Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Agnieszka84 a pampersow nie musisz mieć, a kremu do pupy, a chusteczek nawilżonych dla małej- toć to pół torby? + wkładki laktacyjne, podkłady i 2 ręczniki= caŁa torba 😲 😮 Ja też w sumie muszę brać to co ty, ciuszków na wyjście nie pakuję a miejsca brak 🤢

Lewatywy nigdy nie miałaś? Okropne ucyucie ale da się przezyć, a jaka ulga gdy usiądziesz na kibelku :laugh: :laugh: :laugh: gorzej będzie jak będzie pare babek na raz i jeden, dwa kible! MASAKRA!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim spitalu robia kazdej cięzarnej lewatywe, więc i mnie nie ominie dlatego pytam 🙂 dziękuje dziewczynki za oświecenie 🙂

A teraz piję sobie kakao 🙂 ale takie rozpuszczalne z zimnym mlekiem i kanapka z dżemikiem sliwkowym własnej roboty (mojej własnej hah)

Ja nawet pampersów nie musze miec dla małej do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam na chwilkę... Robię sobie przerwę. Od 11 non stop z mężem robimy porządki. Wywalamy graty na strych, zmieniliśmy łóżko...
Tak to jest jak się mieszka w wynajmowanym domu... Nie dość, że własnych rzeczy kupa to jeszcze właścicieli 😠

Wiola ja bym została przy tym imieniu, choć w sumie tak jak piszesz wymowa często jest kłopotliwa.
Imię Maja tutaj piszą na 3 sposoby: Mia, Mya lub Maya 🤨 Za to jak czytają jej imię to coś w rodzaju "Mejdża" :laugh:
A najlepsze jest to, że czasem na ulicy wołam: Maja a ludzie odpowiadają mi Hi-ya (Haja)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannoNikt dobre tym wołaniem heheh, a ludzie sie patrza i myślą "kurka kto to był"!!! :laugh: Nie wiem już sama, będziemy tu mieszkać całe życie i chyba mnie strzeli kur...ka wodna jak będę za każdym razem słyszeć Muuuja zamiast Maaaaja 😠 . Mój mąż: "jestem zmęczony, daj mi spokój z głupim imieniem" :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki wpadlam tylko sie przywitac i szczerze sie przyznam ze dzis nie nadrabiam zaleglosci bo nie mam oczu otwartych. Jestem w pol spiaca bo zasnelem o 4 a do pracy polazlam na 10 wiec wybaczcie ale odpadam z dzisiejszego brzuszkowania ide spac. nawet na meza dzis nie czekam az wroci z pracy... Milego wieczorku 😘 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja juz godziny temu się wykąpałam, a Ty uważaj na siebie jak bedziesz jechała , bo ślizgo na drogach...i czemu masz kiepski humor kobietko?

Wiolka jeśli Tobie podoba się imię Maja to tak nazwij córcie. Najważniejsze , że Ty będziesz do niej mówic Maja a resztą się nie przejmuj, tak jak mówi PannaNikt.
A druga opcja - jesli zamierzacie tam spędzić całe zycie to może poszukaj dla córci jakiegoś ładneg imienia chorwackiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkaW imę Maja nie jest ani polskie ani chorwackie ale tak samo się pisze w obui językach. Nie chcę dać dziecku imienia typowo chorwackiego bo mi się jeszczwe żadne nie spodobało a padło na majkę bo brzmi slicznie po polsku a po chorwacku niestety kiepsko.... Oj myślałam nad Karlą, Emą I Miką ale jak już pisałam mojemu sie nawet nie chce słuchać. Dupek :P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolu no to masz problem z imieniem dla córci. Ale jeżeli podoba Ci sie Majka to zostań przy nim. Ale przyznam że Ema też jest fajne 🙂

Ja ostatnio przeglądałam co mam zabrać do szpitala

Pakując rzeczy do szpitala warto wiedzieć, co się Wam przyda.
Nie jest tego wiele, spakujcie tylko to, co potrzebne na początek. Szpital jest otwarty dla odwiedzających i w razie potrzeby zawsze można donieść to co chcecie.


Proponujemy zabrać ze sobą

kartę ciąży
oryginalny wynik grupy krwi
ważne badania lekarskie
kapcie(klapki pod prysznic)
szlafrok
wygodną koszulę bawełnianą (do karmienia dziecka)
kosmetyki
pieluchy poporodowe Bella
podkłady jednorazowe na łóżko(90/60 cm)

Dla dzidziusia przydadzą się:
kilka pampersów
chusteczki do pielęgnacji

Na porodówkę warto zabrać:
wodę mineralną niegazowaną
landrynki, czekoladę(coś dodającego energii)
ciepłe skarpety

Dla osoby towarzyszącej
czyste ubranie
wygodne, czyste obuwie
Jeśli lubicie i macie ochotę:coś do słuchania ulubionej muzyki, olejki do aromoterapii (np.lawenda), oliwkę do masażu, aparat fotograficzny lub kamerę.

Możecie dzidziusia ubierać we własne ubranka na oddziale.

Panie chętnie korzystają z jednorazowych majtek, łagodnego płynu do higieny intymnej(np.Lactacyd femina), większość woli mieć własny kubek, sztućce.

Dla mężów czasem przyda się kawa, można ją kupić w automacie lub zaparzyć na miejscu, kanapki.

Jeśli czegoś nie będziesz mogła mieć lub zapomnisz to bez obawy, otrzymasz od nas to, co potrzebne.

To wszystko co ja muszę zabrać ze sobą i wydaje mi się że nie jest tego wiele 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkoK Majka ma się już trochę lepiej, mam nadzieję, że szybko jej przejdzie, bo strasznie się nudzi jej w domu.

Wiola podobno czasem imię przychodzi wraz z narodzeniem dziecka. Czasami zdarza się właśnie tak, że jak matka zobaczy dziecko, to od razu wie jak je nazwać.
My imiona wybraliśmy wstępnie, ostatecznej decyzji nie podjęliśmy.
Oczywiście Marika nie podoba się rodzince, ale ja mam to w nosie. Maja też im się nie podobała a teraz śmieją się, że sąsiedzi po kolei nazywają tak swoje córki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grudniówki 🙂

Pisałyście o nacinaniu krocza, w sumie nie wiem jak to jest u mnie w szpitalu ale też wolała bym być nacięta niż popękać 🤨

Słyszałam że jak waga dziecka przekracza 4 i pół kg to robią cesarkę, mojej koleżanki bratowa rodziła córeczkę ważyła 4400 i jej obojczyk złamali 🤢

Odstawie ten Aspargin chyba bo mi coś się słabo robi odkąd go biorę i mam zawroty głowy, jak nie urok to przemarsz wojsk 🤨

Jak skóra się rozciąga na brzuchu i piersiach to swędzi, zawsze wtedy smaruje oliwką i przestaje, tak to się wściec można 🤪

Niestety u mnie w szpitalu lewatywa i golenie nadal praktykowane 🤨

Zgryz niezły przebój z tą sikorką 🤪

AgnieszkaK obowiązkowa lewatywa przy cc? no ładnie 🤢
Super że z Bartkiem wszystko ok 🙂

Mam 5 letni wózek po siostrzenicy swojej i był już prany więc tym nie muszę się martwić 🙂

Mam na plusie 13 kg, straszny celullit na nogach i na dole brzucha straszne fioletowe rozstępy 🤢 🤨 😞

gosiag z tej czekolady w szpitalu to bym zrezygnowała jak zamierzasz karmić piersią bo bardzo uczula.

Jutro do neurologa mam wizytę i decyzję czy cc będzie 🤨 Boje się trochę 🤢

Pa Grudniówki dobrej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cos pojawilam sie znowou:laugh: :laugh: przespalam sie i teraz jestem na nogach :laugh: :laugh: przez jakas godzinke bo zaraz sie pewnie wtule do mezunia jak wroci spod prysnica bo wlasnie wrocil z pracy wiec kolacyjka i do wyrka 🙂

Co do nacinania to ja sama nie wiem czy chce byc nacinana ale pewnie tak bedzie lepiej 🙂

Asiula wszystko bedzie dobrze i trzymamy kciuki zeby powiedzieli ze mozesz rodzic naturalnie 🙂

Ja na wadze poszlam +14kg ale ni zbyt po mnie widac poza tym mam maly brzuszek,, nie wiem gdzie te kg ida???:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czwartkowo 🙂

Nocka minęła mi tak sobie 😉 Od wczoraj kręgosłup mi nawala 😞
A dlaczego miałam kiepski humor? Pewnie dlatego że mąż do pracy jechał ale cóż ja mogę na to poradzić 🤨
Odwiozłam go o 23.30 a w domku byłam około 1 w nocy więc jestem dziś troszkę niewyspana 😉

PannoNikt to super że Maja już się lepiej czuje 🙂
Buziole dla Niej 😘 😘

Teraz zmykam małego do zerówki wyszykować :P

Miłego poranka dziewczynki :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

jest 6.02 i zaczynam :P ciekawe o ktorej skoncze haha 😁

Od dzisiaj zostal mi roznwy miesiac do terminu... 🤪 🤪 🤪

Ja do szpitala pakuje sie w reklamowki. Ale juz 2 mam spakowane... hmm... i 3 na wyjscie dla malenstwa... a nie mam ani wkladow poporodowych,zadnych majtali,zadnych pampersow itd. Dla amlej jedynie lapki niedrapki i czapeczki nooo i do pupy chusteczki a lista dla mnie jest taka :

szlafrok
kapcie
laczki pod prysznic
recznik kapielowy 2x
woda niegazowana ( jeszcze nie spakowalam)
pomadka ochronna do ust
skarpetki 2x
reczniki papierowe
laktator
majtki 3-4x
wkladki laktacyjne
szczoteczka do zebow
pasta do zebow
grzebien
kosmetyki
no i na koncu listy dokumenty ktore tez nie sa spakowane ze wzgledu na to,ze przeciez jeszcze bede miec wizyty u lekarza.

AgaK slodki ten pajacyk,czapa i lapki niedrapki 🙂

zgryz faktycznie dziwne ze dopiero po miesiacu idziesz... mi moja gin gdyby nie miala pacjentek az tyle to pewnie kazalaby co tydz przychodzic a tak to co 2 tyg...

Jesli chodzi o KTG to ja pewnie teraz dostane skierowanie bo mowila mi ostatnio,ze jakby nie pamietala to mam jej koniecznie przypomniec na nastepnej wizycie o skierowaniu na badania.

Zgryz ale Ty juz raz rodzilas a u pierworodek to raczej bardziej prawdopodobne,ze pekną niz,ze zostana cale wiec ja tam wole byc nacieta niz zebym miala sama peknac a tak by sie pewnie stalo... slyszalam tez,ze naciecie jak dobrze zrobia tzn w dobrym momencie to jest wogole nie wyczuwalne, nie wiadomo co i kiedy a jak sie peknie to uuuuu.... :/

Aga84 nie mozesz byc pewna,ze Cie to ominie 😉


Wiolka Tobie zostalo 23 dni do terminu!! aaaa :P teraz to juz w kazdej chwili moze Cie zlapac :P i bedzie "Wiolka - pierwsza grudniowka URODZILA! " haha 🙂


A u mnie tez wczoraj sniezyca straszna byla... :P


Wiolka czesto jest tak,ze jest CC gdy jest taki duzy dzieciaczek bo np moze sie martwy urodzic przez taki scisk...


Mnie wczoraj po jabluszku zgaga strasznie palila... :/


Kajtucha ja co tydz regularnie siadam i jade z maszynka hehe :P albo co 2 tyg. :P wiec mysle,ze az tak zarosnieta nie bede do porodu 😁


Jesli chodzi o lewatywe to mam zamiar zgodzic sie bo boje sie "malej" wpadki :P


Zgryz jakby mi ptak wpadl do domu to ja bym chyba padla trupem odrazu :P


Ewa co ty gadasz z tym zwolnieniem L4 ? :/ glupota jakas... tych ludzi ju zpoprostu popier....

Mika to moja ciotka pieska miala MIke 🙂 ale podoba mi sie nawet dla dziewczynki a nie dla pieska 🙂 wydaje mi sie,ze bardziej ludziom pasuje.

Ja gole tylko dla wlasnego komfortu. jakos nie wyobrazam sobie,zebym miala puszcze miedzy nogami :P czulabym sie strasznie niekomfortowo wtedy :P

AgusiaW ten wymaz to pewnie posiew z kanalu szyjki macicy. Kazda z nas bedzie to miec i wlasnie robi sie ok 36tc

Kurcze juz 2 dzien o tych pierogach pisalyscie... ahh... zjadlabym sobie!! :P

AgaK jak bylas w szpitalu to pewnie mialas troche nerwow i moze dlatego schudlas troche?
a Twoj Bartek juz kawal kloca :P

Wy to mozecie sie lenic a jak ja sobie robie dzien ze nic nie robie to Marcin zaraz gada,ze dzisiaj to mi sie nic nie chce itd. Wczoraj tak sobie zrobilam. On sie pyta ,czy zrobie herbatke a ja ,ze nie bo mi sie nie chce. Pozniej czy zrobie kisiel z bita smietana a ja nie,nie chce mi sie i tak na wszystko nie chcialo mi sie i pozniej powiedzial,ze caly dzien nic mi sie nie chce. Hehe :P

Anja25 przeciez ja tych butow nie zamowilam. Wyslalam link siostrze i ma poszukac mi takich 🙂 tylko ze na 0-3mies :P

Ja na plusie jestem juz 15kg :/ zalamuje mnie to!! rozstepow tez nie mam wogole ... ale cellulit... zreszta,przed ciaza tez byl ale nie taki!!

AgaW ja niestety calego filmiku obejrzec nie moge ehh 😞 wylacza mi sie :/

AgaK zazdroszcze Ci tych 9kg :P

No wlasnie mnie tez ta lewatywa jakos tak zastanawia bo niektore z was pisaly,ze kupily lewatywe. Jak mozna kupic lewatywe? bo nie rozumiem :P

Ja gdzies czytalam,ze najmniejsza dzidzia jaka sie udalo odratowac w PL wazyla 560g :P i byl to chlopiec :P

Anja ja tez zadnych podkladow i koszuli nie biore 😉 chcialam kupic koszule ale kolezanka mi mowila,ze w naszym szpitalu sa normalne koszule :P

Wiolka dobry tekst Twojego meza z tym ,ze jest zmeczony pfff hehe 😁

Wogole to jestem zalamana...ehh 😞 trzeba zaplacic OC i przerejestrowac samochod... oc 1085zl do tego przerejestrowanie ok 200zl ... a to dopiero pierwsza rata Oc :? druga za pol roku :/

Skonczylam!!!!!! jest 7.36 ale mialam male problemu natury technicznej tzn musialam wylaczyc i wlaczyc kompa bo mi sie net odlaczal nie wiem dlaczego hmm... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...