Skocz do zawartości

Stycznióweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kasia_m

    2553

  • kolo177_m

    2993

  • HONORATKA_m

    2177

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
Dziewczyny mój wczoraj wcinał mielonego, ziemniaczki i groszek z marchewką 🙂


A skąd mielone masz? bo te sztuczne mają konserwanty 😞

ja kupuję np łopatkę i mi mielą na miejscu 😉 i robie nam mielone i wybieram takie chudsze i Judycie pulpeciki robie gotowane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja robiła juz3 razy kupę od wczoraj wieczora i 3 były normalne, ale się obawiam, że to świństwo powróci.. i nie wiem od czego, bo mieszałam Bebilona z Bebiko, żeby mogła spokojnie przejść, może od tego to ma? od wczoraj wieczora daję jej znowu samego Bebilona i zobaczę co z tego wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolo177 napisał(a):
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
Dziewczyny mój wczoraj wcinał mielonego, ziemniaczki i groszek z marchewką 🙂


A skąd mielone masz? bo te sztuczne mają konserwanty 😞

ja kupuję np łopatkę i mi mielą na miejscu 😉 i robie nam mielone i wybieram takie chudsze i Judycie pulpeciki robie gotowane 😉

Hi no właśnie 🙂
a my mamy maszynkę i same mielimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Moja robiła juz3 razy kupę od wczoraj wieczora i 3 były normalne, ale się obawiam, że to świństwo powróci.. i nie wiem od czego, bo mieszałam Bebilona z Bebiko, żeby mogła spokojnie przejść, może od tego to ma? od wczoraj wieczora daję jej znowu samego Bebilona i zobaczę co z tego wyjdzie.

Blue mój przez te zęby potrafi zrobić nawet 3/4 dziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justa napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
Dziewczyny mój wczoraj wcinał mielonego, ziemniaczki i groszek z marchewką 🙂


A skąd mielone masz? bo te sztuczne mają konserwanty 😞

ja kupuję np łopatkę i mi mielą na miejscu 😉 i robie nam mielone i wybieram takie chudsze i Judycie pulpeciki robie gotowane 😉

Hi no właśnie 🙂
a my mamy maszynkę i same mielimy 🙂

moja mama też ma maszynke ale jestem zbyt wygodna i wole jak mi w sklepie zmielą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj SSAK usnal 🙂

wiecie co zauwazylam,,,
w Polsce ludzie duzo szybciej podaja dzieciom przerozne potrawy, na ktore dzieci musialyby jeszcze normalnie poczekac
w Niemczech , idzie schemat wg tabelki zywienia
we Francji natomiast ,dzieciom podaje sie produkty tak jak wg naszej tabelki,ale o miesiac ,2 miesiace do tylu .....
co kraj ,to obyczaj .,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
Justa napisał(a):
kolo177 napisał(a):
czasem piers kroje w malutkie kawałeczki i robie tak jak mielone z jajkiem i bułką w mące obtaczam i na wodę wrzucam 😉

Fajny pomysł 🙂

u mojej mamy własnie wczoraj tak jadła 😉


moja dzis dalej na diecie
obiad- kartofelek z marchewka
podwieczorek- kisielek na soku z jagod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Izabela napisał(a):
HONORATKA , podepnij je sobie jakos wymyslnie troche do gory..... ja tak robie

kurde ja jestem beznadiejna w te klocki
kompletny brak kreatywności i zdolności manualno-dekoracyjnych 😜


tymbardziej, bedzie artystyczny nielad- takie cos wyglada najlepiej i robi szal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue kurczaka i indyka pierś kroje w drobniutka kostkę taka 1x1cm albo i mniejszą duszę w garnuszku z wodą i przyprawami majeranek, tymiane, pietruszka, koper, sól. duszę duszę aż będzie mięciutkie, wrzucam do tego marchewkę i groszek oraz pomidora bez skórki sam miąsz. Paprykę jeszcze wcześniej pikę w piekarniku w foliw 220C, zdejmuję z niej skórkę i wkrajam do wszystkiego. Zagotowuję to dodaję troszkę mąki żeby było sosu i gęste i gotowe mój mały kocha to i jej już tak z 3 miesiące zawsze w niedziele. Kiedyś dodawałam do tego cebulkę i czosnek teraz ograniczam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widzę że walczycie z biegunką
powiem wam co mi mówił pediatra
jeśli wystąpią conajmniej 3 luźne kupki w ciągu 12 godzin to to już jest biegunka
należy stosować dietę ryżowo-marchewkową z małą ilością mleka i jagody
jeśli utrzyma się przez 2-3 dni i nie pomaga sama dieta należy iść do lekarza
do potrzebna będzie ingerencja leku
biedunki grożą nie tylko odwodnieniem ale też pozbawiają elektrolitów mały brzuszek niemowlaków

Anastazja jak robiła takie mega wodniste bomby to dostała nifuroksazyd i dicoflor a do picia elektrolity właśnie hydronea baby (nie chciała tego pić)
na szczęście u niej taka kupa występowała 1-2 razy na dobę ale i tak się martwiłam bo normalnie pół nocnika wody z niej wylatywało 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wczoraj narobiłam ponad 30 gołąbków myślałam ze wystarczy na dziś i jeszcze jutro dla nich jak będę w szkole
a tu moja mama jak się dowiedziała to zaraz brata przysłała żebym wziął im kilka
no i połowe oddała
zjedliśmy wczora po 3 i na dziś 6 zostało
a chce mi sie jeszcze pierogów z kapustą i grzybami i ryby po grecku
pewnie na weekend zrobię rybę (albo męża namówię żeby zrobił)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis piatek ..hmmm... jak mojej do niedzieli nie przejdzie na diecie , pojde z nia do lekarza

widze Kolo sol dodajesz do jedzonka............... wszystkie juz solicie potrawki??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HONORATKA napisał(a):
wczoraj narobiłam ponad 30 gołąbków myślałam ze wystarczy na dziś i jeszcze jutro dla nich jak będę w szkole
a tu moja mama jak się dowiedziała to zaraz brata przysłała żebym wziął im kilka
no i połowe oddała
zjedliśmy wczora po 3 i na dziś 6 zostało
a chce mi sie jeszcze pierogów z kapustą i grzybami i ryby po grecku
pewnie na weekend zrobię rybę (albo męża namówię żeby zrobił)

o własnie na weekend ma do nas przyjecha Adama brat to zrobię rybkę po grecku 😜 miałam robić golonkę ale mi się nie chc e 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa napisał(a):
Blue napisał(a):
Moja robiła juz3 razy kupę od wczoraj wieczora i 3 były normalne, ale się obawiam, że to świństwo powróci.. i nie wiem od czego, bo mieszałam Bebilona z Bebiko, żeby mogła spokojnie przejść, może od tego to ma? od wczoraj wieczora daję jej znowu samego Bebilona i zobaczę co z tego wyjdzie.

Blue mój przez te zęby potrafi zrobić nawet 3/4 dziennie


Moja droga moja od wielu tygodni robi kupię po 3/4 razy dziennie czasami było. 6 a teraz to robiła chyba po 6-8 dziennie. Armagedon, dlatego się cieszę, jak widzę zbite kupy 🙂 teraz coś chyba znowu ciśnie oby było twarde 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Justa napisał(a):
Blue napisał(a):
Moja robiła juz3 razy kupę od wczoraj wieczora i 3 były normalne, ale się obawiam, że to świństwo powróci.. i nie wiem od czego, bo mieszałam Bebilona z Bebiko, żeby mogła spokojnie przejść, może od tego to ma? od wczoraj wieczora daję jej znowu samego Bebilona i zobaczę co z tego wyjdzie.

Blue mój przez te zęby potrafi zrobić nawet 3/4 dziennie


Moja droga moja od wielu tygodni robi kupię po 3/4 razy dziennie czasami było. 6 a teraz to robiła chyba po 6-8 dziennie. Armagedon, dlatego się cieszę, jak widzę zbite kupy 🙂 teraz coś chyba znowu ciśnie oby było twarde 😁

trzymam kciuki za twardą kupę hahaha 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
Izabela napisał(a):
dzis piatek ..hmmm... jak mojej do niedzieli nie przejdzie na diecie , pojde z nia do lekarza

widze Kolo sol dodajesz do jedzonka............... wszystkie juz solicie potrawki??????????

soli nie dodaje... kto Ci tak powiedział? 🤪


Ja nie daje soli do niczego 😜 jadę przepisowo wg poradnika 😜 cukier dawałam czasami do zwykłej kaszki, ale ona już nie chce jeść żadnej kaszy, więc też go nie używam. Biała śmierć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...