Skocz do zawartości

wybrzuszenie nad pępkiem-pomóżcie:( | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześc dziewczyny. Strasznie sie martwie, od kilku dni nad pępkiem wyrosła mi piłka wielkości śliwki. Nie jest to dzidziuś, nie przemieszcza się, a boli jak ją nacisne. Pod palcami czuje jakieś zgrubienie, wizyte mam dopiero 2 marca. Dodam że to 20 tydzień i że mój brzuszek jest juz pokaźny. Czy któraś z was miała taki problem? Poradźcie coś? Co o tym myślicie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guska007 napisał:
Cześc dziewczyny. Strasznie sie martwie, od kilku dni nad pępkiem wyrosła mi piłka wielkości śliwki. Nie jest to dzidziuś, nie przemieszcza się, a boli jak ją nacisne. Pod palcami czuje jakieś zgrubienie, wizyte mam dopiero 2 marca. Dodam że to 20 tydzień i że mój brzuszek jest juz pokaźny. Czy któraś z was miała taki problem? Poradźcie coś? Co o tym myślicie? 😞


Zgłoś się do szpitala jak najszybciej!!!
Lepiej dmuchać na zimne,w szpitalu Cię zbadają i w razie czego udzielą pomocy.
Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
willsonka napisał:
ata38 napisał:
willsonka napisał:
Prawdopodobnie to przepuklina, jeśli dźwigałaś coś ciężkiego ostatnio.


A może lepiej nie strszyć dziewczyny, tylko wysłaćją do lekarza. Po co ma się denerwować


Nie straszę, mam wykształcenie medyczne.




willsonka
Bardzo Cię przepraszam, jeśli coś zrobiłam nie tak. Po przeczytaniu, stwierdziłam, że gdyby to o mnie chodziło , to tylko denerwowałabym sie bardziej.
Mam nadzieje, że to nic poważnego.
Jeszcze raz przepraszam.







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie szkodzi...Ja tylko nie rozumiem jednego... 🙂
To nie forum lekarzy a kobiet w ciąży. Więc jeśli boli coś innego niż zwykle, i inaczej się czujecie to nie pytać koleżanek na forum czy to normalne że tu boli tylko do lekarza 🙂
Niestety kilka kobiet w ten sposób straciło dziecko, jednej na jajowodzie zaczął rosnąć guzek, bolało ją, ale koleżanki powiedziały, że to macica się rozciąga i dziewczyna niestety nie poszła do lekarza.
Dopiero gdy ból się nasilił okazało się że guz rośnie szybciej od dziecka i trzeba było operować i niestety dziecka nie udało się uratować.
Także KOBITKI, to forum jest do pogaduszek a nie do porad medycznych, jak Was coś boli.
Zawsze do lekarza się zgłoście, zróbcie usg itd.
W końcu będą z nas przyszłe mamy i musimy zdać się na instynkt a nie na to, że mi koleżanka powiedziała że to nic poważnego bo ją też tam bolało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
willsonka napisał:
Nie szkodzi...Ja tylko nie rozumiem jednego... 🙂
To nie forum lekarzy a kobiet w ciąży. Więc jeśli boli coś innego niż zwykle, i inaczej się czujecie to nie pytać koleżanek na forum czy to normalne że tu boli tylko do lekarza 🙂
Niestety kilka kobiet w ten sposób straciło dziecko, jednej na jajowodzie zaczął rosnąć guzek, bolało ją, ale koleżanki powiedziały, że to macica się rozciąga i dziewczyna niestety nie poszła do lekarza.
Dopiero gdy ból się nasilił okazało się że guz rośnie szybciej od dziecka i trzeba było operować i niestety dziecka nie udało się uratować.
Także KOBITKI, to forum jest do pogaduszek a nie do porad medycznych, jak Was coś boli.
Zawsze do lekarza się zgłoście, zróbcie usg itd.
W końcu będą z nas przyszłe mamy i musimy zdać się na instynkt a nie na to, że mi koleżanka powiedziała że to nic poważnego bo ją też tam bolało 😞
zgadzam sie z tobą,lepiej z byle czym lecieć do lekarza niż słuchać rad innych którzy tego nie mają,bo w sumie skąd możemy wiedzieć,możemy tylko przypuszczać.a szkoda żeby się coś stało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko,
Najlepiej jechać od razu i zasięgnąć konsultacji medycznej. To zawsze powinien być pierwszy odruch.
Cześto też mamy numer komórki do naszego lekarza prowadzacego ciążę, radziłabym zadzwonić i opisać co się dzieje. Czesto jest w stanie poradzic coś na szybko póki nie trafisz (tego samego dnia) na wizytę.

Najlepiej udać się od razu do specjalisty, bo lekarz pierwszego kontaktu da dopiero skierowanie na usg i inne badania a to zwykle trwa wiecznie.

Pozdrawiam
A.
Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki wielkie dziewczyny za wsparcie. Oczywiście zgłosze sie do lekarza przed planowana wizyta.Czasami piszemy co nam dolega po to własnie aby usłyszec cos co nas wesprze od innych dziewczyn , ktore moze przechodziły to samo. Wiadome przeciez jest ze dziecko jest dla nas najwazniejsze.Trzymajcie kciuki!!!Buziaki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny! Byłam u lekarza z dzidzią jest wszystko w porządku. Byliśmy na USG3D jest zdrowa, bo to DZIEWCZYNKA 🙂)Natomiast to wybrzuszenie to wielka niewiadoma, nawet dla dr., poniewaz nawet na usg widac 2 cm wybrzuszenie które nie zagraza ciazy, a moze to byc zrost na miesniu. Jesli bedzie sie to powiekszac to musi to obejrzec chirurg, a tak...pozostawic do leczenia po ciąży. Takze jestem spokojna bo córeczka ma się dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a nie mowilam ze bedzie dobrze 🙂) i zazdroszcze wam ze bedziecie miec dziewczynke 😁 tez bym chciala ale najważniejsze oby bylo zdrowe 😁
Mnie to teraz czasami dokucza problemy ze zlapaniem glebokiego oddechu 🙂 ale jakos sobie radze mam nadzieje 😁 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet, mnie też to dopadło. Problem z oddychaniem i głębolim oddechem 😞 Przybyło nas troszeczke i to dlatego. A wiesz, jak byłam na tym USG to lekarz zalecił mi leżenie na lewym boku, bardziej dotlenia to dzidziusia i choc ciezko mi wylezec stale na 1 boku, to czego sie nie robi dla Antosi 🙂 Przezyjemy, trzymajmy sie razem to zawsze razniej sie wygadac. Buziaki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...