemy z ciśnieniem, obrzęki nóg i rąk, duszności,z ty tym że aż do tego 30 nie było u mnie widać brzuszka. Teraz taka wielka piła wystaje :laugh: Ponoć mam typowo brzuszek na chłopaka - do przodu. Pierwsze ruchy poczułam dokładnie 1 dnia 20 tygodnia, były delikatne ale wyczuwalne. Teraz czasami płacze jak mały umiejscowi nóżki pod żebrami ale nie można mieć mu to za złe ciasno maluszkowi jest. Co do wizyt to na początku miałam co 6 tygodni tak ze tez bardzo długo nie znałam wyników ale pamiętam tutaj brak odzewu tu dobry znak 😉
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem taka panikara,wiesz pierwszą ciążę poroniłam i staram się oszczędzać,żeby nie zaszkodzić i nie przeholować 🙃

Ja idę dokładnie za dwa tygodnie na USG i mam nadzieję że się dowiem co przypuszczalnie będzie 🙂 heheh nie wiem jaki mam brzuch,zawsze jakiś tam malutki miałam ale wydaje mi się że wypycha mi powoli w przód 🙂 no ale zobaczymy,oby było zdrowe 🙂

Współczuje,też właśnie moja mam mi mówiła że się nie mogła pierwszych ruchów doczekać ale potem to jak dostała już skopa to momentalnie się prostowała,oj te Nasze Maluszki dają Nam od samego początku w kość :P

Co do wyników to też właśnie słyszałam że jak będzie wszystko w porządku to dostanę wyniki ale bardzo pózno,bo się nie śpieszą wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej Gosia, jak tam , maluszek już się ujawnił czy czeka? Ja już rozpakowana, hehe w 38 tygodniu synuś wyprowadził się z mojego brzuszka, fajna mała kruszyna, z jednej strony delikatny a z drugiej wojowniczy, prawdziwy bliźniak 😁
Napoisz, jak tam po badaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje!!!!!!!!!! 😆


A mój Maluszek się ujawnił tzn Maluszkowa 🙃 na 80% córeczka,wynik usg był bardzo dobry,rozwija się prawidłowo i tutaj to było moje ostatnie już usg,ale za 4 tyg jadę do polski i sobie jeszcze jedno zrobię 🙂 jedyne co to nie chce się ruszyć 😞 tzn ja nie mogę wyczuć 😞 od 3 dni mam takie wrażenie jakby coś mi się tam ruszało tak delikatnie,wczoraj dwa razy mocniej poczułam ale od tej pory nic cisza,a od jutra wchodzę w 20tc.

Eeehhh Tobie jeszcze raz gratuluję 🙂 śliczny Maluszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierwsze wyraźniejsze ruchy poczułam dokładnie w 20 tygodniu. Gratuluję córeczki 😘 W Polsce zrób 3d i pochwal się fotkami 🙂 A mój maluszek chyba ma żółtaczkę jutro jedziemy do szpitala na badanie krwi 😞 Bardzo się martwię, mam nadzieję że nie zatrzymają nas w szpitalu na naświetlania. Dziwne, bo mówiłam w szpitalu jak byliśmy że on taki nieco żółciutki i nic ich nie zaniepokoiło a teraz że może miec żółtaczkę. Po dwóch tygodniach nagle sie nie pojawiła musiała byc wcześniej więc nie wiem o co chodzi. Oby wszystko było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojoj 😞 ale z tego co wiem to dużo dzieciaczków ma żółtaczkę zaraz po porodzie.Nie martw się wszystko będzie dobrze 🙂 napisz co i jak,ja będę wieczorkiem po pracy.Tak myślałam o usg 3d ale mówią że się je robi miedzy 20-24 tc a ja będę już bliżej 25 tyg jak pojadę do domku 😞 no ale spróbuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...