Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sandra, z angielskim Ci pomogę, to co będę umiała to przetłumacze. Wyślij mi na meila: [email protected] to coś poskrobię.
A z próbą reprezentatywną to nie wiem, nic takiego w pracy nie liczyłam. To mi się bardzej ze statystyką kojarzy, a my z wykładów dostaliśmy za free oceny więc nie uważałam na nich ☺️

tu masz jakiś kalkulator do obliczania próby http://www.pbsdga.pl/x.php?x=139/Dobor-proby.html ale nie wiem czy to o to chodzi..
http://www.logic.amu.edu.pl/images/2/26/261107.pdf jeszcze takie coś znalazłam


Próbę uznamy za reprezentatywną dla populacji, z której została dobrana, jeśli zagregowane cechy tej próby ściśle odzwierciedlają te same zagregowane cechy populacji.
Jeśli na przykład 50% populacji stanowią kobiety, to próba musi zawierać „w przybliżeniu” 50% kobiet, aby była reprezentatywna.
Chociaż dobór próby może oznaczać każdą procedurę wyboru jednostek obserwacji - na przykład ankietowanie co dziesiątego przechodnia na ruchliwej ulicy - kluczem do uogólniania wniosków z próby na szerszą populację jest probabilistyczny dobór próby, powiązany z ważną ideą doboru losowego.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
manka27 napisał(a):
hej 🙂
super Grzesiu maluje 😜
dzisiaj bylismy z Kacperkiem u lekarza i ma zapalenie spojówek 😞 przepisal nam kropelki do oczu, balam sie ze bedzie problem z wpuszczaniem ich, ale grzecznie synek lezal 😉


a skąd mu się wzięło to zapalenie? potarł oczka jakoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia pamietam w zeszla sobote jak jechalismy wozkiem na dzialke i w pewnej chwili Kacperek mowi ała i potarl oczka i od tego sie zaczelo, prawdopodobnie to alergia, moj maz byl na duzo rzeczy uczulony, wiec kto wie czy Kacperek po nim nie bedzie mial 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wiesz jak on strasznie sie meczy, ciagle trze te oczka i ma takie czerwone, jejku tak nam go szkoda, ale miejmy nadzieje ze szybko sie poprawi.
No wlasnie maz kiedys na bardzo duzo rzeczy byl uczulony, takze podejrzewam ze Kacperek bedzie mial to samo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh Kasia to co to za wesele bez jedzenia ?? 😁 😁 a ogolnie fajnie bylo?Grzes tanczyl cos 😁

ja caly czas podczytuje :P ale ze non stop w pracy to nie mam jak odpisac bo jak juz pisalam ten internet WiFi siada mi co chwile 🙂dzisiaj wolne bo swieto 🙂

Kasia fajne to lozeczko ja tez bym chciala zeby mlody mial swoj pokoj i swoje normalne lozko ale dopóki nie wyprowadzimy sie od rodzicow to nie mozliwe :/ a wyprowadzimy sie jak Michal znajdzie prace 🙂 tutaj wynajem za 2 pokoje z rachunkami wyjdzie ok 400 zl 🙂 🙂

Gosia filmik swietny, chlopcy śliczni i jacy podobni do siebie 🙂 fajnie gada Kuba 🙂 moj Oli tez tak gada 🙂 nagralam filmik jakies 2 miechy temu jak z nim rozmawialam to zaraz wstawie

Moj mlody ma 88cm i wazy uwaga 11,1 kg! hehe ale on zawsze malo wazyl chociaz je duzo to wszystko spala bo biega jak wariat 🙂

Sandra ach Ty 😜a z kim tak tancowalas co? Darek nie byl zazdrosny? 🙂hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia chyba bym się wściekła jakbym poszła na wesele a tam jedzenia nie było:P chociaż.. zwykle jem tylko obiad a potem już nic:P

Sandra to Ci zazdroszczę:P też bym się chciała wytańczyć.. Ale.. nie umiem:P Albo raczej wstydzę się..:P

Gosia to Oli chudzinek 🙂 fajne takie rozgadane dzieci 😁 wszystko powiedzą nie trzeba się zastanawiać:P Mi teraz Kuba powiedział (bo wołał mnie wcześniej) "mamo udeziłem się w ciółko" 😁 A potem kłamczuch jeden ugryzł tatę a nam przyszedł poskarżył, że tata go ugryzł a jak się go zapytałam gdzie go ugryzł to mi pokazał gdzie i powiedział "no w brodę" 😁

wcześniej też mieli spięcie bo mu mój kazał zabawki pozbierać. Kub nic. No więc mąż wziął i zaczął zbierać do reklamówki, że mu schowa i tłumaczy "miałeś przecież pozbierać zabawki" a kUba na to płaczliwe "nie miałem!" 😁 a potem leciał za ojcem i wołał "Grzesiek oddaj mu te zabawki":P Masakra z tym dzieckiem 🙂 poszedł z babcią na polko więc chwila spokoju 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał(a):
prosze oto moj Oli 2 miesiace temu 🙂
http://www.fotosik.pl/video/3638eb7e4752a401.html


jak on juz fajnie mówi 🤪 kurcze, kiedy mój przestanie jedynie stękać..
aa, widziałam ten lakier Twój do paznokci, fajny kolorek!

Sandra, tekst przetłumaczony, wysłany na poczte 🙂

Gosia, na weselu było jedzenie, ale podali na początku jedynie rosołek w małej miseczce, 2 danie, które porozstawiali osobno ziemniaki na stole, kotlety i surówki - kto pierszy ten lepzy miał, a ż eja siedziałam na koncu stołu to dla nas zostały ostatki.
POtem chwile po tym obiedzie podali tort 😮 gdzie ja tort miałam na oczepinach. A potem juz zostały same przystawki, do których też miałam daleko, a głupio było mi wyjadać z innych czesci stołu. Ponadto obsługa fatalna bo nie wynosili brudnych talerzy, piętrzyły się na stołach, nie uzupełniali dzbanków z piciem..
Dzieci dostały kazde z osobna na talerzu rybke i frytki, także on przynajmniej się najadł 😉
a co o tańca to nie tanczyłam, M latał z kamerą, czasami ja cos pofilmowałam, chyba raz na parkiecie bylismy w trójke, mały był na rękach barzo sie cieszył jak podskakiwał z innymi ludźmi, a ja się bujałam bo głupio mi było stac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandroos napisał(a):


Nadia gada, ale nie zdaniami jak Mati 🙂 ostatnio udalo jej sie zlozyc CHOS TU 🙂 chodz tu 🙂 ale tak to jakos nie potrafi zdania sklecic, mimo, ze mowi dosc sporo 🙂



hehehe 😁 Kubi:P Mati przypominam nawet pół słowa jeszcze nie mówi 😁
A Kubek już jak co najmniej 5-letnie dziecko 🙂 normalnie rozmawia, ładnie zdania składa i co najlepsze odmienia wyrazy 🙂 umie zamienić na liczbę mnogą, umie przekształcić w zależności od osoby 🙂 Jak mu mówię np. nie chodź tam to mi mówi "nie idę" .Sama w szoku jestem 🙂
A czasem jak czegoś nie wie to po swojemu wymyśla - np. pyta mnie "kto to jedzie na roweru?" albo że baranki ją (zamiast jedzą) 🙂 Mądrala mała:P

Kasia pospiesz swojego 😁 uwielbiam zdjęcia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr napisał(a):
sandroos napisał(a):


Nadia gada, ale nie zdaniami jak Mati 🙂 ostatnio udalo jej sie zlozyc CHOS TU 🙂 chodz tu 🙂 ale tak to jakos nie potrafi zdania sklecic, mimo, ze mowi dosc sporo 🙂



hehehe 😁 Kubi:P Mati przypominam nawet pół słowa jeszcze nie mówi 😁
A Kubek już jak co najmniej 5-letnie dziecko 🙂 normalnie rozmawia, ładnie zdania składa i co najlepsze odmienia wyrazy 🙂 umie zamienić na liczbę mnogą, umie przekształcić w zależności od osoby 🙂 Jak mu mówię np. nie chodź tam to mi mówi "nie idę" .Sama w szoku jestem 🙂
A czasem jak czegoś nie wie to po swojemu wymyśla - np. pyta mnie "kto to jedzie na roweru?" albo że baranki ją (zamiast jedzą) 🙂 Mądrala mała:P

Kasia pospiesz swojego 😁 uwielbiam zdjęcia 😁


Gosia2, a u Was w rodzinie zdarzało się by tak szybko dzieci zaczeły mówić? Bo to aż nieprawopodobne ze niespełna 2 letnie dziecko moze tak ładnie mówić 🙂 . W dodatku chłopak, bo ponoc chłopakom ciężej przychodzi mowa ( co widac po moim ..) Ja sie nie mogę doczekac kiedy Grzesiu w koncu zacznie mówić to co chce a nie stęka :P

no dobra, zmobilizowałam M - oto fotka z wesela 🙂 równo 25 tc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia wyglądasz przepięknie!!!!!! 😘 Normalnie zanim posta napisałam to 3 razy do zdj wracałam 🙂

A co do mówienia.. tata się śmieje, że Kub ma to po mnie 🙂 ☺️ podobno też baaardzo szybko zaczęłam biadolić, non stop zadawać pytania, w wieku 5 lat zmusiłam mamę żeby nauczyła mnie czytać bo zazdrościłam siostrze zerówki 😁 więcej nic mi nie wiadomo:P

A ostatnio jedziemy do domu i ja nic do Kuby nie mówię. No więc on "mamo, zadawaj mi pytania". Ja: ale jakie synku? Kuba: No gdzie jest klówka?" ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...