Skocz do zawartości

nocne karmienie | Forum dla mam


HONORATKA_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Moja córka do 8 miesiąca życia była na piersi.
Od urodzenia jadła jak z zegarkiem w ręku co 3 godziny zarówno w dzień jak i w nocy. Przyzwyczaiłam się do tego i nie odczuwam już nawet tych nocnych pobudek.
Jednak Anastazja kończy za 3 tygodnie rok a nocne wstawanie trwa nadal.
Jak zje po kąpieli ok godz. 19 swoją porcję mleka tak w najlepszym wypadku obudzi się o godz. 3 zje i pójdzie dalej spać do 6. Jak ma gorszy dzień, jest chora czy ząbkuje to budzi mi się nawet co 2 godziny przez całą noc i woła o mleczko.
Nie przeszkadza mi to wstawanie bo już nawet nie pamiętam jak to jest przespać całą noc, ale pojawiły się jej ząbki i zaczynam myśleć o zagrażającej nam próchnicy.
No a poza tym takie obciążanie układu pokarmowego co chwilę, bez dłuższej przerwy też nie jest zdrowe.
Mamusie wypowiedzcie się na ten temat.
Najbardziej zależy mi na opinii lub wsparciu mamusiek które mają maluchy starsze niż Anastazja i też karmią je w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj Nick ma juz 15 miesiecy i rowniez wstajemy w nocy ma jauz wszystkie zabki i ponad kilo nadwagi od 2 miesiaca do piatego przesypial mi noce jak zaczal zabkowac skonczylo sie spanie w nocy wstaje raz jak ma dobry humor jak cos jest nie tak to wstaje dwa a czasem nawet trzy
nie umiem go oduczyc jak dam cos innego do picia to maly zaczyna plakac i jest po spaniu do momentu gdy dostanie cieple mleczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
Witam wszystkie mamy chciałam się zapytać właśnie o nocne wstawanie maluchów mój synek ma prawie 10 miesięcy i od zawsze wstaje po kilka razy w nocy na picie. napisie mi jakie wy masie sposób na przespanie maluchów całej nocy bez pobudki powiem tylko że nie lubi jedz przed spaniem żadnych kaszek tylko same mleko . Myślę że nie najada się tym mlekiem a lubi zasypiać przy butelce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myszko ANastazja ma właśnie tak samo po kąpieli zazwyczaj jest już bardzo zmęczona więc karmienie łyżką odpada
dajemy jej mleczko i zasypia przy jedzeniu ale budzi się na kolejne karmienia o północy a później o 3 i 6
słyszałam o wielu sposobach
- dawać wodę zamiast mleka
- próbować karmić z kubeczka

a mi wydaje się że dzieci muszą po prostu z tego wyrosnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej HONORATKA to mnie załamałaś 😉 moja ma dopiero niecałe pól roczku a budzi się identycznie jak twoja ,myślałam że w końcu z tego wyrośnie ale jak spojrzałam ile ma twoja miesięcy to załamka 😜 i zgadzam się z tym że musimy poczekać aż z tego wyrosną, oby to nie trwało za długo 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1 napisał(a):
hej HONORATKA to mnie załamałaś 😉 moja ma dopiero niecałe pól roczku a budzi się identycznie jak twoja ,myślałam że w końcu z tego wyrośnie ale jak spojrzałam ile ma twoja miesięcy to załamka 😜 i zgadzam się z tym że musimy poczekać aż z tego wyrosną, oby to nie trwało za długo 😁 😁

no niestety moja ma tak od urodzenia i nic się nie zmieniło 🤢
nie ukrywam jestem wykończona tymi pobudkami co 2,5 h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...