Skocz do zawarto艣ci

Idziemy na basen :) | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wczoraj byli艣my pierwszy raz i by艂o faaajjnniiee 馃檪 Wida膰 by艂o 偶e ma艂emu bardzo si臋 podoba艂o. Jako ze to by艂 spontan to generalnie nie mamy 偶adnej wyprawki na basen dla malucha. Zastanawiam si臋 czy kupi膰 mu tylko slipki czy mo偶e lepiej stroik z d艂ugim rekawkiem albo co艣 w tym rodzaju. Kosmetyki i pozosta艂e niezb臋dno艣ci mam , chodzi mi tylko o str贸j i jakie艣 co艣 nadmuchiwane ale kompletnie nie wiem co dla takiego maluszka.
Czekam na Wasze pomys艂y 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira widzia艂am na basenie mamy, kt贸re mia艂y takie dmuchane k贸艂ka-zabawki dla maluszk贸w i te偶 wida膰 by艂o, 偶e dzieciaki s膮 przeszcz臋艣liwe 馃檪 widzia艂am te偶 takie jakby kaftaniki i takie co艣 na r膮czki nadmuchiwane(o matko totalna skleroza - jak to si臋 nazywa?)
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam s膮siadke i chyba rowie艣niczk臋 i dzi臋kuje bardzo w imieniu synka 馃檪 W艂a艣nie my艣le 偶eby kupi膰 takie k贸艂ko do nauki p艂ywania fajnie maluszki sie w tym pluskaj膮.
Powiem ci tak z innej beczki 偶e chocia偶 m贸j ma dopiero nieca艂e 5 miesi臋cy to jakos mi t臋skno za stanem cia偶owym 馃檪 Fajne te pierwsze kopniaczki, usg i nawet ta burza hormon贸w, wszystko to ma taki ws贸j niepowtarzalny urok. Ju偶 nawet zapomnia艂am jak cie偶o znosi艂am ostatni miesi膮c bo nie do艣膰 偶e nie mog艂am chodzic to jeszcze nabawi艂am sie nadci艣nienia i ma艂y urodzi艂 sie 2 tygodnie przedterminem ale zdrowy i ca艂kiem spory 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Sorki 偶e dopiero odpisuje, ma艂y marudny ostatnio i nie mam kiedy ze spokojem zebra膰 my艣li i napisa膰.
Ma艂y si臋 urodzi艂 3280 i 54cm, czyli czyli jak na bobo nieco wcze艣niejsze to ca艂kiem du偶y 馃檪
Chodzi膰 nie mog艂am bo jakos pod koniec ci膮偶y zacz臋艂a mi potwornie bolec miednica do tego stopnia 偶e z trudem mog艂am dotrze膰 do ubikacji. Na poczatku to by艂 b贸l z lewej stron miednicy a potem ju偶 z obydw贸ch stron, pola艂o i m臋czy艂o jeszcze jakies 2 miesi膮ce po porodzie.
Sam por贸d wspominam ca艂kiem dobrze w przeciwie艅stwie do opieki w czasie ci膮偶y. Trafi艂am akurat do przychodni gdzie opieka jest na poziomie po偶al si臋 Bo偶e - tragiczna! Mia艂am problemy ze zdrowiem a nikt sie nami nie interesowa艂, wizyty co 1.5 - 2 miesi膮ce. Nawet jak by艂am w Polsce w szpitalu i z zaleceniami od lekarza przysz艂am tutaj to mnie zbyli natomiast na opiek臋 w szpitalu, rodzi艂am w Wishaw,narzeka膰 nie mog臋. Gdyby nie moje problemy z laktacj膮 i spadaj膮cy cukier synka to wypu艣ciliby nas szybko. Martwili si臋 tez tym 偶e nie zgodzi艂am si臋 na kropl贸wk臋 a troch臋 krwi straci艂am to kazali mi pic du偶o i kontrolowali czy wszystko ok. Og贸lnie obesz艂o si臋 bez nacinania, szycia i innych "mi艂ych" rzeczy tego typu, jak si臋 nie zgodzisz to Cie nie tkn膮. By艂am 3 dni w szpitalu i ca艂y czas kto艣 przychodzi艂 i nas bada艂, mi ci艣nienie i kilka razy krew a ma艂emu krew.
Powiem Ci ze przy nast臋pnej ci膮偶y zmieni臋 lekarza ale przy szpitalu zostan臋 jak najbardziej. A! widzisz zapomnia艂am doda膰. Maluszkowi na n贸偶k臋 zak艂adaj膮 k艂贸deczk臋 z alarmem 馃槈 I jeszcze jedno, nie bierz diamorphiny bo bardzo osza艂amia dziecko. Ja dosta艂am zaraz po przyje偶dzie do szpitala bo ju偶 rodzi艂am na ca艂ego a ze nie dawa艂am si臋 zbada膰 to dosta艂am zastrzyk. Spowolni艂a skurcze i w ko艅cu rodzi艂am na 偶ywca bo juz przesta艂a dzia艂a膰. Dosta艂am zastrzyk cos oko艂o 10 a urodzi艂am o 15.28. Tak spowolni艂a skurcz臋 偶e na 10cm i parciu by艂am prawie 6h. Zaproponowali oxytocyne ale podzi臋kowa艂am. Ma艂y by艂 przez 2 dni 艣pi膮cy, nie chcia艂 je艣膰 i ogulnie otumaniony, dlatego lepiej se darowa膰 to znieczulenie, gaz starczy. Aha, jedzonko ca艂kiem dobre daj膮. Przychodz膮 3 razy w ci膮gu dnia i zamawiasz co tam chcesz z kary da艅 tak 偶e naprawd臋 nie ma na co narzeka膰.
B臋dzie dobrze 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Mo偶e Ma艂y ju偶 zaczyna z膮bkowa膰 to i marudny si臋 zrobi艂 馃檪 odpisuj, kiedy b臋dziesz mia艂a ch臋ci i czas i si臋 niczym nie martw 馃檪 ja jestem ju偶 po przej艣ciach (2 operacje) na kobiece sprawy i to tutaj si臋 odbywa艂y wi臋c o szpitalach co nieco niestety wiem. opieka w czasie ci膮偶y i tak s艂aba :/ na szcz臋艣cie jad臋 do Polski na badanie po艂贸wkowe i mo偶e, mo偶e, mo偶e jak zd膮偶臋 馃槈 to jeszcze raz pojad臋 w lutym...ale to zale偶y od brzucholka 馃檪 w艂a艣nie s艂ysza艂am, 偶e porody w uk s膮 narawd臋 fajne, 偶e opieka jest wtedy super i rodzi膰 mo偶na po ludzku. czy ta diamorphina to jest to samo co epidural? i co to za k艂贸deczka z alarmem? bo pierwsze s艂ysz臋/czytam/ o czym艣 takim 馃
wiesz, troch臋 Ci zazdroszcz臋, 偶e ju偶 masz swoje male艅stwo u boku...taka jestem swojego ciekawa...

a robili Ci jakie艣 USG? chcia艂a艣 zna膰 p艂e膰? i tak dalej 馃槈 standardowy zestaw pyta艅 馃槈

odpisz, jak b臋dziesz mog艂a 馃槈 bez stresiku :*

serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i ma艂ego Przystojniaka 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 馃槝
Ma艂emu pierwse 2 przednie wysz艂y jak mia艂a 3.5 miesi膮ca 馃お teraz k艂y ide i chyba jeszcze dwa na g贸rze. Nadal karmie piersi膮 wi臋c nieraz do艣膰 bole艣nie mnie k膮sa co sprawia mi wielka rado艣膰 s膮dz膮c po zadowolonej minie:laugh:
Diamorphine dostajesz w udo a epi podaj膮 a poprzez cewnik do kr臋gos艂upa. Ja jako艣 sie boje epidurala i nast臋pnym razem jak ju偶 to tylko z gazu skorzystam.
Pierwsze i jedyne USG mia艂am w 14 tygodniu, p贸藕niej po艂贸wkowe robili艣my w Glas w Baby Bond i s艂ono zap艂acili艣my i wtedy tez dowiedzieli艣my si臋 偶e b臋dzie ch艂opak chocia偶 my艣la艂am ze dziewczynka 馃槈 Ostatnie zrobili艣my te偶 prywatnie w Polsce w 30 tygodniu i tam faktycznie lekarz bardzo szczeg贸艂owo wszystko wyt艂umaczy艂 co i jak a p艂e膰 ju偶 by艂a wiadoma w 100% bo na 3D ma艂y wyraznie si臋 pokaza艂 馃お
K艂贸deczka wygl膮da tak jak na foto, ta na lewej n贸偶ce ale nie wiem czy w Glasgow zak艂adaj膮.
Musz臋 ma艂ego uspokoi膰 bo siedzi u mnie na r臋kach i wierzga jak dziki. [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/St__pki_Maxia.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 馃槝
Ma艂emu pierwse 2 przednie wysz艂y jak mia艂a 3.5 miesi膮ca 馃お teraz k艂y ide i chyba jeszcze dwa na g贸rze. Nadal karmie piersi膮 wi臋c nieraz do艣膰 bole艣nie mnie k膮sa co sprawia mi wielka rado艣膰 s膮dz膮c po zadowolonej minie:laugh:
Diamorphine dostajesz w udo a epi podaj膮 a poprzez cewnik do kr臋gos艂upa. Ja jako艣 sie boje epidurala i nast臋pnym razem jak ju偶 to tylko z gazu skorzystam.
Pierwsze i jedyne USG mia艂am w 14 tygodniu, p贸藕niej po艂贸wkowe robili艣my w Glas w Baby Bond i s艂ono zap艂acili艣my i wtedy tez dowiedzieli艣my si臋 偶e b臋dzie ch艂opak chocia偶 my艣la艂am ze dziewczynka 馃槈 Ostatnie zrobili艣my te偶 prywatnie w Polsce w 30 tygodniu i tam faktycznie lekarz bardzo szczeg贸艂owo wszystko wyt艂umaczy艂 co i jak a p艂e膰 ju偶 by艂a wiadoma w 100% bo na 3D ma艂y wyraznie si臋 pokaza艂 馃お
K艂贸deczka wygl膮da tak jak na foto, ta na lewej n贸偶ce ale nie wiem czy w Glasgow zak艂adaj膮.
Musz臋 ma艂ego uspokoi膰 bo siedzi u mnie na r臋kach i wierzga jak dziki.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze艣膰 馃檪
a powiedzieli Ci w jakim celu ta k艂贸deczka? mo偶e monitoruje czy dziecko oddycha? tylko nie mam poj臋cia jak by to mia艂o dzia艂a膰...morfiny pod 偶adna postaci膮 raczej nie toleruj臋, wi臋c ich pogryz臋, jak b臋d膮 pr贸bowali 馃槈 jestem generalnie zdecydowana na epi 馃檪 najwy偶ej zrezygnuj臋, jak dojd臋 do wniosku, 偶e nie jest tak 藕le...a gorzej nie chcie膰 i zmieni膰 potem zdanie, 偶e jednak tak - mo偶na nie dosta膰 馃檪 to Twoje pierwsze dziecko? jak prze偶y艂a艣 pocz膮tki karmienia? bo z moimi wra偶liwymi sutkami to jest rzecz, kt贸ra mnie bardziej przera偶a ni偶 por贸d...przesy艂am gor膮ce pozdrowienia dla Ciebie i Przystojniaka :*
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze艣膰 馃檪
Ta k艂贸deczka to tak jak wspomnia艂am, alarm 偶eby nikt dziecko nie wyni贸s艂 ze szpitala. Dzia艂a na zasadzie jak te na towarach w sklepie 馃槈 A jak wyje 馃お U nas zaczo艂 wy膰 jak wychodzili艣my, wtedy w艂a艣nie si臋 dowiedzieli艣my co to i po co 馃槈Samemu go nie da si臋 艣i膮gn膮c chyba 偶e si臋 odetnie ale my艣l臋 偶e mo偶na dosta膰 nagan臋 馃槣
Co do epi to od pocz膮tku by艂am na nie i tak zosta艂o. chcia艂am por贸d we wodzie a 偶e w domu przesiedzia艂am najgorsze skurcze w艂a艣nie we wodzie (2h)to juz mia艂am do艣膰 wody. Zmienia艂am pozycj臋, skaka艂am na pi艂ce, chodzi艂am, ta艅czy艂am po艂o偶na tylko spogl膮da艂a i "Well done honey, well done" :laugh: Ale powiem Ci 偶e bardzo mnie cieszy iz zosta艂am w tym samym pokoju w kt贸rym rodzi艂am, nigdzie sie nie musia艂am rusza膰. To samo 艂贸zko, ma艂y non stop przy mnie ani razu mi go nie zabrali, wszystkie badania przy mnie i tylko z moja zgod膮.
A dzidzia to moja pierwsza wi臋c z karmieniem 艂atwo na pocz膮tku. Zero siary, zero mleka 馃槥 Tak mi sutki wym臋czyli 偶eby chocia偶 kropeleczka by艂a ale nic. Ma艂emu przez to bardzo cukier spada艂 i musieli go ratowac modyfikowanym bo naprawd臋 by艂o ju偶 bardzo 藕le. Je艣li sa problemy z karmieniem to nie wypuszcz膮 Cie ze szpitala do puki nie zobacz膮 偶e dziecko dobrze je, my mi臋dzy innymi dlatego sp臋zili艣my w szpitalu 3 dni a nie 6h. Po powrocie do domu jako艣 zacz臋艂o wraca膰 do normy ale do karmienia u偶ywa艂am nak艂adek bo ma艂y nie m贸g艂 uchwyci膰 sutka, potem sie odzwyczai艂 i juz jad艂 normalnie.Mia艂m te same obawy co Ty, tez nie wyobra偶a艂am sobie jak znios臋 karmienie ale nie by艂o tak 藕le. Fajnie jest karmi膰 piersi膮 馃槈 Jak widzisz szcz臋艣liwe oczy maluszka i otwarta jak u ma艂ego ptaszka bu藕k臋 w poszukiwaniu cycuszka to a偶 serducho si臋 cieszy. Tylko teraz jak ma艂y ma z膮bki to czasami boli ale i tak nie chce jeszcze rezygnowa膰 z karmienia 馃槈
Ok, ide spa膰 bo za kilka godzin pobudka na cycanko 馃槈
Trzymajcie si臋 cieplutko i nie dajcie sie tej brzydkiej pogodzie.
Buziaki i dobranoc 馃槝
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Wed艂ug mnie bardzo dobry pomys艂 bo r贸偶nie idioci po 艣wiecie chodz膮 a tak masz pewno艣膰 偶e nikt Ci dzidzi nie wyniesie.
Na basen chyba w weekend p贸jdziemy albo w przysz艂ym tygodniu. Kupi艂am ma艂emu to ko艂o Swimtrainer, ciekawe czy mu si臋 spodoba. Byli艣my dzisiaj ogl膮da膰 pokaz ogni ale ma艂y przespa艂 ca艂y pokaz 馃槈
A Ty jak si臋 czujesz? Ja pami臋tam 偶e jako艣 do 23 tygodnia mia艂am burz臋 hormon贸w i by艂am totalnie niezno艣na :laugh: Og贸lnie ca艂y czas, az do ko艅ca wydawa艂o mi si臋 偶e jestem, b臋de z艂a matk膮 bo nie mia艂am stanu euforii z powodu ci膮偶y, raczej podchodzi艂am do niej bardzo spokojnie, nosze, donosz臋 urodz臋, dopiero p贸藕niej zacz臋艂y pojawia膰 si臋 emocje. Chyba w kolejnej ci膮偶y b臋d臋 inaczej si臋 czu膰 szczeg贸lnie je艣li b臋dzie dziewczynka 馃槈 Ciekawe kiedy to b臋dzie.
Dobranoc i kolorowych sn贸w o s艂odkiej dzidzi 馃槝 馃槝
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
cze艣膰 馃檪
te偶 chcia艂am na ten pokaz, ale niestety m膮偶 pracowa艂. warto by艂o widzie膰? fajne to? ile to trwa艂o? i czy du偶e t艂umy?
mo偶e za rok si臋 wybierzemy ju偶 z Bobikiem...a ja mia艂am pokazy za oknem...po 3 godzinie ma艂o sza艂u nie dosta艂am 馃槈

jako艣 strasznie 藕le nie jest, mam napady do艂贸w i te偶 mi si臋 wydaje, 偶e b臋d臋 z艂膮 matk膮...bo jako艣 sza艂u na tle dzidzi jeszcze nie mam...ale rycz臋, jak tylko gdzie艣 noworodka zobacz臋, co jest dla mnie absolutn膮 nowo艣ci膮 i za ka偶dym razem jestem swoj膮 reakcj膮 zaskoczona hahaha 馃檪

od przysz艂ego pi膮tku postanawiam te偶 chodzi膰 na basen, na specjalne zaj臋cia dla ci臋偶ar贸wek...zobaczymy, jak mi to wyjdzie, bo od dw贸ch tygodni si臋 wybra膰 nie mog臋 馃槈

fajnie, jak piszesz, 偶e w kolejnej ci膮偶y b臋dziesz si臋 czu艂a inaczej 馃榿 tzn, 偶e ani bycie w ci膮偶y ani por贸d takie z艂e nie by艂y, skoro chcesz to powt贸rzy膰 馃檪 m贸j m膮偶 jest bardzo entuzjastyczny, jak ju偶 raz us艂ysza艂 szale艅stwo b膮belk贸w w brzuchu to coraz bardziej si臋 anga偶uje w ci膮偶臋, co mnie cieszy, oczywi艣cie 馃檪
a jak to by艂o u Ciebie? i jak jest teraz?

daj zna膰 po basenie czy M艂odzie偶y si臋 podoba艂o 馃槈 na kt贸ry basen chodzicie? jaka tam jest g艂臋boko艣膰 wody? bo u nas beznadzieja...max chyba 180cm...

o to si臋 rozpisa艂am znowu 馃槈

serdecznie pozdrawiam i nie dajcie si臋 pogodzie 馃檪

pssss. te k艂贸dki to rzeczywi艣cie nieg艂upie rozwi膮zanie, ale dla mnie dziwne...mimo wszystko 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 馃檪
Na pokaz si臋 sp贸藕nili艣my wi臋c generalnie jakie艣 10 minut widzieli艣my i jeszcze jak na z艂o艣膰 pad艂 mi aparat wi臋c nic nie zrobi艂am.
Ja mia艂am do艂y straszne a w moim przypadku by艂o to do艣膰 nieciekawe gdy偶 mam od przesz艂o 15 lat nerwice i na czas ci膮偶y musia艂am odstawi膰 leki wi臋c bywa艂o czarno, szaro i ponuro chocia偶 艂zy z siebie nie wycisn臋艂am, taka juz jestem, nie potrafi臋 p艂aka膰 馃槥 Czasami zr贸wna艂am m臋偶a z ziemia po czym jak on wyszed艂 do pracy to mia艂am do艂a 偶e tak zrobi艂am i tak w k贸艂ko 馃檪a najlepsze by艂o luki pami臋ciowe, to by艂 jaki艣 cyrk na k贸艂kach. Czasami si臋 艣mia艂am 偶e p贸jde do sklepu i nie wr贸ce bo zapomne gdzie mieszkam :laugh: Ponoc w ci膮偶y to normalne chocia偶 jestem ciekawa po co matka natura to wymy艣li艂a 馃
Na basen na zaj臋cia tez chcia艂am chodzi膰 ale tak i si臋 nie wybra艂am 馃槥 My je藕dzimy do Time Capsule w Coatbridge, tam tez max 180, tutaj tylko na sportowych jest chyba g艂臋biej. Ja mam 167 wi臋c mi 180 starcza :d
M贸j od pocz膮tku bardzo chcia艂 mie膰 dziecko tylko ja ci膮gle ie by艂am gotowa, a偶 w ko艅cu stwierdzi艂am 偶e chyba juz trzeba cos z tym zrobi膰 i na swoje 30 urodziny dosta艂am prezent w postaci poczetego syna 馃お Jaja by艂y,maz od razu sie ucieszy艂 a ja dla pewno艣ci test za testem robi艂am w ko艅cu jak by艂am u lekarza to m贸wi艂am 偶e chyba jednak jestem no bo 9 test贸w chyba k艂ama膰 nie mo偶e 馃お M贸j tez zacz膮艂 si臋 bardziej przejmowac jak sie brzuszek zacz膮艂 pojawia膰 a sie pojawi艂 bardzo p贸藕no bo dopiero oko艂o 7 miesi膮ca a jak sie dowiedzia艂 偶e b臋dzie syn to ju偶 duma rozpiera艂a w ka偶da stron臋 馃槈Jak sie syn urodzil to sporo mi pomagal gdyz nie mia艂am nikogo do pomocy a musia艂am go praktycznie ca艂y czas karmic 偶eby nie daj b贸g cukier nie spad艂, poza tym mam spory zwierzyniec wi臋c musia艂am zwierzaki tez nakarmi膰. Teraz sie z ma艂y bawi ale mysle ze wi臋cej uwagi bedzie jak Maks zacznie m贸wic tata i bardziej reagowa膰 na ojca. Og贸lnie Ci powiem 偶e za艂uj臋 i偶 tak d艂ugo zwleka艂am z ci膮偶a i macierzy艅stwem, ci膮偶a to fajny okres a macierzy艅stwo uczy pokory, cierpliwo艣ci i WIELKIEJ mi艂o艣ci 馃槈Jak B贸g da to tak jeszcze bym 2 chcia艂a urodzi膰 馃檪
Wiesz co, jak masz konto na NK to zapraszam. Beata J.K. Pozna艅/ Scotland
Pozdrawiam buziaki zostawiam 馃槝 馃槝
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze艣膰 Beata 馃檪

niestety konta na NK nie mam, ale ch臋tnie z Tob膮 tu pogadam 馃檪

luki w pami臋ci to mi si臋 te偶 zaczynaj膮 powoli i troch臋 to dla mnie dziwaczne uczucie, tym bardziej, 偶e ja nerwus jestem. m膮偶 nazywa mnie Chaosik czasem, to chyba wiele wyja艣nia? 馃槈
Co do basenu to si臋 upar艂am, bo mnie tak kr臋gos艂up zaczyna bole膰, 偶e czasem to straszne jest...mam mocno krzywy i nie wyobra偶am sobie, jak bez basenu b臋d臋 funkcjonowa膰. wi臋c i艣膰 musz臋...tylko jeszcze si臋 zmusi膰 do tego 馃槈 ale jak pierdyknie w krzy偶u porz膮dnie to nie b臋d臋 mia艂a wyj艣cia, od razu wskocz臋 w str贸j i do wody 馃槈
z zachodzeniem w ci膮偶臋 to u by艂o tak, 偶e bardzo, bardzo chcia艂am bo....my艣la艂am, 偶e nie b臋d臋 mog艂a. mia艂am dwie operacje, mam tylko jeden jajnik i ledwo 偶ywy jajow贸d...ma艂a masakra jest tam w brzuchu. a prawda jest taka, 偶e w sumie po 3 miesi膮cach zasz艂am i by艂am w takim szoku, 偶e wy艂am dwa dni i chcia艂am umrze膰. ze strachu. by艂am przera偶ona do granic mo偶liwo艣ci. w sumie to nadal jestem, je艣li mam by膰 szczera. ale teraz ju偶 sobie radz臋. najgorsze by艂y te nudno艣ci od rana do nocy i uczucie jakbym mia艂a gryp臋 偶o艂膮dkow膮. teraz jak ju偶 czasem czuj臋 Bobika to mi sie powoli odmienia...fajnie Ci, 偶e mia艂a艣 malutki brzuszek...ja ju偶 mam du偶y i tak sobie my艣l臋, 偶e jak tak dalej p贸jdzie to chyba urodz臋 s艂onia. wiem, 偶e ka偶da ci膮偶a jest inna, ale m贸j brzuch jest moim zdaniem nieco za du偶y...chocia偶 ciesz臋 si臋 bardzo, 偶e mi ty艂ek nie tyje (przynajmniej na razie 馃槈 )
te偶 mam plany na kolejn膮 2 chocia偶 ci膮偶a to dla mnie 艣rednio przyjemne doznanie jak na razie...ale zawsze marzy艂am o 3 dzieci. jak tak czytam, co piszesz to s膮 momenty, jakbym o sobie czyta艂a 馃檪 mi艂o wiedzie膰, 偶e mieszkaj膮 gdzie艣 w Glasgow normalni, fajni ludzie 馃檪

jak tam Maksiu si臋 sprawuje? 馃檪

buziaki dla Was 馃槝
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze艣膰 Ania 馃檪
Ma艂y ma etap :" bo ja chce chodzi膰 i juz" wi臋c jak tylko sie budzi to dawaj z nim chodzi膰 bo inaczej w krzyk - terrorysta ma艂y. W艂a艣nie da艂am go m臋偶owi to wreszcie mog臋 napisac.
Gratuluje z ca艂ego serca tej ci膮偶y bo przy tak przykrych do艣wiadczeniach to by sie ba艂a. widzisz ja te偶 nie wierzy艂am 偶e jestem w ci膮zy a sie uda艂o , w tym kraju wszystko jest mo偶liwe, oni chyba jakie膰 hormony do wody daj膮 bo w ci膮偶臋 zaj艣膰 jest 艂atwiej ni偶 si臋 przezi臋bi膰:laugh:
U mnie pocz膮tek by艂 ca艂kiem ok gdyby nie te napady w艣ciek艂o艣ci. Nie wymiotowa艂am i tylko czasami mia艂am md艂o艣ci. Zachcianek tez jako takich nie mia艂am wi臋c czasami nie wierzy艂am 偶e ja w tej ci膮偶 w og贸le jestem. Brzuszek by艂 malutki, nawet sie martwi艂am 偶e za ma艂y. Wyobra藕 sobie 偶e jak dawa艂am fotki na Nk to nikt nie wpad艂 偶e ja w ci膮偶y jestem az ma艂y si臋 nie urodzi艂 :d O ci膮偶y wiedzia艂y tylko rodziny bo nie chcia艂am og艂asza膰 tego publicznie 偶eby nie wys艂uchiwa膰 jak i co mam robi膰 i jak to si臋 strasznie rodzi i co tam jeszcze. Jako艣 pod koniec 8 miesi膮ca mi urus艂 i to ca艂kiem poka藕ny jak teraz ogl膮dam foty to az si臋 dziwie jak mog艂am chodzi膰 z takim balonem 馃榿 Spa膰 by艂o nie wygodnie bo nie mog艂am si臋 swobodnie obraca膰 z boku na bok, zmywa膰 naczy艅 tez nie bardzo a najtrudniej by艂o zajmowac si臋 akwariami bo brzuch w szyby uwiera艂 馃お Najwa偶niejsze 偶e da艂am rad臋 a i zlecia艂o to strasznie szybko.
Powiedz mi zostajesz na 艢wi臋ta czy do Pl lecicie? Jak bys chcia艂a to czasami bywamy w Glas to mo偶emy na jaki膮艣 herbatk臋 si臋 um贸wi膰 pogada膰 jakby艣 chcia艂a. Jestem ch臋tna wi臋c jakby co to daj znac.
Ok, lec臋 obiad poda膰.
Buziaki dla ciebie i kruszynki:*
Ps. W艂a艣nie spojrza艂am 偶e to ju偶 18 tydzie艅, maluszek juz kopie? Pierwszy kompniaczek poczu艂am dok艂adnie w 20 tygodniu ale pono膰 czasem jest szybciej.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze艣膰 Beata 馃檪

A tak膮 艂adn膮 pogod臋 dzisiaj mieli艣my...no tylko w艂asnie "mieli艣my" jest troch臋 smutne, bo znowu leje 馃檪 b膮belki czu艂am w 16 tygodniu ju偶, potem kilka razy jeszcze si臋 powt贸rzy艂y a ostatnio czekam na mocniejsze wra偶enia, ale Bobikowi jako艣 si臋 nie spieszy...chyba leniwy mocno jest...a czasem to si臋 nawet boj臋, 偶e go tam ju偶 nie ma 馃槥 ale pr贸buj臋 sobie powtarza膰, 偶e mam jeszcze czas na te konkretne kopniaki i pr贸buj臋 pozosta膰 spokojna, bo mam generalnie sk艂onno艣膰 do siania paniki 馃槈

ch臋tnie si臋 um贸wi臋 na herbatk臋, czy ciacho 馃檪

艣ciskam Ciebie i Przystojniaka Maksa (ale偶 on jest s艂odki! chocia偶 terrorysta 馃槈 ) :*
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze艣膰 Ania 馃槝
No dzisiaj jest zimno i mokro, brrrr. Ma艂y 艣pi na jednej rece a kociak obci膮偶a drug膮 wi臋c pisz臋 jak kura pazurem 馃檪
Widzisz, ja tak samo jestem panikar膮 i nami臋tnie uprawiam czarnowidctwo chocia偶 czasami nie warto. Te偶 ma艂ego jak nie czu艂am to ju偶 wymy艣la艂am B贸g wie co i na uspokojenie kupi艂am sobie dooplerka do s艂uchania serduszka, to mnie uspokoi艂o. Oni tutaj zabraniaj膮 u偶ywa膰 tego typu rzeczy ale niech sobie gadaj膮, stres matki jest grozniejszy dla dziecka.
Maksiowi chyba wszystkie z臋by naraz id膮 bo wk艂ada do buzi co si臋 da i marudny jest, po za tym sie 艣lini strasznie. O, w艂a艣nie si臋 budzi, czas na cycanko 馃檪
Buziaczki dla Was i do us艂yszenia. A na soczek to mo偶my jako艣 w grudniu sie um贸wi膰 jak chesz?
馃槝 馃槝
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze艣膰 Beata 馃檪

B臋d臋 w Glasgow dopiero po 17 grudnia, bo za tydzie艅 lec臋 do Polski zobaczy膰 si臋 z rodzink膮 jeszcze w dwupaku i na badania do normalnego lekarza 馃槈 ch臋tnie si臋 spotkam po powrocie, ale to okres przed艣wi膮teczny mocno, wi臋c pewnie b臋dzie ci臋偶ko z czasem 馃檪 ale jak to m贸wi膮 "co si臋 odwlecze to nie uciecze". b臋dziemy na pewno w kontakcie 馃檪

Buziaczki dla Was 馃槝
trzymajcie si臋 ciep艂o, bo pogoda szaleje...

p.s. a my dzisiaj do muzeum si臋 wybieramy, jako艣 tak mnie nasz艂o 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam cie droga Aniu 馃榿
Pogoda tragiczna to trzeba ciep艂o zacz膮膰 馃檪G艂owa mnie p臋ka, nic nie pomaga, ani tabletka ani kawa. wczoraj poszli艣my spa膰 o 3, ogl膮dali艣my 2012 i pewnie to dlatego.
Wiesz, mo偶liwe ze b臋d臋 chcia艂a jecha膰 do Glasgow na zakupy przed 艣wi膮teczne wi臋c by艂aby okazja na herbat臋. W moje wiosce za wiele nie kupie. W zesz艂ym roku z kole偶anka 艂azi艂y艣my 5h. ona w 5 miesi膮cu ja 3 - wariatki. Jak tak w og贸le tutaj 艣wi臋ta sp臋dzacie? Nam jako艣 nigdy sie nie udaje na Bo偶e narodzenie wyrwa膰 do Polski tylko na Wielkanoc chocia偶 bli偶sze memu sercu s膮 zimowe 艣wi臋ta. Jakos w Szkocji nie odczuwam tej prawdziwej atmosfery 艣wi膮t mo偶e dlatego 偶e nie ma rodziny i bliskich z kt贸rymi si臋 je sp臋dza. Wiadomo, my jeste艣my rodzin膮 ale wiesz o co mi chodzi. Oj, zaczynam marudzi膰, to przez ta migren臋 pewnie.
Nic, uciekam 偶eby nie udzieli艂 sie Tobie m贸j nieciekawy nastr贸j. Trzymajcie si臋 cieplutko i do us艂yszenia.
Buziaki 馃槝 馃槝
Ps. Mi艂ego lotu i wspania艂ej pogody w Polsce 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 馃檪
Mam na imie Marta i mam 6-miesiecznego synka Filipka.
My bylismy pierwszy raz na basenie w zeszly weekend. Fili byl tak zachwycony, ze nie chcial z wody wyjsc, gdy mielismy juz wracac. Polecam goraco wszystkim rodzicom taka wycieszke, bo to niesamowite przezycie, dla Dzieciaczkow, jak i dla nas patrzacych na ich usmiechniete buzki 馃檪
Pozdrowionka
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda, nasz synek 2 godziny sp臋dzi艂 z nami we wodzie , chocia偶 generalnie nie by艂 fanem wody a najzabawniejsze by艂o to 偶e nie zd膮偶y艂am go przebra膰 a ma艂y zasn膮艂 na przewijaku :laugh: Teraz mu fundujemy nauk臋 p艂ywania we wannie i tez szaleje z rado艣ci. Bardzo dobra sprawa dla dziecka i rodzic贸w.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej Mamuski 馃檪

Ja tak samo jak dziewczyny polecam wszystkim rodzic膮 basen z Maluszkiem! 馃檪 To jest cudowne przezycie. Nasza Lenusia byla zachwycona wod膮, a my patrz膮c jak膮 ona ma radoche bylismy przeszzesliwi!!! 馃檪 Teraz bedziemy czesciej jezdzc na basen. 馃檪

Pozdrawiam i jeszcze raz zachecam do wycieczki na basen!! 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuski!

Beata sorry, 偶e dopiero teraz ale by艂am strasznie zakr臋cona wyjazdem 馃檪 jestem teraz w Polsce i chc臋 si臋 wybra膰 na USG 3d 馃檪 i w og贸le jakie艣 normalne badania porobi膰, bo u nas z tym ci臋偶ko 馃槈
a tak w og贸le to narobi艂a艣 mi ch臋ci na time capsule 馃檪 hehehe mamy zamiar wybra膰 si臋 tam z m臋偶em znowu, ale nie wiem, czy damy rad臋 jeszcze w tym roku czy ju偶 w przysz艂ym 馃檪 mam nadziej臋, 偶e wpuszczaj膮 tam ci臋偶arne s艂onice 馃槈 aaa i zapomnia艂abym powiedzie膰, 偶e prawdopodobnie b臋dziemy mieli c贸rci臋 馃榿 byli艣my na tym FAS (Fetal Anomaly Scan) i wszystko podobno w porz膮dku, ale ja tam nie ufam szkockim lekarzom 馃槈 wi臋c id臋 jeszcze tutaj, poza tym zawsze to lepiej w ojczystym j臋zyku pogada膰, nie?

a tak og贸lnie to fajnie, 偶e Wasze maluchy tak lubi膮 basen i wod臋, mam nadziej臋, 偶e mojej c贸rci te偶 si臋 w przysz艂o艣ci spodoba 馃檪

serdecznie pozdrawiam z zachmurzonego Olsztyna 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...