Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
u nas położna mówi ,że waga dzidziusia może się różnić nawet +/- 500 gram i coś w tym jest bo co kumpelom się pytam to miały niby większą na usg a dzidzie mniejsze o 100/200 gram jednej powiedzieli 3600 a mały 4200 więc jaka tu sprawiedliwość 😮


U męża siosty usg pokazywało że mała ma 4,5 kg i zrobili cesarke bo duze dziecko i wyszło 3,6 kg
więc róznica prawie kg 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
super buciki i kolorki Maja 🙂
huśtawka czad ale kup teraz taką nową cena kosmos dobrze ze bedziesz miala pozyczona 🙂
Midorada mi na usg pokazuje +/- 70gram... 🙂


Gdybym miała kupić to bym pewnie nie kupiła takiej huśtawki tylko jakis tańszy leżaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
moje dziecko mnie rozwala-siedzi na nocniku i się spina cała,pytam ją czy idzie kupa a ona,że tak,ja pytam jej gdzie ta kupa idzie a ona mi pokazuje na drzwi i mówi-kupa papapa 😁


hehe 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
a ja sie troche zdrzemnelam i teraz czekam az moj wroci z pracy wracam do lozka ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!

Ja jestem ciagle strasznie senna, normalnie powtorka z rozrywki z pierwszego trymestru, jestem tak nie przytomna ze az kreci mi sie w glowie.

Ide zrobic sobie kawe i was troche nadrobie.

Mi sie te bransoletki nie podobaja, jak dla mnie nic specjalnego.

Meliski fajnie wygladaja ale ja bym chyba umarla w takich plastikowych butach.

Emi genialna hustawka, ja tez bede miala od kolezanki podobna 🙂

Lezaczek to swietna sprawa, ja mam taki najzwyklejszy w swiecie i bardzo sie sprawdzil.

U nas waga z USG byla taka sama jak przy porodzie ale wiadomo, ze trzeba brac prog bledu.

Hahaha czadowe sa te teksty dzieciakow. Ja si enie moge doczekac az mloda zacznie tak mowic, jej troche ciezej bo od razu uczy sie 2 jezykow wiec nie oczekuje ze mi zacznie mowic bardzo szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola moja też nie mówi zdaniami tylko jak jej coś zapytam to odpowiada po jednym słowie,ale jak na niecałe 2 latka to chyba i tak bardzo dużo słów potrafi wypowiedzieć i większość bez seplenienia a niektóre mówi według mnie ciężkie,bo potrafi powiedzieć np. przyjechał co dla malucha chyba jest ciężkie wypowiedzieć to jeszcze tak wyraźnie 🙂
a Majka to jestem pełna podziwu,że w 2 językach się uczy,ale to super 🙂 znam dziewczynkę,która ma rodziców Polaków a mieszkają w Niemczech i na początku było jej bardzo ciężko,ale potem jak jej mowę puściło to mówiła płynnie w 2 językach,a to naprawdę sztuka 🙂 tym bardziej u dziecka które ma kilka latek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spadam do sklepu po jakiegoś kwiatka,bo ciotka z dołu ma urodziny,mąż mnie prosił,bo sam w pracy jest,a tak mi się nie chce tam iść ☺️ no,ale nie wypada nie iść,bo w sumie urodziny ma a poza tym dokłada się nam do tego auta,więc pokazać się tam na kawę choćby trzeba ☺️
no nic,dzisiaj idę tam na kawę i wrócę pewnie to wieczór będzie,a jutro na pełnych obrotach porządki,bo w środę mnie nie ma pewnie cały dzień,w czwartek mąż jedzie do Niemiec z tym gościem co nam auto ściąga żeby od razu go pooglądać i pomóc przywieźć,więc do końca tygodnia się coś dzieje,a czasu na porządki coraz mniej 😞 no nie mam syfu w domu,nie powiem,bo mam porządek,ale jednak od świąt zawsze robi się coś extra w domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my z Klaudią jadłyśmy teraz na drugie danie jajko sadzone,ziemniaczki i maślankę 🙂
Klaudia też mówi "nie ma" i to ładnie jej wychodzi,albo pusty czy czysty też super mówi 🙂
teraz przyniosła z ubikacji swój drugi nocnik grający o którym zapomniała i rozebrała się i siada i mówi,że będzie robić siku,a że przed chwilą robiła siku to myślałam,że żartuje ale nie,nasikała,powiedziała brawo i zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio wypada, wypada...

My wczoraj u tesciowej byli, a Darek oczywiscie nie chcial powiedziec o ciazy... heh...
a dzis szefowa mnie juz tez wyzywala 🙂)

Dzis mialam mega kryzys.. plecy mnie bola, kregoslup siada, nie wiedzialam juz jak przy stole siedziec z tymi dzieciakami.. a mlodziezy prawie 100%- 18 sztuk
Ale decyzja podjeta powiem po wizycie u lekarza, czyli 16.04...
Kurcze juz bym chciala zeby byla ta wizyta, bo sie stresuje jakos dziwnie...laski juz mowia o tych ruchach.. a ja sie wsciekam.. choc wiadomo, ze to dopiero 15tc..ale same wiecie jak to jest 🙂)

Nie wiem co mlodej na zajaca kupic 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Wiola moja też nie mówi zdaniami tylko jak jej coś zapytam to odpowiada po jednym słowie,ale jak na niecałe 2 latka to chyba i tak bardzo dużo słów potrafi wypowiedzieć i większość bez seplenienia a niektóre mówi według mnie ciężkie,bo potrafi powiedzieć np. przyjechał co dla malucha chyba jest ciężkie wypowiedzieć to jeszcze tak wyraźnie 🙂
a Majka to jestem pełna podziwu,że w 2 językach się uczy,ale to super 🙂 znam dziewczynkę,która ma rodziców Polaków a mieszkają w Niemczech i na początku było jej bardzo ciężko,ale potem jak jej mowę puściło to mówiła płynnie w 2 językach,a to naprawdę sztuka 🙂 tym bardziej u dziecka które ma kilka latek 😉


Mojej kuzynki synek to w ogole chyba poliglota bedzie - ona Polka, maz Portugalczyk i mieszkaja rzem w UK porozumiewajac sie tylko po angielsku. 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
ale fajne teksty dzieci maja...ja pamietam jak Milka byla mała i jak sie przewrocila i juz widzialam ze chce plakac to szybko mowilam "gdzie jest zając" a ona "nima uciekl "i tak raczki rozkladala i placzu juz nie bylo 🙂


Bo wlasnie tak trzeba, a nie bajdurzyc nad dzieckiem, - "ojoj, gdzie boli, no pokaz... itd"a tam w ogole nic nie boli. Dziecko uczy sie tych reakcji od rodzicow... Tak samo jest z pajakami i innymi zwiarzatkami - dla dziecka chodzacy maly robaczek to cos nowego i ciekawego, a jak mama zacznie "z fuu... zostaw to, bleeee", to dziecko nauczy sie od mamy, ze ten robaczek jest beee... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...