Skocz do zawartości

jaki TERMOMETR wybrać | Forum dla mam


HONORATKA_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ciągle mam wątpliwości co do rodzaju termometru jaki jest najlepszy dla dziecka

Obecnie mam taki paskowy przykładany do czoła którym mierze tylko kontrolnie temperaturę i taki elektroniczny pod pachę lub w pupę dający pomiar po ok 3 min
Wszystko ładnie pięknie ale jak tu 8miesiącznego brzdąca do tego chorego i marudnego przytrzymać tak aby poprawnie zmierzyć temperaturę. Pod pachą nie ma szans a w pupie ...
Po ostatniej 3dniówce moje dziecko spinało pośladki i napinało się z całej siły przy każdym ściąganiu pieluchy. Taki miała uraz od częstego mierzenia. Bardzo nie lubi termometru w pupie (zresztą kto by lubił 🤢 )

Myślę o termometrze takim na podczerwień przykładanym do ucha lub czoła ale z tego co pamiętam to nawet na porodówce nam je odradzali mówiąc, że nie dają dokładnych wyników lub dają wyniki rozbieżne.
Najlepsze jest to że taki termometr kosztuje średnio 150zł a aptekarze nie mają zielonego pojęcia co sprzedają. Przed chwilą jeden z nich powiedział mi że na pomiar z tego na podczerwień czeka się 3 minuty 😮 a na kartoniku jak wół było napisane 1sek. 😠
Jak pytam czy wiedzą coś na temat sprzedawanego sprzętu kiwają głową że nie. I bądź tu mądra ...
A wy mamuśki jakie macie termometry i sposoby poprawnej kontroli temperatury ciała waszych maluchów. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elektroniczny na podczerwień za 70zł bodajże i wynik jest w ciągu 1sek. do czoła i ucha. Jak się sprawdza ciężko powiedzieć, nie robię porównania z innymi. No i ma rozbieżności kilku stopniowe jeśli zmieniasz odległość lub miejsce. Jeśli trzymasz ciągle w tym samym miejscu to pokaże za każdym razem ten sam wynik. Na razie jestem "zadowolona".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia ja mam dokladnie taki sam tylko powiedz mi jak go obslugiwac ,zeby np zmierzyc wode do kapania? albo temp.w pomieszczeniu? mam wcisnac uszko czy glowke?bo ja tylko mierze dziecku temp. nim nie wiem jak z reszta... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
niunia ja mam dokladnie taki sam tylko powiedz mi jak go obslugiwac ,zeby np zmierzyc wode do kapania? albo temp.w pomieszczeniu? mam wcisnac uszko czy glowke?bo ja tylko mierze dziecku temp. nim nie wiem jak z reszta... 😮


Musisz nacisnąć dwa przyciski jednocześnie, aż pojawi się napis food ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
niunia26 napisał(a):
MajaCh napisał(a):
niunia ja mam dokladnie taki sam tylko powiedz mi jak go obslugiwac ,zeby np zmierzyc wode do kapania? albo temp.w pomieszczeniu? mam wcisnac uszko czy glowke?bo ja tylko mierze dziecku temp. nim nie wiem jak z reszta... 😮


Musisz nacisnąć dwa przyciski jednocześnie, aż pojawi się napis food ;-)


Też go mam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 6 miesiące później...
  • 6 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...