Skocz do zawartości

Aż DWA?! | Forum o ciąży


jaajoanna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Napewno dasz rade 🙂 pewnie potrzeba będzie podwójnej siły z Twojej strony,ale myśle że to przyjdzie z czasem.Mam koleżanke która też ma bliźniaki nie ukrywam że troszke czasu spędziła w szpitalu zwłaszcza przy końcówce,ale dzieciaczki za to zdrowe i mają już 8 lat 🙂 No i każda ciąża oczywiście inna więc to nie jest reguła 🙂 Najważniejsze pozytywne myślenie 🙂

Ok ja zmykam do łóżeczka bo u mnie to już końcówka i brzuszek daje się we znaki.

Dobrej nocki życze i pozytywnych fluidów 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie przecudownie! Zawsze chciałam mieć bliźniaki więc Wam zazdroszczę! Podwójne szczęście i podwójna uciecha 🙂 Buziaki dla wszystkich mam w "trójpaku" 😁 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje małe cudeńka są dwuowodniowe i dwukosmókowe, tzn. że jest szansa na parkę 🙂 , ale tak naprawdę, jest mi to wszystko jedno, byle by zdrowo rosły. Mój szok powoli zmienia się w stan euforii, ale nadal targają nami różne niepokoje. Jak my to wszystko ogarniemy!? 😲
Pozdr i trzymam kciuki za nas wszystkie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie czuję się świetnie! Na szczęście nie mam na razie żadnych objawów ciąży, typu zaparcia, puchnięcie kostek czy jakies zmiany na twarzy 🙂 Brzuch natomiast rośnie coraz szybciej 🙂 Mam tylko nadzieję, że to nie TTTs bo lekarze cały czas mnie straszą. Jeszcze mieszczę się w stare spodnie, ale tylko biodrówki, o wyższych mogę zapomnieć. Piersi natomiast osiągnęły gigantyczne rozmiary 🙂 A jeśli chodzi o kg to jestem ok 3 na plusie 🙂 Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piersi to rzeczywiście grają u mnie teraz główne skrzypce ! Zupełnie inny kształt - zdecydowanie większe i cięższe. Może to przez nie ta waga mi tak poszła do góry. Do tego też dołożyły się pewnie hormony podawane przed zabiegiem inseminacji.
Natomiast jeśli chodzi o Twoje obawy co do bliźniaków, musisz byś dobrej myśli - a ja dokładam do tego swoje kciuki, żeby małe rozwijały się prawidłowo. Będzie dobrze!!! 😉
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje 🙂 w czwartek mam połówkowe, więc będę wiedziała dużo dużo więcej o moich maluszkach. Może to mnie bardziej uspokoi 🙂 Jeśli chodzi o wagę to na jej przyrost wagi ma wpływ dużo czynników. Hormony zwłaszcza. Ale przetrzymamy wszystko byleby tylko dzidzie rosły zdrowo 🙂 pozdrawiam Cię serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Uffff...już po wizycie. Bardzo się denerwowałam, bo ostatnio mi dokuczał dziwny ból brzucha. Ale jak zobaczyłam moje dwa maleństwa wszystko mi przeszło. Rączki, nóżki i małe noski - każdy z maluszków mierzy już sobie po cm 5. Tylko nie dane mi było zobaczyć jak fikają - bo właśnie podczas wizyty oba sobie ucięły drzemkę. Trochę szkoda - bo dopiero je teraz zobaczę znowu za 4 tyg. Ale najważniejsze, że w wszystko w normie. Pozdr - Mama w "trójpaku"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to super!!! Ciesze się, że wszystko ok z Maluchami 🙂 Też miewałam bóle brzucha i lekarz tłumaczył mi, że macica rozszerza się 2 razy szybciej niż normalnie więc to nic poważnego 🙂 I nie martw się, jeszcze niejedna wizyta przed Tobą więc zdążysz zobaczyć Kruszynki w akcji 🙂

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Jestem nową forumką także na wstępie serdecznie witam 🙂
Wczoraj dołączyłam do forum,wczoraj tez miałam pierwszą wizyte-i cóż tam zobaczyłam na usg-wszystko razy 2 🤪
Ciąża bliźniacza,dwuowodniowa,dwukosmówkowa, z usg 7tc,z miesiączki 8,5tc, atak dokładnie to jestem w ciąży od 18 grudnia 😉

Na razie jeszcze jestem w szoku,tym bardziej,ze żadne z czynników podnoszących ryzyko wystąpienia ciązy mnogiej u nas nie występują 😎 Żadnych bliżniaków w rodzinach,nikt się nie leczył ,to pierwsza ciąża itp.

Na razie mam mieszane uczucia,z jednej strony bardzo się cieszę,bo dzidzia była planowana,nawet udało mi sie zajść w ciąże w grudniu tak jak chciałam w 1 cyklu,ale dwie dzidzie to nie jedna 😮 Najważniejsze aby były zdrowe,wiadomo,ale chyba potrzebuje trochę czasu aby sie oswoic z tą myślą.

Pewnie będę Was bombardowała tysiącem pytań także proszę o cierpliwość 🙃

Mam na wstepie od razu pytanie do dziewczyn w juz zaawansowanej ciązylub Mam-jak to jest z wagą w ciązy blixniaczej,ile zdrowo powinnam przybrać,to mit czy prawda ,że więcej się przybiera.Ja waże 51kg i nie ukrywam,ze nie chciałabym ważyć potem 80 😉Odzywiam się zdrowo,jestem osobą aktywna i dosyc wysportowaną.Jak to jest/było u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amisu gratulacje!!! Cieszę się, że jest nas więcej 🙂 W końcu zostałyśmy wyróżnione przez Matkę Naturę!

Na początku zawsze jest szok, ale potem oswajasz się z myśla posiadania dwóch pociech 🙂 Ja jestem juz w 31 tygodniu, czuję się świetnie. Przebieg mojej ciąży wogóle nie różni sie od przebiegu ciąży pojedynczej, a moze nawet przebiega lagodniej 🙂 zadnych wymiotow, opuchlizny czy boli plecow i karku. Pod serduchem nosze dziewczynki, jednokosmowkowe, dwuowodniowe 🙂

Przybrałam 10 kg na wadze (waga wyjściowa 59-60 kg). Na razie nie jest zle. przede mna jeszcze 5-6 tygodni a potem rozwiazanie. na pewno tu zajrze zeby opowiedziec wrazenia 🙂

pozdrawiam Cie serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziaa,dzięki za odpowiedź.Ty już bliżej niż dalej-super 🙂Boże,ja ci zazdroszczę 2 dziewczynek!!!!

Moim marzeniem od zawsze była córka,teraz tylko modlę się,żeby tam u mnie w środku była chociaż jedna dziewczynka. aczkolwiek staranka byly przed owulacją(specjalnie) więc mam cichą nadzieję,ze dopomogliśmy naturze 😎

Jak zobaczę na usg 2 siurki to chyba będzie to dla mnie większy szok niż wiadomość o ciąży mnogiej,hehehehehehe

Ja już powoli oswajam się z myślą o bliźnia(cz)kach 🙂, staram się dostrzegać plus-macierzyński 31 tyg,dwoje dzieci jeden poród, 2 x większe zakupy dla dzieciaczków...

Madziaa,przytyłaś naprawdę mało,to super,czyli jednak przy dwójce nie muszę wyglądać jak słoń 🙂
A powiedz mi kochana,ze względu na ciąże mnogą robiłaś jakieś dodatkowe badania,których nie zleca się w pojedynczej?

No i jaką masz wizję porodu-czekasz do końca czy będziesz coś tam załatwiać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć amisu!!!

zacznę od badań. Miałam robione ale tylko na początku i tylko jeden raz, krew i mocz i na Hiv 🙂 Do tej pory nie miałam żadnych innych(ani na cukrzyce, ani na anemię), ale to dlatego, że jestem w Holandii a tu maja inny system opieki medycznej 🙂 Ale pewnie ma tez na to wpływ fakt, że jak stwierdził lekarz, mam cholernie mocny i zdrowy organizm 🙂 Wizyty mam co 2 tygodnie, ale tylko usg 🙂 nóg na szczęście nie muszę rozkładać, z czego bardzo się ciesze 🙂

Ze mnę było troszku inaczej 🙂 ja marzyłam o synku, a tu niespodzianka 🙂 i to podwójna 🙂 Ale teraz nie wyobrażam sobie, że cokolwiek mogłoby byc inaczej 🙂

Odzywaj się częściej 🙂

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziaa napisał:
Cześć amisu!!!

zacznę od badań. Miałam robione ale tylko na początku i tylko jeden raz, krew i mocz i na Hiv 🙂 Do tej pory nie miałam żadnych innych(ani na cukrzyce, ani na anemię), ale to dlatego, że jestem w Holandii a tu maja inny system opieki medycznej 🙂 Ale pewnie ma tez na to wpływ fakt, że jak stwierdził lekarz, mam cholernie mocny i zdrowy organizm 🙂 Wizyty mam co 2 tygodnie, ale tylko usg 🙂 nóg na szczęście nie muszę rozkładać, z czego bardzo się ciesze 🙂


no to nieźle,wczoraj rozmawiałam z mama bliżniaków,która ciąże prowadziła w PL i badań miała sporo mimo świetnej kondycji.Ja przed ciąża juz zrobiłam cytomegalie i toxo(na różyczkę nie robiłam ,bo na 100%na nią chorowałam),a juz po pierwszej wizycie ginka zleciła mi ponownie krew,mocz,glukozę,grupe krwi i odczyn coombsa.
z tego co wiem koniecznie jest zrobić potem ze 2 razy badanie badające przepływ krwi czy coś takiego 😮 no i dziwne ,ze nie bada cię "dowcipnie"-przeciez w ten sposob własnie sprawdza się szyjkę i ewentualnie diagnozuje przedwczesny poród.
W tej Holandii to jacys wyluzowani lekarze 🙂

A ogólnie czujesz się ok? Nie ciężko Ci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czuje się świetnie. Ogólnie nie narzekam na nic, czasem tylko bolą mnie plecy po całym dniu, ale pewnie dlatego, że mam krzywy kręgosłup 🙂
o badaniach których pisałaś- cytomegalie i tych innych, nigdy nie słyszałam 🙂
Holenderscy lekarze są trochę inni niż "nasi" 🙂 Tutaj stawiają na naturę 🙂 np moja kumpela rodziła tu w zeszłym roku i ciążę prowadził lekarz internista 🙂 Do niego chodzisz m.in z bólem gardła, zatruciami i ciążą 🙂 dodatkowo bardzo sie zdziwił jak mu oświadczyła, że chce rodzic w szpitalu, bo tutaj normą są porody domowe 🙂 sama chciałam skorzystać z tej możliwości, ale z bliźniakami to niestety niemożliwe i taką ciążę prowadzi juz ginekolog 🙂 a o nieczuleniu możesz zapomnieć, chyba, że czeka Cię cesarka 🙂
A Ty masz jakieś dolegliwości? Ja gdybym nie czuła ruchów i gdyby nie rosnący brzuch to nie wiedziałabym nawet, że w ciąży jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziaa, no to faktycznie "wyluzowani" lekarze 😉

Ja czuję się bardzo różnie,początkowo tylko cyce mi się powiększyły i bolały i trochę mnie mdliło wieczorami,ale do przeżycia.Zagryzanie jabłkiem czy mandarynkami pomagało.

Ost 2tyg były juz gorsze ,bo mdliło mnie całą dobę,i mam takie gniecenie w żołądku przypominające uczucie na drugi dzien po ostrej imprezie 😉 Na szczęście nie wymiotuję. Nie wspominam o sikaniu,najgorsze ze w nocy wstaje 2-3 razy,tak sobie myslę,ze jak brzuch urośnie a macica jeszcze bardziej zacznie uciskać to chyba przeprowadzę się do kibelka 😎

Poza tym to śmieszne,ale od środowej wizyty na której dowiedziałam się ,ze nosze bliźnięta wszystkie dolegliwości mi przeszły,chyba z wrażenia 🤪 ,heheheheh
Tyle,że mąz się przeziębił i mnie zaraził,także kuruję się teraz trochę domowymi sposobami.

Madziaa
,a jaka jest płeć twoich dzieci? I ilu kosmówkowe i owodniowe są? Pewnie gdzies pisałaś ajanie doczytałam....
I czy ty tez zamierzasz rodzić w domu? Kurcze,a co robia wtedy jak dzieci się nie ułożą główkowo lub tylko jedno z nich?Dopiero wtedy przewożą do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...