Skocz do zawartości

Kolka? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jadząc dzisiaj do położnej poczułam ostry ból brzucha w okolicy pępka i prawej strony. Ból był na tyle silny że nie mogłam złapać oddechu. Podobny ból mam przy szybkim chodzeniu ale to typowa kolka a to niby coś podobnego ale żeby tak nagle? Aha i zaraz po tym musiałam lecieć do toalety bo dostałam rozwolnienia. Najgorsze jest to, że wszystko wiedząca położna nie wiedział co to jest. Mówi że pewnie to więzadła to jej tłumacze że to na 100% nie więzadła bo już z nimi kłopot miałam i wiem jak to boli. Oczywiście kazała mi odpoczywać i w razie bólu brać... paracetamol. Kochane, czy miałyście coś podobnego bo naprawdę przeraziłam się nie na żarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie przejmuj sie tez to mialam tez mnie bolalo po prawej stronie i jak szlam z psami na spacer to az mi lzy lecialy albo jak wychodzilam z urzedu to szlam i plakalam z bolu ale przeszlo mi.
Rozmawialam o tym ze znajomymi babeczkami i tez to nie ktore przechodzily nawet cala ciaze i po ciazy to przechodzilo.
Mi lekarz wywnioskowal ze to moze byc kolka jelitowa a jedna znajoma nadsunela mi pomysl ze bym pila sobie kefir bo kefir zawiera specjalne bakterie ktore w jelicie przepychaja te wszystkie smieci i czasami pomaga mi pomagalo 😁 Wiec mowie sproboj kefir i nospe i zadnych innych lekow 🙂 nie ma co sie szprycowac 🙂 Mam nadzieje ze ci przejdzie. Ja to sie ostatnio smialam ze ja nie musze czuc kopniakow dziecka wystarczy ze mnie boli po prawej stronie to wiem ze zyje i broi 😁
3mam kciuki i licze na to ze bedzie mniej bolalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet, tutaj chyba kefiru nie piją a przydało by się im:P Poszukam w Polskim sklep bo bardzo go lubię a poza tym jak ma pomóc. Nospę mam ale oczywiście lekarka mi zabroniłam brać ale na drzewo jak ma pomóc to i tak wezmę.
Kurczę od czego ta kolka jelitowa może być? Odżywiam się raczej dobrze, wypróżniam się regularnie. Mam tylko nadzieję że to jednak nie łożysko bo tego się boję najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do nospy mi lekarz kazal brac lekarz pierwszego kontaktu i ginekolog ;D wiec smialo mozesz brac to napewno kolka 😁 bedzie dobrze albo przejdzie albo do konca ciazy bedzie 😁.
Kobito ty sie ciesz ze to cie nie boli tak mocno ze chodzic nie mozesz bo moja znajoma biedna ledwo co zeszla z 2 pietra na dol i do gory bo juz wiecej kroku nie mogla zrobic tak plakala z bolu wiec to co my mamy taka slaba kolke to jest nic damy rade ja juz sie przyzwyczailam 😁 czasami przechodzi na dluzej czasami jest co dziennie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie nie chodzi mi o to ze to zwykła kolka bo przy moim wysokim progu bólu ja latam po górach z kolką u sportowców to normalka więc się przyzwyczaiłam ten ból to nie była zwykła kolka i dlatego mnie to martwi. Nie wystąpił po wysiłku bo jedyny wysiłek jaki miałam to wyjście z domu do samochodu 😉 W samochodzie , zaraz jak podjechaliśmy pod przychodnię mnie złapało i trzymało około 30 minut i głownie w okolicy pępka. Jak dotykałam tego miejsca to czułam ostry ból.
Co do leków to tutaj tylko lekarz może zaleci lub zabronić przyjmowania leków i 3 lekarzy zgodnie powiedziało Nie dla nospy. Na szczęście tak jak mówiłam nospe mam i jak będę musiał to i tak wezmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nospa nie jest szkodliwa chodz nie ktorzy mowila ze ja wycofali ale dziwne to dla mnie bo u nas w aptekach nadal jest sprzedawana 🙂
Powinno ci przejsc jak to nie wystepuje caly czas to bedzie dobrze 😉. Czego my nie zrobimy dla naszych przyszlych dzieci :P.
Ale co do kefiru to jestem w ciezkim szoku ze tam u ciebie nie sprzedaja tego dziady jedne a to takie dobre chodz nie wszystie kobitki to lubia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Szkoci nie wiedzą co dobre byle było piwsko i inne wspomagacze... Musze spojrzeć, może maja jakiś swojski kefir 😁
Nospa się ratowałam od kiedy dostałam swój 1 okres bo tylko ona mi pomagała i faktycznie jakiś czas temu była wycofana ze względu na jakiś tam niedozwolony składnik ale teraz z tego co wiem jest nowa, ulepszona. Wiesz, oni nawet raka najchętniej by paracetamolem by leczyli bo przecież to cudowny lek na wszystko:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak to prawda też u nas w Irlandii- paracetamol wpychają na każdy problem. Jak miałam straszne bóle krzyżowe na poczatku ciązy i poszłam po poradę do apteki a tam wszyscy zgodnie-paracetamol! Nie chciałam tabletek tylko jakies moze plastry rozgrzewające czy cos takiego ale gdzie tam.
Co do kefiru- oni nie wiedzą co dobre, ile ja sie u nas naszukałam normalnej kwaśnej śmietany a nie jakiejś tam do ubijania- szok! Teraz jest w każdym polskim sklepie i, dzieki Bogu, w irlandzkich juz tez jest. Mamy tez dużo jedzonka i herbatek dla dzidziusiów z Polski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe oj babeczki to ja wam wspolczoje tez nie mialo gdzie was wywiesc 😁 A co do bolow na miesiaczke to mi lekarz przepisywal Aulin on jest na recepte i to byl jedyny lek ktory mi pomagal 😁 tylko od nosnie moich miesiaczek to pogotowie przyjezdzalo tak mnie dopadalo ale teraz naszczescie mam spokoj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe Rybka znam ten ból ze śmietana:laugh:
Jest tutaj zachwiany system opieki zdrowotnej. Z jednej strony jak masz jakiekolwiek problemy z ciążą to masz 20 wizyt i USG do około 10 ale jak jesteś zdrowa tzn. nic Ci nie dolega to olewka na maksa. Olewają całą ciążę za to porody są luksusowe w stosunku do PL. Osobna sala dla każdej rodzącej, muzyczka, znieczulenia jakie chcesz i nie chcesz łącznie z TENS, basen, piłka. Po porodzie znowu osobna sala, dziecko cały czas jest przy matce. Dość dobre posiłki dla rodziców, no bo partner tez musi coś jeść 🙂 Generalnie nic tylko rodzic , problem w tym że najpierw trzeba do tego porodu dotrwać 😠
Ostatnio myślimy z mężem o wyjeździe do Australii tak jest Ocean w którym można się kąpać a nie morze z którego i tak sie nie korzysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zazwyczaj w okolicach 20 tygodnia pojawia się kolka przy chodzeniu i wysiłku to nic takiego, nie ma się czym martwić. U kobiet z większym brzuszkiem wcześniej. Oby tylko takie niedogodności towarzyszyły w ciąży to byłby luz. Ja ze swoimi bólami byłam u lekarki i ta mówi że jeśli pojawi się ten ból ponownie to jechać do szpitala 😞 Oby do końca ciąży to się nie powtórzyło bo mnie stres zje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Też mam bóle w podbrzuszu po prawej stronie, zaniepokoiło mnie to bo pomyślałam, że coś jest nie tak, albo nawet wyrostek, jednak ból przechodzi po odpoczynku... skoro tak dużo nas ma takie bóle, pewnie jest to normalna kolej rzeczy...uspokoiło mnie to.
Trzymajcie się mamuśki! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...