Skocz do zawarto艣ci

Pneumokoki i rotawirusy. | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusie
Tylko ja si臋 naczyta艂am, jak matki opisywa艂y, jak ich dzieci zara偶one rotawirusami si臋 odwadnia艂y i dos艂ownie gas艂y w oczach i mdla艂y, p贸藕niej pobyt w szpitalu... ja chyba zaszczepi臋... nawet moja znajoma, ktora ma tydzie艅 starsz膮 c贸rk臋 od mojej le偶a艂a teraz z ma艂膮 2 tygodnie w szpitalu, bo ma艂a mia艂a biegunk臋 i si臋 odwodni艂a... ja nie chc臋 tego przechodzi膰... a szczepionka je艣li nie zapobiegnie biegunce, to na pewno pomo偶e na to, 偶eby nie trwala ona 2 tygodni...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

ja jakos nie szczepilam Marcela na inne szczepionki niz te podstawowe.
raz ze to tyle kasy ze zwyczalnie nas nie stac, a trez to przeciez wszczepianie wirusa... 馃あ a takie male "stworzonko" i szczepimy sie podstawowym zestawem 馃槈
teraz dopiero w 13 miesiacu nas czeka 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania888 u mnie te szczepienie na pneumo za darmo a rota zwracaj膮 kas臋 wi臋c dlatego si臋 zastanawia艂am... i chcia艂am wiedzie膰 co Wy o tym my艣licie 馃檪
PS. Ale bym chca艂a, 偶eby moja corcia by艂a taka du偶a ju偶 jak Tw贸j synu艣 馃檪 Marcelek jest s艂odki 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

No wlasnie nie rozumiem tego..
skoro te szczepionki sa tak wazne, itd itp
to dlaczego u nas sa platne i to no nie za male kwoty a w neiktorych krajach bezplatne 馃槷 馃槷paranoja.

achh... dziekuje 鈽猴笍
Ale ciesz sie puki Niki jest malenka bo potem to nie da sie nadazyc 馃槣
ten tak wywija ze masakra kluci sie juz ze mna, chetnie bym wrocila do czasu gdzie byl taki malenki i spal jak aniolek 馃榿 A jest strasznie podobna do Ciebie 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzi臋ki, a wszyscy m贸wi膮, 偶e do taty :P 馃檪 Ju偶 nie taki anio艂ek z niej... coraz d艂u偶ej zdarza si臋 jej faza cz贸wania w dzie艅 馃檪 Ale nie powiem nocki mi 艂adnie przesypia 馃檪 馃檪 A z takim wi臋kszym dzieckiem fakt jest wi臋cej zaj臋cia, ale ile pociechy 馃檪 Jak ju偶 zaczyna siada膰, raczkowa膰, chodzi膰, pierwsze s艂owa... to wszystko jest cudowne i czekam na to z niecierpliwo艣ci膮 :P 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
samantka napisa艂(a):
Dzi臋ki, a wszyscy m贸wi膮, 偶e do taty :P 馃檪 Ju偶 nie taki anio艂ek z niej... coraz d艂u偶ej zdarza si臋 jej faza cz贸wania w dzie艅 馃檪 Ale nie powiem nocki mi 艂adnie przesypia 馃檪 馃檪 A z takim wi臋kszym dzieckiem fakt jest wi臋cej zaj臋cia, ale ile pociechy 馃檪 Jak ju偶 zaczyna siada膰, raczkowa膰, chodzi膰, pierwsze s艂owa... to wszystko jest cudowne i czekam na to z niecierpliwo艣ci膮 :P 馃檪

Ja tego nie powiedzialam...jak dla mnie jest taka sliczna...po prostu wykapana mama 馃榿 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisa艂(a):
samantka napisa艂(a):
Dzi臋ki, a wszyscy m贸wi膮, 偶e do taty :P 馃檪 Ju偶 nie taki anio艂ek z niej... coraz d艂u偶ej zdarza si臋 jej faza cz贸wania w dzie艅 馃檪 Ale nie powiem nocki mi 艂adnie przesypia 馃檪 馃檪 A z takim wi臋kszym dzieckiem fakt jest wi臋cej zaj臋cia, ale ile pociechy 馃檪 Jak ju偶 zaczyna siada膰, raczkowa膰, chodzi膰, pierwsze s艂owa... to wszystko jest cudowne i czekam na to z niecierpliwo艣ci膮 :P 馃檪

Ja tego nie powiedzialam...jak dla mnie jest taka sliczna...po prostu wykapana mama 馃榿 馃榿

No ale wi臋kszo艣膰 rodziny, znajomi m贸wi膮, 偶e tata :P 馃檪 Ale mi艂o s艂ysze膰 jak kto艣 m贸wi, 偶e do mnie, bo ju偶 my艣la艂am, 偶e nic ze mnie niema :P:P:P
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mojej Lenki nie szczepi艂am ani na rotawirusy ani na pneumokoki z powodu braku kasy ale my艣l臋 o tych pneumokokach czy uda mi si臋 uzbiera膰 jak膮艣 kas臋 na nie. Raczej nie damy rady bo ja nie pracuje tzn na wychowawczym jestem a m贸j S艂awek pracuje dorywczo i r贸偶nie to z kasiork膮 u nas jest a jeszcze raty mamy i to mnie wszystko przerasta ju偶. My艣l臋 o powrocie do pracy ale pod warunkiem 偶e Lenka do 偶艂obka si臋 dostanie od wrze艣nia, zobaczymy jak to w rzeczywisto艣ci wyjdzie.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja uwa偶am, 偶e to g艂upota p艂acenie za szczepionki, bo mnie te偶 na nie by nie by艂o sta膰 w Polsce (zacofany ten nasz kraj troch臋, nie do艣膰, 偶e bieda, to jeszcze za wszystko trzeba p艂aci膰), ale na szcz臋艣cie wszystkie mam darmowe 6w1 te偶, a rota wykupuj臋 w aptece, ale maj膮c ubezpieczenie prawie wszystko zwracaj膮...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj maly pierwsze szczepienie mial w Polsce 5 w 1. Nie bralam na pneumo bo innej firmy mieli a wiedzialam ze w Anglii maja inna i nie mozna bylo firm mieszac. Kolejne dwa szczepienia podstawowe wzial juz tutaj plus pneumo. Zostala nam jeszcze jedna pneumo. Mamy opoznienie bo troche chorowal. Zalapal rotawirusa i przez 8 dni sie biedny meczyl, az wyladowalismy w szpitalu. Na szczescie przeszlo. Pewnie zaszczepilabym na rota, gdybym wiedziala ze pomoze, ale podobno jest strasznie duzo szczepow a szczepionka na jeden czy tam kilka z nich, wiec nie wiadomo na co sie trafi.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Moja c贸reczka maj膮c roczek zachorowa艂a na biegunke rotawirusow膮,by艂a w szpitalu ze wzgl臋du na ryzyko odwodnienia,nie by艂a szczepiona...
Mimo choroby by艂a pogodna i spokojna...
za to dziewczynka kt贸ra by艂a szczepiona na rotawirusa przechodzi艂a t膮 chorob臋 strasznie,ci膮gle p艂aka艂a,wymiotowa艂a,i wog贸le przechodzi艂a gorzej ni偶 maluchy nie szczepione
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Wydaje mi sie, ze to chyba nie jest zalezne jak dziecko zniesie rota ze wzgledu czy bylo szczepione czy tez nie.
Moj synek jak przechodzil rota, to bardzo zle. Nie dosc, ze przez 8 dni strasznie wymiotowal, nie chcial jesc, lezal doslownie plackiem. Nie reagowal nawet na to, na co zawsze sie cieszy. NByl obojetny, w pewnym momencie lecial mi juz z rak, byl tak wiotki. Nie chcial nic do ust wlozyc. W koncu trafilismy do szpitala.
A podkresle, ze nie byl szczepiony, wiec to chyba nie ma za bardzo zwiazku.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez na pneumo sa darmowe i chyba nawet obowiazkowe. Na rota juz nie.
Ale dodatkowo nie bede szczepic. I tak mamy opoznienia ciagle w szczepieniach bo albo rota, albo zapalenie oskrzeli. Teraz w poniedzialek mielismy miec ostatnie pneumo ale dzis caly dzien goraczki, wiec zobaczymy, znow przekladanie pewnie 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...