Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jakos sobie poradza a Ania niech odpoczywa i sie nie stresuje. A ile mozna opieki nad dzieckiem wziąć?

Moja mala zaczela fikac ona tak do tatusia ciagnie bo tylko ucho przylozyl do brzucha juz fikolajki robi a ja lezalam i lezalam by cos sie ruszyla i nic. Juz widze ze to tatusia coreczka bedzie. Jak nic okreci go wokol paluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
emi-rose napisał(a):
Pizza została pochłonieta w gigantycznym tepie 😁 😁 😁

Teraz jeszcze deserek z owoców i lulu 🙂 powiem wam ze jakos dłuzył mi sie dzisiejszy dzien


ja w oczekiwaniu na pizze 🙂


Moj chcial zrobic dzis pizze na kolacje ale ja nie chcialam teraz przez was zaczynam troche zalowac bo bym zjadla 🙂 za to na kolacje mialam tosty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
jakos sobie poradza a Ania niech odpoczywa i sie nie stresuje. A ile mozna opieki nad dzieckiem wziąć?

Moja mala zaczela fikac ona tak do tatusia ciagnie bo tylko ucho przylozyl do brzucha juz fikolajki robi a ja lezalam i lezalam by cos sie ruszyla i nic. Juz widze ze to tatusia coreczka bedzie. Jak nic okreci go wokol paluszka 🙂


To zalezy czy wział opieke jako opieke czy opieke zwolnoienie L4 na dziecko
Jesli opieke to jest 2 dni jeli zwolnienie to jest chyba 10 dni ale nie jestem pewna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
2 dni to opieka nad zdrowym dzieckiem, no ale podjerzewam, ze mu nie wystarczy.. wiec pewnie wzial normalnie opieke, a takiej jest 60 dni w kazdym roku.


to ja nie wiem skad mi sie wzieło 10 dni 🤢 moze dlatego ze jak rok temu miałam złamaną reke to mój mąż na nie tyle dostał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
a mam glupie pytanie co by sie stalo jakby sie za wczesnie wyprobowalo uzyc laktatora? W tych tematach jestem zielona wiec lepiej wiedziec 😁


Lepiej nie prubować bo nawet w necie czytałam ze jesli matka spodziewa sie drugiego dziecka a pierwsze jeszcze karmi piersia to lepiej odstawic karmienie bo zbytnie draznienie sutków moze prowadzic do porodu przedwczesnego, ja nawet mojemu nie pozwalam sie teraz bawic nimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
No lepiej nie uzywac , chocby ze wzgledu na to, ze zbytnie draznienie brodawek bedzie skutkowalo wyrzutem oksytovyny,a co za tym idzie mozliwoscia wystapienia skurczy.


Tak wlasnie gdzies obilo mi sie o uszy. Ja tylko przymiezylam ten reczny laktator z raczka i stwierdzilam ze on chyba zepsuty bo nawet nie zassal piersi ani odrobinki. Zreszta wolalam nie ryzykowac ze cos mi ruszy z skurczamii. Nie spieszno mi teraz na porodowke jeszcze mies moge czekac a najlepiej do 38tc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.

Jestem wykończona.... zrobilam karpatkę, sałatkę, szynke z chrzanem w galarecie i padam z nóg. Jeszcze musze odkurzyć dom 😲 a Mężulo na popijawie 🙂

Biedna ANulka bedzie musiala leżeć , a jak tu odpoczywać przy takim małym dziecku...
Ja tylko wiem ,że po cesarce przysługuje Mężowi 2 tyg opieki na żonę...
Kasiu mi jeszcze ani kropelka siary nie poleciała 🤨
Maja imię Malina bardzo fajne i powiem, ze nawet oryginalne 🙂 🙂
WIolka ciekawe jakie imię Mąż wybierze hehe pewnie sama chcesz żeby bylo zarowno polskie jak i chorwackie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
wyczytałam że teraz nas czeka najwiekszy wzrost masy ciała delikatnie się przestraszyłam mam nadzieje ze aż tak zle nie bedzie 🤢


Aneta ja w tym miesiacu wlasnie najmniej przytylam i mam nadzieje, ze sie tak utrzyma, mi gin powiedziala ze juz nie powinnam tak rosnac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...