Skocz do zawartości

Fluorowe rewelacje.... | Forum o ciąży


palIka

Rekomendowane odpowiedzi

moja stomatolog w polsce podpowiedziala mi o tabletkach z fluorem podjezykowych dla kobiet w ciazy zeby wzmocnic zeby a tabletki sa dostepne tylko za granica
mowila ze w pastach jest nie wystarczajaca ilosc fluoru zeby uchronic zeby przy tak duzym obciazeniu na organizm
skoro lekarz polecil nie moga byc szkodliwe dla dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak wszystko w nadmiarze. Czytałam już w internecie artykuły o tym, że fluor tak naprawdę jest szkodliwym składnikiem i więcej wynika z niego problemów niż korzyści. Kiedyś woda była fluoryzowana - ponoć mnóstwo osób miało z tego względu problemy. Fluor może szkodzić, ale w dużych ilościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to poszukaj sobie informacji na temat fluoru w wyszukiwarce. W tym momencie liczba artykułów jest ogromna - a im wierzysz? Zresztą ja bym zmieniła pastę nawet dla świętego spokoju. Po co myślisz, że cokolwiek robi się źle? No właśnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torka a powiedz mi czy ty znasz angielski????
temat rozchodzi sie o fluor
link do artykulu jest o substancji chemicznej zawartej w pastach ale rowniez w dezodorantach plynach do naczyn w mydlach jak rowniez w deskach do krojenia i niektorych zabawkach
ta substanja powoduje niedotlenienie mozgu nienarodzonego dziecka
ale nic nie jest wspomniane o fluorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sweety - ja to zrozumiałam w ten sposób, że jest jakimś tam triclosan, który dodawany jest również do detergentów, a który trafia również do past do zębów z fluorem. Mistrzynią w angliku nie jestem. Szczerze mówiąc to średnio mnie to przekonuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palIka napisał(a):
sweety - ja to zrozumiałam w ten sposób, że jest jakimś tam triclosan, który dodawany jest również do detergentów, a który trafia również do past do zębów z fluorem. Mistrzynią w angliku nie jestem. Szczerze mówiąc to średnio mnie to przekonuje.


no tak i jest zaznaczone ze ta substancja jest w kazdej pascie do zebow
z fluorem nie ma to nic wspolnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mogę podać adresu - ale to jakieś ma powiązanie. Znajdź sobie info o paście Ajona - bez fluoru i tego triclosanu. Trochę kiepsko na stronie opisane, ale w necie można doczytać. Ale to oczywiście tylko takie moje przypuszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...