Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
halo 🙂

Ania gratulacje złapania moczyku do pojemniczka! 🤪 nam tez sie wczoraj udało ale zajęło to 15min i juz sie poddawałam, 1,5 godz to nie miała bym cierpliwości ☺️
i moczy jaśniutki, prawie przezroczysty 🙂

Rosi ja mam z tej firmy hustaweczke i jestem bardzo zadowolona 🙂
dobrze ze Zojka wraca do starych standarów i ladnie spi 🙂
Kornelka tez sie kiedys przestawiła na pare dni ale tez na szczescie sie opamietała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

Widać weekendową pustkę.. :P

Nasza nocka super, co prawda Jasiu usnął o 22 ale za to pobudka dopiero o 3 i spaliśmy do 8 🙂 🙂 🙂

Rosi Zojeczka zuch Dziewczynka że wraca do "normalności" ze spaniem 😉

Agatka współczuję nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny
kasia moje wyrazy wspolczucia az brak mi slow , przychodzi mi na mysl tylko jedno "spieszmy sie kochac bliskich bo tak szybko odchodza"
Rosi ta strona co podalas naprawde super a ta hustawka hybrydowa marzenia....szkoda ze nikt mi takiej nie sprezentowal, szkoda ze nie wiedzialam o tym jak moj brat sie pytal co kupic dla malego 🥴 🥴 🥴
u nas jakos tez sie uspokoilo w nocy ale wstaje 3 razy o 1.00, 3.00 i 6.00 i od rana maly spi ju na moim brzuszku to uda nam sie pospac do 9.00
kurcze jak go przyzwyczaic do lozeczka wiem ze bedzie coraz ciezej 🤢 🤢 🤢 🤢pewnie musze go odkladac ale co mi to da jak on zaraz wybudzony...ciekawe czy do 18-mnastki bedzie spal z mamusia 🙂 🙂 🙂 🙂
u nas pogoda tez sie popsula a wczorja jeszcze bylo tak ladnie i bylismy 4 godz na spacerku, a i mialm spytac macie moze pieniste kupki...oczywiscie o dzieciaczki mi chodzi 😁bo moj od paru dni ma takie kupy i az wylatuja z pampersa 🥴w sierode mmmmamy szczepienie na rotawirusy to musze jeszcze zapytac bo krostki tez ciagle ma jakies na buzi ja naprawde mysle ze on mam na cos alergie ale lekarka na ostatniej wizycie w ogole nie podjela tego tematy...zywienia i diety nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monika ja szczepie na pneumo i rotawirusy, a powiedz jak teraz bralas szczepionke nie skojazona to pozniej mozesz skojazono bo na odwrot to wiem ze nie.u mnie naszczescie tylko rotawirusy sa odplatne reszta za darmo....chlopaki wlasnie sie usypiaja ale cos mlodszy krzyczy mam nadzieje ze duzy nie usna pierwszy 😉a u sasiadow u gory impreza....i nikt nawt nie pomysli ze male dziecko mamy tylko muzyka na ful i tance ludzie sa naprawde bezmyslni 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
ja szczepię tą 5 w 1 tylko na razie mamy odsunięte w czasie szczepienia ze względu na to że mała była immunizowana, czyli jeszcze trochę ponad miesiąc do szczepień mamy
na pneumokoki też tylko jeszcze nie wiem ile dawek, a na rotawirusy chyba nie, lekarka powiedziała mi że ona osobiście nie widzi sensu wykonywania tego szczepienia, bo wirusów jest dużo a szczepionka obejmuje tylko częśc
tylko tak się zastanawiam co jeśli coś nam się przydarzy a ja nie zaszczepię i będę myślała że powinnam 😞 sama nie wiem

Odebrałam wyniki z badania krwi i moczu, no i mamy mocz ogólnie w porządku tylko ciężar właściwy 1,000 czyli dużo za niski 😞
Morfologia rozchwiana, jedno poniżej normy, inne powyżej ale nieznacznie
hemoglobina 10,1 czyli wzrost 0,1 🙂
leukocyty, erytrocyty i hematokryt w normie, płytek krwi 538 🤪 ale to norma nadal
za to przy neutrofilach i limfocytach tych procentowych mam na pisane wskazana kontrola, bo neutrofile bardzo niskie, a limfocyty zbyt wysokie 😞
We wtorek mamy wizytę w poradni w szpitalu to będę miała ogromnie dużo pytań, zaczynam robic listę 🙂

a zapomniałabym 🙂 przy kąpieli był wrzask na całego, później cycuś i o dziwo śpi od 21 🤪 a tak w ogóle to moja córa dzisiaj tylko je i śpi 🙂 mam nadzieję że to zdrowy objaw

Monkado a Ty odebrałaś wyniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas szczepionka 5w1 129zł o ile dobrze pamiętam (albo 119 ale chyba 129 🙂 )

Ania u nas właśnie podobnie mocz ciężar właściwy 1,000 a morfologia mocno rozchwiana, za niskie czerwone krwinki, hemoglobina i hematokryt; płytki krwi 650, dużo przekroczone CPT (cokolwiek by to nie było) i problem z neutrocytami (za niskie) i monocytami (za wysokie).. tego wczorajszego moczyku nie odebrałam bo mam daleko i musialabym sie samochodem tarabanić a na neta z okazji soboty nie wrzucili.. 😠 także w poniedziałek odbiorę i od razu z tym do lekarza.. Także będziemy mogly wymienić sie relacjami z wizyt co ci fantastyczni lekarze mądrego powiedzą bo widzę że wyniki mamy podobne.. (tzn nie my tylko Kamilka i Kornelka 😜 🙂 )

No i znowu nie mamy kupki już 4dzień i Mała jest mega marudna a jutro Chrzest a ona cały dzień dziś płacze i ma wzdęcia i boli brzuszek i nic nie pomaga, masaże, krople, rowerki i jutro pewnie będzie powtórka z rozrywki, to nam sie uda impreza.. 😞 Dobija mnie to bo na Chrzciny zaproszona jest kuzynka męża która rodzila w kwietniu i jej rodzice a to tacy ludzie że jak będą widzieć że Mała płacze to zamiast pomóc i chociaż słowem wesprzeć to na pewno uslysze "ale ona nieznośna a nasz Kubuś to taki grzeczniutki.." 😮 😠
Jestem wogóle zalamana regresem Kornelki jeśli chodzi o kupki i wzdęcia albo przestane jeść wogole albo przerzucę sie na sztuczne bo mam już dość zastanawiania sie co jej mogło zaszkodzić i czy to moja wina czy po prostu nałykala sie powietrza..
dobra wygadałam sie, spadam do łożka bo jutro ciężki dzień 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ach, Domi chyba Ty pytałaś o pieniste kupki- Kornelka takie miała, ale przeszły jej jak odstawiłam nabiał i myśłałam że to on był sprawcą wszystkich problemów z brzuszkiem bo zniknęły wzdęcia i pojawiła sie codzienna kupka ale teraz zaczęło sie znowu więc już sama nie wiem... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
Monikas, właśnie ja nie wiem czy można mieszać cykl szczepień, bo jak się zacznie skojarzoną to trzeba nią do końca szczepić.

Monkado bądź twarda, ja też miałam z Zojką brzuszkowe problemy ale już wszystko przeszło, dawałam dicoflor i biogaie (to na florę bakteryjną) i 2-3 razy po 5kropli esputiconu, trochę pomagało. Teraz daję tylko biogaie i fakt kupki są co 2-4 dni ale jest z brzuszkiem spokój. Wytrzymaj do 3m-ca potem jest lepiej a nic nie zastąpi mleka matki. Bądź dzielna.

Zojka właśnie rozmawia z paskami na narzucie 😁 😁 😁 No i normalne spanie wróciło 🤪 🤪 Wczoraj tak jak Kamilka, Zoja cały dzień spała, raz to naewt 3,5h nie jadła i się oczywiście martwiłam. W sumie ok 5 h spała dzień. A w nocy od 9.00 do 4.00 sama ją obudziłam bo już się trzepała 😉 i potem do 7.30 🙂

Jejku nie pamiętam co jeszcze 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry mamusie i dzieciaczki 🙂
nocka dzisiaj ok. poszła spac o 21 i wstała o 1, 4,30 i 7.30 i miałam nadzieję że jeszcze pójdzie spac, ale niestety już się bawimy a przynajmniej próbujemy
Rano zawsze jest taka fajna, uśmiecha się (nadal nie za często) i wydaje różne odgłosy 😉
Kupki nie ma u nas od wczoraj rana, mała nie płacze ale pręży się i ciśnie i nawet pruki nie idą 😞
spróbuję dzisiaj zjeśc jabłka z kompotu to zobaczymy czy ruszą kupeczkę 🙂

Dziewczyny czy Wy też słyszałyście żeby dzieciom namydlac plecy to później nie będą miały problemów z kręgosłupem 🤪 bo już mi to teściowa mówiła i teraz moja babcia
Tylko coś im się to nie sprawdza, bo i mnie babcia i mężowi teściowa plecy namydlały a i ja i mąż mamy problemy z kręgosłupem 😜 oszaleję od tych dobrych rad

Zbieram się do mycia i karmienia, bo jedziemy do teściów na obiad 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka... MOJEE PLECYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AUAAAAAA
jejku ale mnie bolą od dźwigania przez cały tydzień fotelika i stelaża od wózka do samochodu i tak w kółko po 4 razy jak nie więcej dziennie... 😞

Monkado nie poddawaj się czasem problemy z brzuszkiem nie są wynikiem diety mamy. Moja Kajcia też była nie rzeczna i płakała cały czas a w dniu chrztu w Kościele pokazała Anielskie oblicze i ani jednego płaczku wiec wierze ze i u Was tak będzie a nawet jak by płakała to się nie denerwuj i nie stresuj bo to normalne u Nas w Kościele na chrzcie wszystkie dzieci płakały w niebogłosy i nikomu to nie wadziło po prostu nie chciały diabełka z siebie wykurzyć 😜

moja Kajcia w nocy była 8h bez jedzenia 🤪 😮 po raz pierwszy jej się tyle zdarzyło jadła o 20 i o 4 a spała od 21-4 😜 szok 🙂 potem o 08:30 i o 10 pobudka 🙂
moja kupy za to robi w nadmiarze bo na jedną pieluchę robi 3 kupy 🤪 🙃 jedna w ubraną pieluchę a dwie w trakcie przewijania robi 🙃 🤪 🤪 😮

dzisiaj dzień bez teściowej u mnie 🙃 🙃 🙃 poszła na zakupy a potem do córki jupiiiii wolna chata 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
jak wy to robicie że wasze dzieci w dzień tak ładnie śpią bo moja to nawet godzinki nie śpi w dzień 😞 byłam w kościele z nią i non stop się przebudzała) i teraz też niby śpi ale już słychać ją, nie mam już sił na te jej dzienne spanie
Tośka siłacz bomba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...