Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
No niby jestem kumata, ale wiecie jak to jest...nigdy nikim nie kierowałam...no może moim małżem 😁 i wiecie jak to jest...z każdym problemem do mnie itd, ja będę za wszystko odpowiedzialna...ale wiem też , że dzięki takiej pracy mogę się dużo rozwinąć, no i w papierach zawsze wyższe stanowisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lala - Kasieńko, to piękne co się stało, naprawdę, nie będzie Ci tego łatwo przeżyć, ale lepiej dla Was wszystkich, ładnie z jej strony, że się opamiętała, pewnie ma w tym jakiś interes ale lepiej o tym nie myśleć, całuję Cię i lepiej zbierz się na odwagę i miej to za sobą, bo po co się dręczyć


yen - gratulacje 🤪 🤪 🤪 🤪 po tym poście, że pewnie Cię nie przyjmą, to pierwsze co pomyślałam, że na pewno Cię przyjmą 😁 😁 a co do stroju, to musisz nosić się do pracy elegancko? ja pracowałam kiedyś w galerii centrum (a to elegancki i drogi sklep) i moja kierowniczka chodziła zwyczajnie ubrana

aaa_aniusia - wiosna na pewno kiedyś przyjdzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znalazłam coś takiego:
Półtoraroczne dziecko staje się bardzo egocentryczne i niecierpliwe. Pragnie stałej uwagi dorosłych i dzięki płaczom i krzykom umie ją na sobie skupić. Potrafi bardzo jasno wyrazić swoje życzenia i zamiary. Niecierpliwi się, gdy nie reagujesz na jego stanowcze żądania. Gwałtownie domaga się natychmiastowego spełnienia swoich zachcianek, a jeśli się tego nie doczeka - protestuje, wybuchając głośnym płaczem. Huśtawka nastrojów malca jest w tych miesiącach normalną oznaką prawidłowego rozwoju. Dziecko w tym wieku odczuwa cały wachlarz uczuć: od zachwytu, przez radość, zaciekawienie, czułość aż po gniew i złość. Maluch nie potrafi jeszcze do końca zrozumieć swoich emocji, dlatego często czuje frustrację, którą zdarza mu się wyładować na najbliższym otoczeniu. Może stać się agresywny wobec rodziców. Nie umie jednak długo się złościć. Maluch żyje jedynie teraźniejszością, dlatego już krótką chwilę po napadzie agresji może pragnąć jedynie przytulić się do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a tu jeszcze do mamuś chłopcowych, szczególnie mrugam do Cherry


Jeśli Twoja pociecha jest chłopcem, najprawdopodobniej martwisz się, że jeszcze niewiele mówi. Zupełnie nie potrzebnie, bo proces dojrzewania struktur mielinowych w mózgu przebiega u chłopców nieco wolniej niż u ich rówieśniczek (złośliwi twierdzą, że dziewczynki muszą wcześniej zacząć, by zdążyły się nagadać). To, że nie słyszysz wypowiadanych przez dziecko słów, nie znaczy, że nie warto rozwijać jego słownictwa. Wręcz przeciwnie, ucząc każdego dnia jak nazywają się przedmioty wokół nas, tworzymy bierny słownik dziecka, konieczny do tego by potem mogło samo używać tych słów. Jeśli Twoja latorośl z zapamiętaniem powtarza nowe słowa, ciesz się razem z nią i dostarczaj nowych bodźców w postaci obrazków do rozpoznawania i różnego rodzaju książeczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby bardzo przydatne te info o dzieciach...przeczytałam nawet małżowi 🙂
Co do stroju, to nie muszę chodzić w garniturach ani niczym podobnym, ta babka która mnie przyjmuje, sama była ubrana zwyczajnie, miał wygolone pół głowy i kolczyka z żyrafą...ale wiadomo, no jakoś trzeba wyglądać, a w mojej szafie same takie raczej ciuszki na dwór itd...mam np taką fajną nieformalna marynarkę, ale nic pod spód nie pasuje, więc nawet taki jakiś zwykły biały t-shirt by się przydał...więc muszę kupić chociaż z dwie jakieś normalne bluzki czy buty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale wiecie co, muszę Wam napisać, że ja to troszkę niepoważna jestem...bo we wtorek na 11 umówiłam się na cytologię, którą już 3 miesiąc przekładam...no i jak ta babka zadzwoniła, to mówi, żebym przyjechała do sklepu tak koło 11, ale ona i tak do godz 15 będzie...więc ja zamiast powiedz ok będę i koniec...zapytałam czy skoro ona będzie do 15, to czy mogę przyjechać tak po 11, bo mam cytologię? Ale zaznaczyłam, że jeśli chce, to mogę odwołać. Ona na to, że ok, że zdrowie jest bardzo ważne i żebym pojechała...ale powiem Wam, że takie zjebki dostałam od mojego taty za to. że ho ho...powiedział, że praca ważniejsza, że co ja wyrabiam, już od początku takie rzeczy, że to był duży nietakt z mojej strony...hmmm wiecie co już sama nie wiem, teraz mam żal do siebie o to...po prostu tak palnęłam, no ale umowę i tak będę mieć dopiero od 1 kwietnia,więc chciałam zaliczyć tą cytologię 🥴 Chyba faktycznie źle zrobiłam...mam nadzieję, że przez to babka nie zmieni zdania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yen,pisałam do Ciebie z komórki, ale mi się nie wysłało
pisałam, że wszyscy wiedzą, jak działa polska służba zdrowia, więc pani z 51015 byłaby nie fair, gdyby kazała Ci to odwoływać; powiedziałaś uczciwie, wiadomo, że o pracy dowiedziałaś się z dnia na dzień, a takie badania planuje się wcześniej, także nic się nie martw, wszystko w moim odczuciu jak najbardziej w porządku, a z tego, co piszesz wynika, że tej pani jest tak naprawdę wszystko jedno o której się zjawisz
także wyluzuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Trochę mnie nie było ale nadrobiłam i powiem Wam cieszę się że wam się dziewczynki układa!!

YEN gratuluję! super prace dostałaś, o wiele lepszą niż w Rossmanie więc widzisz było ci to pisane!! Moim zdaniem wcale nie zrobiłaś źle pytając czy możesz przyjść później. Ona może sobie o tobie pomyśleć tylko w samych superlatywach- że dbasz o siebie, o swoje zdrowie, potrafisz walczyć o to co dla ciebie ważne. A przecież grzecznie zaznaczyłaś że jeśli jej to nie pasuje to odwołasz wizytę. Nie powinnaś się kochana przejmować 😉 No i będziesz super panią kierownik, już ja to wiem!!

Lala dobrze że się pogodziłaś ze szwagierką, ale tak jak pisała Aaaniusia lepiej mniej ją na dystans. Przyjaciółkami pewnie nie będziecie ale odezwać się do siebie wam nie zaszkodzi. Dzieci też na tym nie ucierpią a skorzystają tylko. Buziaki dla Ciebie i Majeczki!!

Tak narzekacie na tą wiosenną zimę to mam dla Was radę--------> Pomagaj wiośnie.... jedz śnieg 🙂 przeczytałam ten wpis na facebooku i mnie rozśmieszył 🙂 a u nas słoneczko i duuuuużo śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
YEN GRATULUJE !!!

No to moja droga dopiero sie zacznie hihi!!! Parca jako kierownik w odzieżówce nie jest taka łatwa .... Za jakis czas wspomnisz me słowa.... BYłam z-ca kiedys i wiem co mówię...
Raporty nie raporty, dzienne, tygodniowe, miesieczne, visual merchandising - podejrzewam, że 5 10 15 nie zatrudnia dodatkowo dekorataora bo za mały sklep więc Ty to będziesz miała na głowie, Pilnowanie personelu, inwentrayzacje, przyjecia towaru- to jest najlpesza zabawa !!! Hahahaha ja trzeba wszystko sprawdzic czy sie zgadza , zaklipsowac, rozwiesić i zawsze w tym dniu jest 1000 klientów w związku z tym jak wychodzisz to masz łeb ja sklep hahaha!!!
Generalnie praca odpowiedzialna ale Ty dasz radę !!!

Będziesz zadowolona no i pewnie profity w stylu znizka dla pracowników tez bedzie !!!

ehhhhhhhhh to byly czasy !!! Ja w KappaAhlu miałam znizke 30 % i do tego raz na poł roku 1000 PLN w bonie sklepowym na zakupienie ubrań w których do pracy się przychodziło no i inne gadzety !!!

Powodzenia !!!

Ciesze sie razem z Tobą 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a podczas pogody na tvn mówili że w zeszłym roku o tej porze temeratura wyniosiła w najcieplejszym momencie dnia srednio +18 stopini !!!

😞

Za tydzień jajka idziemy swięcić a śnieg będzie do piątku padał 😞 😞 😞

A polecam Wam mini serial - bo aż trzy odcinki w reżyseri Agnieszki Holland "Gorejacy krzew".
Podstawa scenariusza były wydarzenia związane z praską wiosną 1968 i samospaleniem Jana Palacha.W serialu opisano wydarzenia oraz proces matki Palacha która pozwała komunistycznych działaczy o zniesławienie. Jej adwokatka była Dagmar Burešova późniejsza minister sprawiedliwości Republiki Czeskiej !!!
Determinajca ówczesnej młodzieży w walce o wolność robi wrażenie!!!

Naprawde polecam - leciało na HBO i zdaje się za tydzień będą powtarzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziendobry;]

cherryy--ja tez to wczoraj widzialam no kurde niech juz ta zima sobie idzie u mnie jest tak zimno ze wyjsc sie nie da co z tego ze slonce swieci....jak mroz jak cholera!! a najbradziej nie lubie siedziec w domu....

jeszcze ta perspektywa znowu calego tygodnia takiego beznadziejnego to czlowiekowi sie wogole wszystkiego odechciewa no ale mam wielka nadzieje ze juz faktycznie za tydzien przyjdzie ta wiosna!!!! prosze!!!!!!

u nas leniwa niedziela....nuda nuda nuda...no ale co w taka pogode robic gdzie isc?? myslalm o galeii ale wczoraj podjechalam bo doby dla malego co c&a i myslalam ze mnie trafioii tyle ludzi no bo wszyscy teraz lgna do galerii nie dosc ze przez pogode to jeszcze robia zakupy przedswiteczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie! U nas pogoda za oknem piękna.. no ale co z tego że jak się wyjdzie to chce łeb urwać 🤪 I zimno !
My wrócilismy z kościółka bo byliśmy z palmą.. Maja w kościele to diabeł! Poważnie! No ale co zrobić.

Pisałąm już na fb ale chce jeszcze napisać tu dla tych co fb nie mają. Wczoraj byliśmy w tesco i tam są mega promocje na zabawki. Kupiliśmy Majusi lalke z wózkiem leżaczkiem i torbą przecenioną z 159 na 39zł! Do tego dwie pary legginsów za 14, W Auchanie też wiele promocji... więc polecam tym co się zastanawiają
jeszcze nad prezentami dla dzieci. Chrześnicy mojego kupilismy zestaw petsshop taki domek zjeżdżalnie plus zwierzaki za 65zł ! a sam petsshop kosztuje 39zł!

to ta lala , w super mega dużym kartonie jest - zapakowana fajowo.. wiadomo że kartony naszym dzieciom się bardzo podobają!
http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&biw=1163&bih=613&tbm=isch&tbnid=ajht8u8xm41ydM:&imgrefurl=http://katalog-toys.tesco.pl/cat,2.html&docid=xGCjsHji1n7ITM&imgurl=http://katalog-toys.tesco.pl/img/item/88.jpg&w=550&h=550&ei=EAtOUemnMKav7Aaz84HAAg&zoom=1&ved=1t:3588,r:15,s:0,i:123&iact=rc&dur=513&page=1&tbnh=187&tbnw=224&start=0&ndsp=20&tx=118&ty=92

wgl Majusia ma ostatnio jazdy na wózki.. Ma kupiony taki zwykły plastikowy parasolke - ale po próbach siadania do niego materiał szczelił i wózek lekko sie wygina /XD no ale to był kupiony tak tylko .. a na allegro znalazłam je za 10zł już! Dżizas szajs normalnie. Za to ten z tą lalą jest fajny metalowy i materiał ma takie dodatkowe spinacze metalowe , widać że się nie zerwie gdy dziecko w nim usiądzie! 🙂


Yen i jak tam zakupy ? Znalazłaś coś fajnego?
Pewnie teraz będziesz mniej pisać bo obowiązki kierownicze cię pochłoną 🙂 Ja życze powodzenia! i fajnych zmian (móiłaś że ten sklep jest w CH więc pewnie pracuje się na dwie zmiany)
A powiedz jak małż na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kochane 🙂 U mnie dzień pełen wrażeń 🙂 Zacznę od początku...kilka tyg temu, mąż mojej przyjaciółki kupił jej tanie autko w automacie, aby ta w końcu zaczęła korzystać ze swojego prawka...niestety nie mogła się przekonać do jazdy autem z normalną skrzynią, bo podobnie jak ja...zamiast koncentrować się na drodze, to ta koncentrowała się na zmianie biegów...heh wstyd się przyznać, ale u mnie podobnie, chociaż prawko zdałam za pierwszym razem...no ale potem prawie wcale nie jeździłam. No i od piątkowego tel w sprawie pracy...piłowałam mojego małża żeby mi kupił podobne, żebym miała czym do pracy dojeżdżać do pracy i nie tłuc się autobusem... no ale oczywiście znaleźć tanie, sprawne autko w bliskiej odległości i to w automacie jest mega trudno...więc mój małż dał sobie spokój z szukaniem ...no ale ja nadal trułam...no i powiedział mi, że jak znajdę autko takie jakie chcę do 2 tyś to mi kupi...no i znalazłam 🤪 Na szczęście jemu też się spodobał i pojechał po nie z mężem mojej przyjaciółki. No i mam 🙂 Jutro pierwsza jazda...oto moje pierwsze autko...zaznaczam, że w tej cenie mogłam znaleźć coś lepszego, ale ja pragnęłam w automacie!!!


No a oprócz tego byłam dziś na tym spektaklu "Więzi rodzinne"...było SUPER!!!

Wczoraj zaś byłam na zakupach w Galerii i kupiłam czarne jeansy, bo te co mam już sprane, marynarkę, fajną koszulę w modnych w tym sezonie kolorach i t-shirt pod marynarkę...tak więc troszkę się obkupiłam 🙂

Lala89 super promocja!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ta galeria jest na końcu miasta, musiałabym dojeżdżać autobusem i kupić bilet miesięczny ,natomiast autkiem do 10 minut max mi to zajmie. Za takie pieniądze nie ma co wymagać od auta, chodziło o to żeby był automat i jest 🙂 No i najważniejsze, że to moje autko...bo rodzinne autko już dawno sobie upatrzyliśmy, ale chwilowo nas na nie nie stać, a na wyprawy za miasto pożyczamy auto od mojego taty 🙂 Śmieję się, że zaraz je odpicuję...futerko na kierownicę, naklejki itd 🙂 Żartuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer jeszcze rzęsy na autko 😁 będzie takie babskie - u nas jedno takie jeździ 🙂 haha

My mamy teraz peugota 206, ale marzymy o 407 (ja chyba bardziej bo małż to co chwile zmienia zdanie a ja się uczepiłam tej 407 i koniec) 🙂 będziemy je mieć ale jak ja wrócę do pracy :/ teraz ciężko odłożyć.. już nie wspomne o tym że nasze oszczędności poszły się walić 😞 Masakra.. było juz odłożone na wakacje itd :/ a teraz, teraz mam jakies 4 maszyny i na h.. mi to 😞 dobija mnie to serio.. 😞 ehh co zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od czasu pobytu za granicą, nie mam już parcia na to, żeby mieć fajną brykę...takie autko już mieliśmy...mój małż kupił sobie w kredycie piękne audi...i tyle radości z niego było, że trzeba było spłacać kredyt, a jak przyszło wymienić rozrząd, to w salonie Audi w UK zapłaciliśmy prawie 900 funtów, tylko nerwy miałam, bo jak coś się popsuło to koszty takie , że szok...potem kupiliśmy Renault Lagunę i jak dla mnie była o wiele wygodniejsza. My tutaj w Polsce upatrzyliśmy sobie Citroena C 4, ale skoro mój nie pracuje, to na razie dajemy sobie spokój, bo pozbędziemy się wszystkich oszczędności...ale powiem Wam, że gdybym wygrała w totka i była obrzydliwie bogata to kupiłabym sobie dla siebie Mini Coopera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...