Skocz do zawartości

Duszności w ciąży. | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Mamusia
Objętość serca w ciąży u kobiety zwiększa się nawet o 50% a więc można sobie wyobrazić o ile więcej musimy produkować tlenu już nie tylko dla siebie ale też dla Dzidziusia. Im dziecko większe tym więcej tlenu potrzebuje. Nie raz jeszcze dochodzi fakt, że dzidziuś gdzieś uciska. Zwiększający się płód plus rosnąca cały czas macica zabiera miejsce płucom, które mają coraz mniej miejsca na rozprężanie się i to wszystko składa się na duszności. Ja też sapie jak lokomotywa i ciężko mi oddychać nawet jak leżę 🙂 Najlepiej oddycha się na lewym boku najgorzej wiadomo na wznak. Ja nawet po odkurzeniu mieszkania potrafię się zasapać ha ha ha 🙂 No i niestety raczej nic na te Nasze duszności nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej 😉 Ja mam to samo. Brak swobodnego oddychania, ból w klatce i gardle, a na dodatek drgawki. Byłam z tym u lekarza, dostałam leki uspakajające, że to jakaś nerwica niby jest. Mma isc do kontroli z tym z przyszłym tygodniu ale na razie słabo to przechodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 duszności pewnie się Tobie zmniejszą jak się dzidzia odwróci główką w dół, lub tak ok 36 tygodnia kiedy brzuszek będzie się obniżał,
doskonale rozumiem Twoje dolegliwości, bo mam astmę i też wiecznie cierpię
wszystko trzeba robić powoli, ale jeśli twoje duszności są mocne to moim zdaniem powinnaś udać się do lekarza pierwszego kontaktu (ginekolog to nie pulmonolog) bo wiesz, jeśli ty jesteś niedotleniona to twoja dzidzia również

powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie dziś byłam u mojego lekarza pierwszego kontaktu i podejrzewa coś z tarczycą albo arytmie. miałam robione EKG i coś słabo to wyszło. zrobili mi mnóstwo badań zobaczymy jak będą wyniki. jak na razie nic lepiej. nie mogę się nigdzie sama ruszyć bo napady mam coraz częściej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...