Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna_Mamba napisał(a):
hej niunia 🙂 gratuluje zdania egzaminu 🙂 podziwiam cie tu takie male dziecko, ciąża to jeszcze szkoła i jeszcze piątkowe oceny 🙂 🙂
jesli chodzi o ciasta to ja albo robie sernik z rosa z bakaliami ,
lub izaurę , to jest sernik pomieszany z murzynkiem, bakalie i takie tam 🙂
mam jeszcze przepis na ciasto "kiwi" - wychodzi całe zielone 🙂
jesli masz ochote na któreś z nich to prześle przepis,
jesli chodzi o makowiec , to ja osobiscie nie robie bo u mnie na stole królują makówki 🙂
wczoraj na zakupach kupilam sobie bombki 😎 😎 😎 tesciu zaskoczony hahaha , nie dam mu przylozyc ręki do mojej choinki 🙂 🙂 😉 😉 😉

To przepis na KIWI poproszę gdybyś znalazła chwilkę, mam nadzieję że nie bedzie skomplikowane 😜 Sernik z rosą i izaurę znam, u mnie bedzie sernik z rosą. Robię jeszcze piernika a struclę z makiem kupię bo to za dużo roboty i zbyt skomplikowane 😉
Dzis zamierzam lepic uszka a jutro na zakupy się wybieram z mężem, ojj w końcu się wyrwę z domu, nie pamiętam kiedy na spokojnie byłam na zakupach bez dziecka! Tzn nie wiem czy bedzie tak spokojnie bo pełno ludzi na pewno bedzie ale mi chodzi o to że bez dziecka na spokojnie bedzie można połazic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej Mamusie,

Mam nadzieje, ze dzien milo Wam mija. 🙂
Moj nie jest taki przyjemny. Mam okropny bol podbrzusza od rana. Do tego brzuch twady jest kamien. Zreszta to zaczelo sie juz wczoraj wieczorem. o 18 chodzilam juz w pizamie bo gumka byla luzniejsza. Mialam tyle planow na dzis a ruszyc sie nie moge. 😞


Moja siostra gdy była w ciązy tez tak miała to lekarze kazali jej przyjmować NO SPA na rozliźnienie ponieważ twardnienie brzucha to skurcze które mogą doprowadzić do przedwczesnego porodu, kazali jej odpoczywać i większość czasu leżeć.

Ninia przyjmowałam bromergon, ponieważ mam mikro gruczolaka który produkuje prolaktynę, stąd miałam zaburzenia miesiączkowania i cykle bezowulacyjne. Leczenie farmakologiczne stosuje się z momencie gdy guz jest mały i produkuje prolaktynę, jeśli leczenie farmakologiczne nie pomaga zostaje operacje usunięcie guza przez jamę nosową.

Fajna strona z przepisami to[color=green][/color] www.kwestiasmaku.pl znajdziecie tam sprawdzone przepisy.


Ja dziś byłam u mojej pani lekarz ponieważ zaczął mnie boleć brzuch-taki paląco-piekący ból, okazało się ze z dzieciątkiem wszystko w porządku, a ten ból jest od rosnącej macicy lub jelit które to rosnąca macica uciska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepis na "Ciasto Kiwi"
składniki :
2szt kisiel cytrynowy
1 margaryna Kasia
2szt galaretki agrestowe
0,5l śmietanki 30%
ok 7szt kiwi
2-3 łyżki cukru
biszkopt upieczony wg własnego przepisu

Upiec biszkopt wg własnego przepisu.
Ugotować 2 kiśle cytrynowe z cukrem w 3 szklankach wody.
Do gorącego kiślu wsypać 1 galaretkę cytrynową. Po wymieszaniu , do gorącej masy dodać margaryne Kasię, mieszać aż do rozpuszczenia.
Na biszkopcie wyłozyć pokrojone w plastry kiwi, zalać gorącą masą "kiślową".
W 1 szklance wody rozpuscic 1 galaretkę, odstawić do wystudzenia.
Ubić śmietankę 30% z 2-3 łyżkami cukru i dodać tężejącą galaretkę.
Masę wyłozyc na ciasto. Posypać gorzką czekoladą.
Ciasto wstawić do lodówki na 3-4 godz.


Ciasto jest bardzo dobre i nie jest az tak bardzo słodkie.
Kilka razy już robiłam takie ciasto komuś na zamówienie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehe 😁 Wszyscy o jedzeniu 🙂 My wlasnie lukrujemy pierniczki z mloda.. Ciekawe co z tego wyjdzie? 🙂

W szpitalu mi powiedzieli, ze mam podwyzszony poziom PRL,ale moj ginekolog powiedzial, ze te wartosci na pewno nie byly przyczyna niepowodzen ciazowych... wiec jakby to powiedziec.. nie wiadomo dlaczego? ale stw. ze hormony i wszystko sa w porzadku wiec probowac mozemy 🙂

Od dzisiaj odstawiam piwko 🙂 co by pozniej nie miec sobie nic do zarzucenia... aaa tak je uwielbiam.. ale czego sie nie robi 🙂

Momentami jak tak patrze na Nadie to mysle czy nie lepiej zeby sama zostala,ale kiedys mi to pewnie wygarnie... chyba podswiadomie sie stesuje, ze znow moze byc cos nie tak...ale... wiadomo, ze bedzie dobrze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamy,
Wrocilam do domku. Bole zlapaly mnie w sklepie, ale jakos je wychodzilam. 🥴 Bardzo dziekuje Wam za mile slowa. Jutro juz nigdzie sie nie ruszam, pakowanie i sprzatanie na calego. Dzis jeszcze ide na kolacje z mezulkiem. Mam nadzieje, ze dam rade i brzuch mi nie dokuczy. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna najlepszego!!!!
Sandra to do roboty,zresztą to przyjemność,więc raczej zachęcać nie trzeba 😜
niunia gratulacje 🙂
to ja też spisuję przepis 🙂
a o tych chorobach to według mnie zwykłe straszenie siebie samej i widzę,że innym też się to udziela,dlatego nie czytam mimo iż rozumiem obawy. ja jestem w grupie ryzyka,nie czytam,bo po co mi to? i tak urodzę i tak urodzę i nie mam zamiaru ładować sobie w głowę takich rzeczy 😮 dajcie z tym spokój i pytajcie lekarzy a nie strony pod tytułem www... bo to nic dobrego a internet napewno Was nie zbada i nie oceni a tylko dobije,dlatego dziewczyny dajcie sobie na luz a nie malujcie wszystkiego na czarno 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Hej mamy,
Wrocilam do domku. Bole zlapaly mnie w sklepie, ale jakos je wychodzilam. 🥴 Bardzo dziekuje Wam za mile slowa. Jutro juz nigdzie sie nie ruszam, pakowanie i sprzatanie na calego. Dzis jeszcze ide na kolacje z mezulkiem. Mam nadzieje, ze dam rade i brzuch mi nie dokuczy. 🤢

no w końcu usłyszysz od doświadczonych osób,że wszystko w porządku 😘 trzymam kciuki 🙂 będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
midorada napisał(a):
Hej Mamusie,

Mam nadzieje, ze dzien milo Wam mija. 🙂
Moj nie jest taki przyjemny. Mam okropny bol podbrzusza od rana. Do tego brzuch twady jest kamien. Zreszta to zaczelo sie juz wczoraj wieczorem. o 18 chodzilam juz w pizamie bo gumka byla luzniejsza. Mialam tyle planow na dzis a ruszyc sie nie moge. 😞


Moja siostra gdy była w ciązy tez tak miała to lekarze kazali jej przyjmować NO SPA na rozliźnienie ponieważ twardnienie brzucha to skurcze które mogą doprowadzić do przedwczesnego porodu, kazali jej odpoczywać i większość czasu leżeć.

Nenia - czytalam o tym powiazaniu boli z wczesnym porodem. To jednak dotyczy kobiet po 22tyg. ciazy. Dla tych przed 20 moze oznaczac poronienie 😞 😞 Nie sadze jednak, by to dot mnie. Bole nie sa az tak duze bym kulala sie w agonii. Z tabletkami jeszcze sie powstrzymuje - to zawze jakas chemia... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midorada oby Ci przeszło jak najszybciej!!! Nie szalej za bardzo na koklacji 😉
Kozinka my też mamy dużą choinkę tzn. sztuczną i trochę bombek w nią weszło hehe 😁 😁 proszę tatę o żywą w tym roku, tak mi się marzy strasznie ten zapach....
Mój mąż na zmiany pracuje i powiem Wam że też tego mam czasami dośc, dziś jest od 14 do 22 w pracy więc w domu bedzie po 23 😞 ehh nie lubie jak ma tą zmianę.....
Sandross trzymam kciuki za Was!! Oby poszło szybko i bezboleśnie!!! 😜 Na pewno Wam się szybko uda 😉 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
Dzień dobry 😉
Ja gotuję obiadek dziś pomidorowa bo rosół od wczoraj został 😉 Mam pytanie znacie jakąś fajną stronkę na internecie z przepisami na święta? Chciałabym coś ciekawego zrobic a nie mam pomysłu. Wiem że pełno na necie takich stron ale niesprawdzone przeze mnie więc się troszkę obawiam.... a może Wy już coś wyprubowałyście! Chodzi mi o ciasta i jakieś dania na obiad 😉


Co do swiat, to polecam stronke Tesco http://www.tesco.pl/kulinarne-inspiracje/ Przepisy sa naprawde latwe (mowi to osba, ktora nie za bardzo potrafi gotowac 😁 ). Zobowiazalam sie zrobic trzy dania z tej stronki. 😉
A tak poza tym to gratuluje Niunia wynikow. Mocna z Ciebie babka... 😉 Jeszcze dwa miesiace... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...