Użytkownik

Rtg w ciąży | Forum o ciąży

ładuję...

TEMAT: Rtg w ciąży

 
Rtg w ciąży
Bagira
(Użytkownik)
Oklaski: 22
JA miałam 3 rtg, jedno 30 marca, drugie 7 kwietnia a trzecie 8. robiłam test przed każdym rtg ale że ciąża była bardzo wczesna to i tak nic nie wykazał. Ponoć rtg może zaszkodzić od momentu zagnieżdżenia zarodka w macicy no i jest najbardziej szkodliwe w pierwszych tygodniach. U mnie wyszło ze albo zarobek załapał się o dwa ostatnie albo nie bo nie ma 100% pewności którego dnia doszlo do zapłodnienia więc jest odchylenie kilka dni. Miałam rtg zębów i jedno panoramiczne z czego głupi babsztyl kazał mi założyć ochraniacz na plecy a nie brzuch więc nie byłam osłonięta Rozmawiałam z moim dentystą i on twierdzi ze ryzyko uszkodzenia płodu jest bardzo małe ze względu na sposób w jakij jest wykonywane zdjęcie.
Tak naprawdę więcej będziemy wiedzieć dopiero po 20 tygodniu kiedy będzie można wykonac szczegółowe usg.
 
 
Rtg w ciąży
(Gość)
Oklaski:
Tu masz opinie lekarza
Stopień szkodliwości prześwietlenia w czasie ciąży uzależniony jest od wielkości zastosowanej dawki promieniowania, okolicy ciała poddanemu badaniu RTG jak również od okresu ciąży, w którym zostało ono wykonane. W czasie ciąży nie powinny być wykonywane badania wymagające użycia promieniowania rentgenowskiego. Nowoczesna aparatura rentgenowska umożliwiająca wysyłanie niewielkich dawek promieni, wykorzystywanych do przeprowadzenia większości badań diagnostycznych (np. Rtg zęba) jest wprawdzie bezpieczna i nie powinna mieć negatywnego wpływu na płód jednakże wciąż stanowi czynnik ryzyka. Przy badaniach wymagających dużych dawek napromieniowania istnieje ryzyko uszkodzenia m. in. centralnego układu nerwowego płodu. Promienie RTG mogą także być przyczyną uszkodzenia płodu, szczególnie, gdy badanie wykonywane jest w pierwszych tygodniach trwania ciąży, czyli w czasie formowania się zarodka i wykształcania płodu.
 
Rtg w ciąży
(Gość)
Oklaski:
Adus no niestety jest to bardzo niebezpieczne dla dzidzi ale musisz byc dobrej mysli!!!
ja mam znajoma ktora robila rtg i tez nie wiedziala o ciazy i wszystko jest w porzadku
porozmawiaj jeszcze o tym z lekarzem.
 
Rtg w ciąży
(Gość)
Oklaski:
ADUŚ JA NIE WIEM JAKIE MOGĄ BYĆ SKUTKI ( MAM NADZIEJĘ ŻE ŻADNYCH NIE BĘDZIE) A DOKŁADNIE JAKIE PRZEŚWIETLENIE MIAŁAŚ ROBIONE???
NO I NIE DENERWUJ SIĘ NA ZAPAS I JAK BĘDZIESZ U LEKARZA TO POWIEDZ MU O TYM
 
Rtg w ciąży
(Gość)
Oklaski:
Martwię się,bo przypomniało mi się,że jak jeszcze nie wiedziałąm o ciąży robiłam rentgen,wychodzi mi z obliczeń,że to było ok.3 tygodnia ciąży.
Jakie mogą byc tego skutki?
Jeju gdybym tylko wiedziałą to bym nie robiła
Brak dostępu do wybranej części serwisu
 
 pamiętaj