Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z młodym ogarnięta. Po kolejnej (mojej) interwencji w przychodni przyjęli nas bez kolejki nawet. Mamy leki, temperatura spadła, Mlody już fika, ale strasznie przykro jest widzieć swoje ukochane dziecię jest takie biedne, tak sponiewierane gorączką 🤨

Ja natomiast dzwonię do swojego gina i też coś nie odbiera. Caly czas zle sie czuje a brzuch mi chyba eksploduje. dziwne koszmarnie nieprzyjemne uczucie. A jak chodzę to jakby mi mialo wszystko wyrwac.

Dagii - bo te same wózki mialysmy i pewnie dlatego skojarzyla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda zdrówka dla Ksawcia, oby szybko mu przeszło 🙂 A wiadomo co mu jest?

Olu udanego wieczoru 🙂

A ja humor mam spieprzony przez męża i choć dzisiaj nasza rocznica to co chwilę się kłócimy.

Idę Młodego położyć spać i pewnie jakiegoś filma sobie obejrzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLA - jeej, ale Ci zazdroszczę!!! baw się dobrze!!!

DAGII - dziękuję 😘 ps. wysyłam Ci wiadomość na prv

Mój gin oddzwonił, ale w sumie nic ciekawego się nie dowiedziałam...Dobrze, że w czwartek mam wizyte. Wierzę, że to wszystko przez pogodę.


A my dziś z mężem będziemy oglądać sobie autka na otomoto, żeby zobaczyć co nam się podoba, bo może uda nam się zakupić coś w najbliższym czasie 🙂 🙂 Strasznie bylabym szczęśliwa, bo już się boję jeździć naszym golfem 🤢



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Dagii - nie wiadomo w sumie, powiedział tylko ze to jakas INFEKCJA. Gardło ma zupełnie czyste, wrocił mu wodnisty katar i lekarz twierdzi, że coś mu sie w prawym płucu nie podoba i zeby przyjsc go osluchac za kilka dni. No i znowu kolejny lekarz twierdzi, ze slyszy szmery nad serduszkiem, ale przy infekcjach to w sumie czestę ponoć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kobietki 🙂
Jak samopoczucie ?
Jagoda jak synek się czuje , nocka ?
Ola jak imprezka udana ? 😉
Dagmara 😞oj z facetami tak jest ze czasem nas doprowadza nerwicy ; oni tak funkcjonują ze jak w pracy coś nie tak no to heja w domu trzeba się wyżyć na najbliższych
może dziś go coś ruszy co ? jakieś śniadanko do łóżka , może kąpiel abo masaż 😉
A ja latam od rana po domu i sprzątam , wczoraj jak młoda przyszła ze szkoły to zaraz po obiedzie do miasta i wieczorem zładowałyśmy . Obie padłyśmy jak kawki 😁, no ale upolowałyśmy wianek i rękawiczki do sukienki w przyszły piątek przymiarka sukienki zaliczka dana . Coś tam się rusza w sprawie maja. Tylko mama nic nie znalazła w sklepach dla siebie 🥴
pozdrawiam sobotnio ale pracowicie 😉
nareczka kobietki a i pozdrowić maluszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie,

Monika - dziękuję! noc na szczęscie super!!! bez gorączki, bez budzenia się, to znaczy raz musieliśmy Go przebierać, bo się spocił, ale to chyba dobrze. Bryka już od rana. Tyle tylko, że straszliwie kaszle i go to boli 😞 ale to też chyba dobrze, że po tych wykrztusnych kaszle, bo pewnie o to chodzi, zeby mu to zeszlo.

Dagii - dziekuję 😘 Powiedz mi jeszcze - jak mozna zrobic inhalacje takie zwykle bez urzadzen? pamietam z dziecinstwa ze siedzialam pod recznikiem i nad ciepla miską - mozna cos takiego zrobic dzieciatku zeby mu ulzyc w tym katarku i kaszlu? a jesli tak to z czego to sie robi? ja zielona jestem w temacie leczenia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Dagii - nasz golf w takim razie nieco mlodszy 😁, ale i tak już się nadaje na złom 🙃 Przebieg mu taki zrobilismy ze hej 🙂
A nie orientujesz sie czy sa jakies giełdy w Kraku? Bo poki co to mąż mi mowi ze do Gliwic pojedziemy bo tam sa w kazda niedziele jakies duze ponoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

My się powoli zbieramy do życia, wstaliśmy niedawno.
W planach dzisiaj zakupy i komis samochodowy 🙂

Monika - oj nie na takie rzeczy to ja raczej nie liczę 😉 śniadanie do łóżka dostałam może ze 3 razy 😉 Mój mąż nie z tych romantycznych 😜 ale jest lepiej. Przeprosił za wczoraj i jest w miarę ok 🙂

Jagoda - ja osobiście bym się nie odważyła zrobić takich inhalacji bo bym się bała, że się tym wrzątkiem oparzy, ale jeżeli Ksawery się posłucha i będzie grzecznie siedział pod tym ręcznikiem to polecam dać tam rumianek, szałwie, może pokrzywę i odrobinę amolu albo jakiegoś olejku aloesowego ?
Albo po prostu sam amol, tez mu ulży w oddychaniu. Może na noc do nawilżacza powietrza trochę amolu ?

A giełda jest tutaj http://www.gieldarybitwy.com/
My dzisiaj jedziemy tutaj zorientować się jak sprawy wyglądają http://www.automeritum.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii - dzieki 🙂

Bochomaz - witamy serdecznie! 🙂

Nam się pozmieniały plany ze względu na chorobę Ksawuśka, więc muszę obiad machnąć na weekend i pomyslec co by to robic w taką pogodę, siedząc w domu :/
Chyba przyniosę z piwnicy wszystkie rzeczy dla malucha i zobaczę co mam, a co na pewno trzeba kupić.

Miłej soboty wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór!!!
ach jak dobrze, pierwszy dzień od tygodnia bez bólu brzucha, biegunki i skurczy z nią związanych...tylko katar dalej męczy. Może ja sobie taką inhalacje zrobię....
dziś pracowity dzień, w szkole na kursie.
W poniedziałek rano mam wizyte u gin., może dowiemy się płci 🤪 no i oby to był ostatni dzień na l4 bo mam do 11 marca włącznie i chcę wracać do pracy. Niestety słuchy mnie dochodzą, że nie za dobrze tam się dzieje..trzeba interweniować 😉
miłego wieczorku!!!!
Renata - witamy, napisz co u Ciebie i maleństwa 😉 w linku"brzuszki" zachęcamy do zamieszczenia fotki brzuszka 🙂 ja chyba muszę zaktualizować swoją, bo przez ostatnie 2 tyg zaokrąglił się baaardzo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

U nas bardzo udana sobota,
Byliśmy jeszcze w sklepie z wózkami ( Entliczku ) i jestem już pewna w 99% bierzemy X-landera XA i to najprawdopodobniej używanego, na all jest ich od groma w rewelacyjnym stanie. A do tego w komisie ma tez się pojawić i ma mi właścicielka smsa wysłać jak już będzie 🙂
Przy okazji zaoszczędzimy jakiegoś tysiaka i będzie na inne wydatki 🙂
Udało się nam tez ogarnąć jakoś temat remontu pokoju dzieciaków.
Najprawdopodobniej początkiem maja zrobimy remont i właśnie szukam jakis fajnych tapet bo chce im dać po kawałku z jakimś fajnym motywem.
Nawet udało się dojść do porozumienia w sprawie ustawiania w pokoju 😉
Lista potrzebnych rzeczy gotowa także powoli zaczynam się za wszystkim rozglądać.

Karola super, że samopoczucie lepsze i że możesz do pracy wrócić - zazdroszczę 😉

Renata witamy witamy, super, że się odezwałaś, napisz nam coś więcej o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Razem - udana ale troszeczke za długo i rano miałam problem ze wstaniem na zajęcia . Ale miły wieczór przy soczku i dobrej muzyczne 🙂

Co do samochodu też szukam aktualnie czegoś na początek ... Ale co z tego wyniknie zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂

uff, Młody zasnął. Wstąpiła dziś w niego zaległa (chorobą) energia i dawał czadu na maxa. W ogóle to na prawdę zaskakujące, jak trzyletnie dziecko potrafi używać dowcipu, jaki potrafi być zabawny i jak umie rzucić dobrym żartem! 🤪 Uwielbiam jak jest taki - uśmiechniety od ucha do ucha i pelen energii 😆

Ja dzisiaj stwierdzilam, ze jesli bede sie tak czula jak teraz do konca ciazy i bedzie coraz ciezej i gorzej to nie ma opcji na 3 dziecko 🙃 chyba za wynajmę od kogoś brzuch 😁 🙃

Dagii - jak komis? bylo cos fajnego? macie jakis upatrzony?
czyli dzieciaki beda razem w pokoju?

U nas słuchajcie plany się zmieniły, zdradzę Wam, że w w tym tyg podjelismy z mezem życiową decyzję. Nic chyba nie dzieje sie bez przyczyny 🙂 Tydzien temu zmarł drugi mąż mojej ukochanej babci no i moja mama stała sie wlascicielka pustego juz mieszkania w Krakowie no i... nie musimy kupowac 🙂 Poki co na trochę, żeby się odkuć, odchować drugiego bąbla zdecydowalismy sie skorzystac z propozycji rodzicow, zebysmy tam zamieszkali. Co prawda mieszkanie niestety duuuuzo mniejsze od tego ktore mielismy kupic, no ale...bez kredytu i z minimalnymi oplatami 🙂 no i w miejscu gdzie w sumie spedzilam 10 pierwszych lat zycia w super lokalizacji 🙂
No i tym sposobem zaczynamy remont i mam nadzieje, ze dam radę z tym wszystkim 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa i jeszcze mi sie przypomnialo - dostalam odpowiedz na pismie z ksiegowosci mojego pracodawcy, rozmawialam tez ze znajomą kadrową no i niestety - prawo sie zmienilo jakies 1,5 roku temu chyba i faktycznie prorodzinna polityka w Polsce owszem - wydluzyla urlop macierzynski (ktory tez ma kilka haczykow jak sie wczytac) ale kobiecie po urlopie wychowawczym dłuzszym niz 12 miesiecy nic nie przysługuje poza podstawa pensji. Tak wiec w mojej firmie, gdzie glowną czescia wynagrodzenia były premie uznaniowe, knie odgrywaja teraz one dla nie zadnej roli bo mam golą pensję netto a nie srednią z faktycznego wynagrodzenia z 12 ostatnich przepracowanych miesiecy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w niedziele ja dzis sama w domku maz pojechal do wawy wiec nudy nawet mi sie niechce robic obiadku wiec tak mysle ze chyba wybiore sie do mamy ale jak wyjzalam za okno a tam tyle sniegu to sie odechciewa isc zobaczywmy co wyniknie z moich palnow jagoda suprer wam sie trafilo z tym mieszkaniem no i wlasnie to co najwazniejsze bez kredytu milego dnia wam zycze kobietki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny !!

Jeny za mna ceizki dni.. mała miała ostatie szczepienie z poslizgiem tego 2 latka ... masakra !!!
w nocy drgawki tak sie przestraszyłam płakała 2 kołdry i cała latała ,wymiotowała temperatura 40 stopni!! i nie dalo sie jej zbic ! 2 dni takie cos potem jak zaczeła chodzic dostała straszny obrzęk na nodze... o czym mowil lekarz i kulała.. dzisiejsza noc odespana uffff..

widzę ze dziewczyna zaczęło się układać z mieszkanie ,prawkiem,samochodami 🙂 no i juz na wózki się zdecydowałyście ...

Jesli chodzi o wiosne ...hm.. chyba uciekła u nas Snieg spadł i jest zimno!
Amela tez zaostała nauczona karnego krzesła i strasznie skutkuje 😉 jak usłyszy ze pojdzie w kat zaraz przeprasza i sprzata 🙂 co jest dla mnie pomocne .. A druga dziewczynka w moim brzuszku daje niezłe kompniaki normalnie z dnia na dzien coraz silniejsze 😉 a jak sie odezwe do niej to szaleje 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

My rozpoczęliśmy niedziele bardzo leniwie, bo dopiero o 9 Kacper do nas przybiegł 🙂
Jeszcze bajka w łóżku i śniadanie robiłam dopiero o 10 ale fajnie sobie tak po leniuchować 🙂

Chyba pojedziemy pooglądać szafki łazienkowe bo proszę już męża o taką od ponad roku i się doprosić nie mogę 😉

Jagoda - no to super wiadomości 🙂 I będziecie mieszkać gdzieś w centrum? Może się uda kiedyś na jakąś kawkę umówić ? 😉
Dzieciaki siłą rzeczy muszą być w jednym pokoju bo 4pokojowego mieszkania to się jeszcze nie dorobiliśmy 😜 Także na razie będą razem a potem pewnie za jakieś 10 lat oddamy jednemu nasza sypialnie a my się przeniesiemy do salonu, no chyba że będziemy mieć już w tedy mój wymarzony dom z bali 🤪 😉 😜 - w co nie wierzę, ale marzenia ważna rzecz 🙂

A w komisie dużo ciekawych rzeczy, ale byłam z Kacprem a z nim przeglądniecie tego co tam jest jest wręcz niemożliwe, to trzeba na spokojnie, ale kupiłam sobie fajną tunikę na lato jak już będę wielkim wielorybem.
Jak dostanie X-landera to ma dać mi znać i się będziemy jakoś dogadywać, no chyba, że wcześniej kupimy na all bo na prawdę ofert dużo w fajnych cenach a wózki praktycznie jak nówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim!

ja mam chwile dla siebie, bo chłopaki sie karmią rosołkiem, który rano ugotowałam. Teraz kończę sortowanie ciuszków w rozmiarze 56-62 i jest tego ogrom! 🤪 Cała sofa zestertą ubrań.
Powiem Wam, że jakby to było wczoraj 🤪... pamiętam pierwszy kupiony bodziak, pierwsze śpioszki, komplecik, który położna założyła Ksawkowi tuż po porodzie...dziesiątki kaftaników, bodziaków (większość zapinana z przodu, bo mi było bardzo ciężko takiego mini człowieczka ubierać w bodziaki przez głowę), pajacyki, czapeczki (ależ one są brzydkie! te takie wyprawkowe, w ktorych dziecko wygląda jak żółw lub pingwin 😁), śliniaki, skarpetki, pierwsze "adidaski" na 3 miesiące, półspioszki przez nas uwielbiane, laktator, wkladki, nawet majty jednorazowe się jeszcze znalazły 🙂 Moje koszulki, staniki itd....Na prawdę, niebywałe, jak szybko to minęło. Dziś jak patrzyłam na te najmniejsze kaftaniki...szok, jakby mnie ktoś zapytał czy moje dziecko było takie małe to bym zaprzeczyła 🙂
Ksawek miał radochę, bo wszystko przymierzał to znaczy starał się 🙂

Dagii - w centrum to ja potem mieszkałam od 10 roku życia na Kaziku 😉 a dzieciństwo najmłodsze to w Hucie. Mieszkanie mojej babci jest na os. Albertyńskim i tam będziemy mieszkać (jesli moi rodzice nic nie wykombinują znowu 😉 ) Połączenie z centrum super, a ta kawka to może nawet jeszcze przed porodem się uda 🙂 bo potem to wiadomo 😉

Mam dzisiaj zachciankę na mizerię, mąż własnie leci po ogóra 🙂 Gulasz zrobiłam wczoraj także już mi ślinka leci 😜

Miłej niedzieli Mamusie!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki! 🙂

Czytam Wasze wpisy co do pogody i własnym oczom nie wierze . Zima ? U mnie pogoda wymarzona na spacery . Wiosennie . Jest troszkę chłodno ale za to jakie powietrze , i słoneczko zagląda 🙂)

Ja jestem po weekendzie zajęć . Zaczynam się bać nadal nie czuję ruchów .. DLaczego tak? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiosennie??? Brrr zimno!!! Zmarzłam w stolicy ;/ I jeszcze pieprzony kierowca mnie wkurzył!!! CZekam na autobus, marznę- spóźnił się 4 minuty wsiadam i proszę o bilet ulgowy a ten pieprzony typ mi z tekstem że ma opóźnienie ponad 3 minuty, wg regulaminu nie musi mi sprzedać biletu i że jemu się nie chce i pier...y nie sprzedał biletu!!! Ale mnie wkurzył. Cholerny bufon!!! I jeszcze na odcinku gdzie kanary często są ;/ Wysiadłam na następnym przystanku sypiąc mu wiązankę 😜 Cham jakich mało!!!
W nagrodę kupiłam sobie caramel machiatto i 3-pak ślicznych bodów dla maluszka z napisem \"Mamas little dreamer\" i słonikiem Dumbo w Smyku 🙂 Jeszcze w kolorze unisex ale liczę że od środy szalejemy z konkretnym kolorkiem 😉

Olu koleżanka przy pierwszym poczuła dopiero w 22 tyg a była szczupła... Spokojnie 😉 Spróbuj pozycję z podkulonymi nogami do brzucha lub tak jak pisało w mojej książce- wypij szklankę mleka lub zjedz pomarańczę i połóż się w spokoju. Dostarczysz dziecku energii i na spokojnie może coś poczujesz 😉 Tylko cierpliwie poleż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...