Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Jejku dziewczyny gdzie Wy się podziewacie???

Ewo ważne abyś teraz uważała na siebie i Piotrusia 🙂
Oczywiście zaraz dziewczyny na mnie naskoczą bo ja oczywiście w poniedziałek wyszłam ze szpitala a w piątek okna myłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Czesc grubaski 🙂

Nie miałam czasu wcześniej napisać, choć brzuszka mam otwartego od jakiś 2 godzin ;/ jak nie kolezanki, to mężuś na sniadanko pryjechał, a zimno jak nie wiem...straszne wiatrzysko...

Ewo oszczędzaj się, najważniejsze, że wszystko w porządku z Tobą i Piotrusiem.
A co do porodów to wszędzie tak ostatnio jest, bo kurcze mamy wyż demograficzny... Moja szwagierka rodziła synka na zwykłym łózku bo zabrakło im tych specjalnych, ginekologicznych foteli i pierwszą noc spędziła na łóżku w korytarzu....ja będę rodziła w tym samym szpitalu co ona, więc nie zdziwię się, jak mnie to samo spotka...

Wiolka biedna widze,ze juz schizujesz, aż Ci się śni po nocach. Kurcze... a tak dokładnie to do kiedy masz męża w domku??

Biedna Marta..Agus jak będziesz do niej pisac to ją pozdrów od nas i powiedz, żeby się trzymała dzielnie.
A teścia mi jej strasznie szkoda... Boże, ludzie w takim młodym wieku odchodzą...
Ostatnio w mojej wiosce, z której pochodze zmarła 22 letnia dziewczyna, była chora na serce, poszła na spacer nad jęziorko i juz stamtąd nie wróciła o własnych silach 😞

Idę umyć naczynia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkaK - lepiej nie przypominaj o swoim wybryku 😁

Ewo - odpoczywaj dużo, daj sobie spokój z różnymi pracami domowymi... kurz nie zając - nie ucieknie :P Mężulek niech się zajmie tymi ekscytującymi obowiązkami 😁 😁 😁 😁 😁

Zapomniałam wam napisać, że ostatnio zmolestowałam męża i skończyło się to skurczami ;/, na szczęscie nic więcej sie nie działo ale chyba trzeba będzie sie powstrzymać od figielków... :P :P :P :P :P :P :P :P

ja wczoraj byłam w swoim szpitalu przy okazji wczorajszych wydarzeń ale nie w głowie mi było pytać sie o cokolwiek w swojej sprawie...
Też chciałam zająć się pakowaniem torby ale może być krucho z kasą w tym miesiacu 😞 przez ten ZUS cholerny, który pieniądze wypłaca jak chce! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko już do niej pisałam i pozdrowiłam ją z góry od Was 🙂
Biedactwo z Marty, jednego dnia jesteś najszczęśliwszą osoba pod słońcem a drugiego cały świat wali ci się na głowę 😞
Teraz ważne aby odpoczywała i nie stresowała się 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa ale mi coś Brzuszek.net szwankuje 😠

Megulka pamiętamy jak robiłyśmy zabawy studniówkowe :laugh:
Niesamowicie szybko leci ten czas 🤪 🤪
Zaraz jeszcze trochę to i dni będziemy odliczać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i zapomniałam Wam podziękować... za pozdrowienia i życzenia zdrowia, buuuuuziaki dla Was wszystkich 😘 😘 😘

Współczuję Marcie, tyle nieszczęść naraz 😞

Ja się już oszczędzam, choćby mi tu karaluchy biegały to jak nie będę miała siły sprzątać to nie posprzątam :P

AgnieszkoK Ty z tymi oknami to przesadziłaś!!!!

Akompf przygotuj chociaż podręczne rzeczy, które już masz bo uwierz, że facet jest taki spanikowany, że nie myśli rozsądnie. Ja zostałam w szpitalu, a mąż pojechał po rzeczy i kompletnie nie wiedział co zabrać.
Tak czy siak bez niego nie dałabym sobie rady, naprawdę w takich momentach mężczyźni są bardzo potrzebni i bardzo współczuję kobietom, które muszą przechodzić przez to same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - te karaluchy możesz łapać do pudełka dla mojego Kermita 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Jak tylko wykombinuję jakąś torbę to włożę tą paczkę majtek jednorazowych, szlafrok i szczoteczkę do zębów, kilka pieluch new born, które dostałam jako próbki 😁 Resztę spiszę na liście, z której po zaopatrzeniu będę wykreślać 😁 😁 😁

Muszę się zebrać i posprzatac trochę w mieszkaniu 😁 chociaż kurze pościerać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo Persy


DLA MNIE DO SZPITALA
szlafrok
pizamka
kapciuszki
Majtki poporodoweI mam jeszcze taką listę

Dokumenty

* dowód osobisty
* aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM
* karta przebiegu ciąży
* skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć)
* numer NIP pracodawcy lub własny w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej


Wyniki badań

* grupa krwi i czynnik Rh (oryginał)
* przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
* zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
* odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
* wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
* ostatnia morfologia i badanie moczu
* wynik badania na obecność HIV

Na czas porodu

* ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie)
* wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu), kapcie
* jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
* jednorazowe chusteczki
* opaska, spinki lub gumka do włosów
* pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
* woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
* termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
* termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
* piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
* lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
* ulubiona muzyka
* coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
* dla chętnych: aparat fotograficzny

Dla mamy po porodzie

* koszula z rozcięciem, wygodna do karmienia
* szlafrok i klapki pod prysznic
* skarpetki
* kapcie
* 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
* przybory toaletowe i kosmetyki
* 2 ręczniki
* 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
* ręczniki papierowe, papier toaletowy
* dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
* poduszeczka "jasiek" - przyda się do karmienia
* 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne
* woda mineralna niegazowana
* telefon komórkowy i ładowarka
* ulubiony poradnik dla młodych mam


Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu)

* najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch lub pieluchy tetrowe
* kilka pieluch tetrowych - na pewno przydadzą się np. po kąpieli
* 3 bawełniane koszulki
* 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
* 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
* skarpetki i rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi)
* kosmetyki (dowiedz się wcześniej w szpitalu, co będzie potrzebne)
* ręcznik kąpielowy z kapturem
* spirytus 70 %, jałowe gaziki do pielęgnacji pępka
* kocyk lub śpiworek

Na powrót do domu

* ubranie dla mamy (pamiętaj, że Twój brzuch nie od razu stanie się płaski)
* odpowiednie do pogody ubranko dla dziecka
* krem ochronny
* fotelik samochodowy dla noworodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgaK ja sobie sama zazdroszcze tego spania do 11 🙂 i tak sobie myslę, ze musze korzystać póki mogę, bo potem to juz niunia mi pewnie tak nie da pospac, ale to nic, juz się nie mogę doczekać do mojej kruszynki kochanej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂

Weszłam tak późno a tu tylko 5 stron na dodatek takie wieści tu czytam 😞

Kurcze biedna Marta,daleko od domu i jeszcze takie nieszczęścia na nią spadają.To życie to czasem za bardzo daje w kość 😞

Ewo oszczędzaj się teraz bardzo i niech Piotruś jeszcze się wygrzeje w Twoim brzuszku 🙂

Persy dbaj o siebie i o Madzie 🙂

Akompf mam pytanko wiem że ten temat był już wałkowany,ale z racji tego że nie pracuje to chyba nie doczytalam.Jak ktoś jest na tym L4 to wiem że powyżej 32 dni wynagrodzenie wypłaca ZUS ale ten pierwszy miesiac to powinien pracodawca wypłacic?? czy dopiero się czeka az minie 32 dni i nie dostaje sie zadnych pieniedzy dopiero te z zusu?? kurcze nie wiem czy zrozumiale napisalam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaW ja też już się nie mogę doczekać!!! Napatrzyłam się na te malutkie zawiniątka w szpitalu i chcę już takie tulić 🙂 Poszłam odwiedzić koleżankę, z którą leżałam na sali i nie mogłam oderwać wzroku od jej jednodniowego synusia! Taki maluteńki słodziak -3800 g i 51 cm! Mówiła, że ból nie do opisania, ale jak jej położyli maleństwo na piersiach to już nic się nie liczyło.

Mówiła jeszcze, że taka była wytrenowana przez szkołę rodzenia, a podczas porodu i tak nie pamiętała kiedy i jak ma oddychać. Wszystko musiała tłumaczyć położna heh. I jak jej przywieźli małego to też nie wiedziała co z nim robić, jak karmić, wziąc na ręcę, jednak teoria teorią, a w praktyce jest o wiele trudniej... :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa najważniejsze, że wróciłaś do domku w dwupaku i masz czas jeszcze na przygotowania (oczywiście wszystko na spokojnie).

AgnieszkaW a no schizuję i to równo, mąż ma ten sam termin co ja niestety, pojedziemy go odwieźć na lotnisko i prosto z lotniska do szpitala.

Akompf kochana ja mam skórcze za każdym razem po figielkach, a dokładniej po orgaźmie hehe ale powstrzymywać się nie będę, ni huhu!

Ja nie mam nawet jeszcze torby do szpitala ale stwerdziłam, że dopuki jej nie kupie to spakuję się w walizkę podręczną i potem ewentualnie przepakuję.

Persy ja jeszcze rozwarta, tzn. nie dokońca przygotowana :P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupione mam prawie wszystko, brakuje mi tylko wanienki. Za to nie mam nic popranego. Dzisiaj kończę przygotowywać swoje rzeczy, a od jutra zacznę prać rzeczy Piotrka. Jak leżałam w szpitalu to była przerażona, że tu nic nie gotowe gdybyśmy mieli wrócić z synkiem :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczyny, coraz bliżej mamy, coraz więcej myslimy, coraz więcej spotkań bliskiego stopnia ze szpitalem i innymi maluszkami... ehhhh

A mąż dziś przywiezie łóżeczko 😁 I będzie już stało! a co! Już się nie mogę doczekac az Niunia tam bedzie sobie spała 😁 tylko pościel musze dokupić. Trochę wydatków będziemy mieli w tym miesiącu .. już sie boję bo jeszcze się dobrze nie zaczął a ja już wiem, ze kupa kasy pojdzie przelewem ;/ ehhh

Mittka - pracodawca wypłaca pieniądze do 33 dnia włącznie z tytułu zwolnienia lekarskiego. I wypłaca normalnie - jeśli masz zwolnienie od połowy miesiąca (np. od 16), to wypłaca normalne wynagrodzenie z pierwszą połowę miesiąca czyli od 1 do 15, nastepnie od 16 do 31 (lub 30) z tytułu zasiłku chorobowego czyli 16 dni (w przyp. 30 dni w miesiacu - za 15 dni), w wynagrodzeniu za kolejny miesiac wynagrodzenia dostajesz od pracodawcy tylko do 33 dnia zwolnienia czyli w tym przypadku mieliśmy 33-16=17 dni. Nic więcej nie dostajesz od pracodawcy tylko czekasz aż ZUS wypłaci Ci za kolejne dni w tym miesiacu na podstawie zwolnień lekarskich.
Mam nadzieję, ze jasno dość wytłumaczyłam. W razie czego śmiało pytaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Ewo , że praktyka i teoria to dwie rózne sprawy, ale myslę , że mimo wszystko troszkę teorii jednak warto znać, tyle że my tu na brzuszku między sobą tak sobie pogadamy, że prawie jak w szkole rodzenia się czuje 🙂

Mi brakuje jeszcze łóżeczka i materacyka i czegos do przemywania pępuszka i oczek maleństwa a sobie musze dokupic te malutkie podpaski do szpitala ;/ i jeszcze jedną koszulę do karmienia. Staników nie kupuje tych specjalnych.

A zaraz Boże Narodzenie , już pewnie niebawem będą w sklepach bombki sprzedawać hah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...