Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

Nina pije mleka 150ml wody i 5 płaskich łyżek mleka tak jak karze producent na jej wiek. Pieluch idzie mi 5/6 dziennie,więc na miesiąc niecałe 3 opakowania Dada

jupi!!! własnie dzwoniłam do żłobka miejskiego i Nina się dostała 🙂 także nie musi iść do prywatnego, który jest daleko od naszego domu, tylko pójdzie do miejskiego, który jest bliżej i jest o 200zł tańszy 😁 ale się cieszę 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tusiek gratulacje dostania się Niny do żłobka.... 🙂

Nie powiem wam ile pije moje dziecko bo na piersi tego nie zlicze ale czesto sie domaga....
Teraz w dzień co 3 h a w nocy o 22 a potem ok 6
Co do pieluszek to mi też idzie mniej ok 5 dziennie - choc teraz miał rozwolnienie to poszło 10 ale nie przekracza 7 sztuk na dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mały zazwyczaj śpi trzy razy w ciagu dnia.
Jak wstanie ok 7 to zasypia o 9 (właśnie mi usnął) później na spacerze,ew na balkonie ok 11-12 i wtedy potrafi spać różnie.Raz zdarzyło mu się nawet 4 godz,ale wtedy bylismy na spacerze i ciągle wózek się kołysał. później o 17-18 drzemka tak na pół godz i przed 20 już usypiam go na noc.
Ja byłam rano złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy 😁 wstyd sie przyznać,ale jeździłam na panieńskim nazwisku ciągle 😜
Marta-super 🙂 My jesteśmy zdani na niańkę (900zł/mies....) chcielismy dac do żłobka,ale wszyscy dziadkowie nas zakrzyczeli 🤢 Postanowilismy,że od nastepnego września Alek pójdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie że będziecie mieć nienie i żłobki ....
Ja nie będe mieć 😞 bo nie przedłużyła mi dyrekcja umowy bo brak etatów 😞 wiec szukam pracy :/
a czy znajdę? 😞
Bardzo bym chciała posłać Szymka między dzieci i póść do pracy a mąż na mnie wrzeszczy bym nie szukała (mówi że niania bierze ok 900 zł i czasem różnie z ich wykształceniem bywa a ja mam pedagogiczne wiec lepszej opiekunki do dziecka nie znajdzie a ja ama bym zarobiła max 1300 zł wiec z dojazdami do pracy byśmy wyszli na zero :/) ale ja bym chciała miedzy ludzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wszyscy na około mówią,że do żłobka nie.... ale nikt się dzieckiem za 300zł nie zajmie i mojego kredytu na mieszkanie spłacać za mnie nie będzie...., to nie te czasy co kiedyś,że w żłobkach dzieci zaniedbane były, poza tym, z mężem wychodzimy z założenia,że Nina będzie mieć towarzystwo, opiekę osób wykwalifikowanych i będzie się uczyć różnych rzeczy razem z innymi dziećmi i nauczy się też,że nie jest najważniejsza,że musi się dzielić itp. jeśli kogoś stać na to,żeby siedzieć w domu z dzieckiem to jestem jak najbardziej za,a nas nie stać 😞 a akurat ja jestem zdania,że jak miałabym za kupę kasy dać jakiejś obcej kobiecie to wolę jednak dać za 1/3 jej ceny do żłobka, które jest pod kontrolą miasta i pracują tam osoby kompetentne

no to się wymądrzyłam teraz 🙂 a tak serio to moje zdanie tylko, ja do pracy muszę wrócić bez 2 zdań, więc dokonaliśmy takie a nie innego wyboru o! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek gratulacje, bardzo dobra wiadomosc!
U nas pampersow tez mniej zdecydowanie, ok 5.
Aziz je co 2-3 godz, ale za to w nocy jest spokoj. co do drzemek to jest tak ok 3-4 w ciagu dniaczasami po 15-20 min a niektore ok godziy. Nie wspomne o spacerze. wfredy potrafi bite 3 godz przes[pac a zdarzalo sie i 4.
Dzien dobry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra jeśli Twój synek tyle śpi to znaczy,że tyle potrzebuje. Dzieci to też ludzie i różnią się miedzy sobą. Moja tak jak Kamili nie chce za bardzo spać na spacerach ostatnio. A w domu różnie. Zazwyczaj ma 2 drzemki po 2 h,a w międzyczasie pokima po 20-30 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za żłobek będę płacić około 290zł, żłobek jest 10 minut samochodem od naszego domu, autobusem też jest bliziutko, co ważne moja mama też będzie mogła Ninę odbierać, bo to po drodze z jej pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek, pewnie, masz racje, ja tez ze strachem w oczach czekam dnia kiedy okaze sie ze trzeba wracac do pracy, A nastapi to pewie pod konie roku jak wrocimy splukani z wakacji i tez nie pozostaje nam inne wyjscie jak poslac do zlobka, bo za zlobek nawet 80 % placi panstwo, wiec nie ma mowy o opiekunce. Poza tym wole zlobek niz opiekunke, bo w zlobku sa ludzie wykwalifikowani, i jest nad nimi wieksza kontrola a opiekunka w domu moze robic co chce z dziekiem. Nie pisze tu o zaufanej opiekunce 😉

Aleksandra po co Szaymka przestawiaasz skoro lubi spac, taki jego urok bo jak Ci spi w nocy to chyba za duzo snu nie ma 🤪 ciesz sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Niania wychodzi bardzo drogo,nie jestem przeciwna żłobkom.Myślę,że w przyszłym roku Maluch pójdzie.Ja też chcę między ludzi,szczerze mówiąc nie widzę siebie siedzącej w domu z dzieckiem. Poza tym chodzi mi o mój etat,muszę wrócić. Nianię mam zaufaną,była już w rodzinie.Co do wykształcenia- nie oszukujmy się dyplom a powołanie do pracy to 2 różne kwestie. Nie wiem czy moja niania ma nawet maturę,ale tak szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi. Ważne,że jest uczciwa,skromna,cicha i opiekuje się dzieckiem.od razu zapytała mnie czy mamy książeczki dla dzieci,bo ona uwielbia czytac maluchom.
Pracuję w przedszkolu ,wiec wiem ze db jak dziecko ma kontakt z rówiesniakami a nie tylko z Mamą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!
u nas noc całkiem oki 🙂 teraz już po rannej drzemce i będziemy sie szykować na spacerek bo ślicznie słoneczko świeci.
Kupki sie na szczęście unormowały więc mam problem z głowy 🙂 Dałam dzisiaj witaminkę łyżeczką z paroma kropelkami mleka i nawet się udało połknąć 🙂
Amelka krzesełko do karmienia dostała na chrzciny z baby design nie robi się z nim nic ale jest super naprawdę link już kiedyś Wam wklejałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to zagadałam do dziewczyn na brzuszku i udało mi się sprzedać prawie wszystkie ciuszki po Nince 🙂 ciesze się,bo mogę kupić jej coś w zamian, bo rośnie jakbym ją drożdżami futrowała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gratulacje dla Ninki 🙂
Amelka też nie wiem ile zjada bo na piersi ale w dzień też tak co 2-3 godziny a w nocy raz ale czasami jedna pierś jest jej mało i trzeba jeszcze troszkę z drugiej dać 🙂 a co do spania to 2-3 godziny zabawy i godzinka snu czyli tak średnio 4 razy czasami 5 w dzień śpi ale różnie to bywa:?)
Ja na razie zostaje w domu ale od nowego roku pewnie pójdę do pracy ale u nas ma zostać teściowa z małą chociaż szczerze mówiąc jakoś to czarno widzę no ale może będzie oki zobaczymy 🙂 Do ludzi trzeba wrócić nie ma dwóch zdań!!!
Tusiek ja tez coś tam sprzedawałam na brzuszku ale nie za dużo bo za rok o tej porze mam zamiar działać dalej 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja uważam że żłobki to dobra instytucja (nie to co kiedyś)
Ja już teraz się rozgladam za pracą ale do żłoba w tym roku nie mam szans się dostac (bo dwoje rodziców musi pracować by mieć szanse no i trzeba czekać na zapisy :/
A na nianie mnie nie stać (szczególnie ze mieszkam ok 7jkm od Zielonej Góry wiec niania weźmie sobie jeszcze dodatkowe pieniądze za dojazd....)
Dlatego rozgladam sie za praca bo w razie W bede mogła dać małego do klubu malucha (4 h opieki codzienne 300 zł) jest to od 5 miesiąca i mam nadzieje że uda mi sie prace znaleźc i dać tam małego.....

Jak sie wkurze to nawet do sklepu pójde... długo nie pociągniemy na jednej pęsji - plus kredyt 920 zł :/ dobrze że do sierpnia mam zasiłek dla bezrobotnych.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek zadzebisty zakup, tez cos takiego bym chciala dla Babla, lepsze to niz ten zwykly chodzik chyba. czy w Zwykly tez sie zaopatrujeie?

a u nas znowu faza dokuczania dziaselek. Zasliniony Azizek i rozdrazniony. Tylko by gryzl. Dalam mu gryzaka, na szczescie juz potrafi zlapac sam, i gryzl az gume bylo slychac jak ociera o dziaselka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina też gryzie strasznie,a w śliniaku chodzi cały dzień

Zwykłego chodzika nie chce, bo ja chce żeby sama nauczyła się łazić,a to tylko troszkę pomaga,z resztą mi się podoba bardziej ta funkcja dla mniejszego dziecka. A promocja fajna, na allegro taniej nie ma z tego co parzyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...