Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich z Katowic i okolic | Forum o ciąży


ania175

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jak tam dziewczyny Wasze przygotowania do przyjęcia maluszków. Pokupowałyście już wszystko? My właśnie zaczynamy z mężem planować zakupy i tak szczerze mówiąc to zastanawiamy się co właściwie będzie potrzebne od razu a co można kupić później. Niby jest jeszcze czas do lutego ale nie chcę czekać na ostatnią chwilę. Też nie wiadomo jak będę sie później czuła a na razie brzuszek nie jest jeszcze bardzo duży więc jeszcze mogę biegać po sklepach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też na razie głównie myślę nad ciuszkami, zresztą chyba z tego jest największa uciecha, a te ubranka dla maluszków są prześliczne. Ale też muszę wiedzieć co konkretnie a na początku to chyba raczej same śpioszki i pajacyki no i jakieś ciepłe ubranko na wyjście chociażby do lekarza, w końcu to będzie zima. Mąż przegląda na necie wózki i łóżeczka. No i jest jeszcze cała masa kosmetyków... masakra 🙂. A co będziesz mieć Monic87? Ja chłopczyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Wam, ale pochmurno dzisiaj. właśnie zaprowadziłam Alę na tańce i za chwile po nia lecę z powrtotem.
Zuziek...yyyyyyyy, my uzywamy pieluszek 4+, to takich próbek juz nie rozdają(niestety).
NO patrezcire, Wy wszystko kupujecie, a ja sie wyzbywam, trzyfunkcyjnego wozeka pozbyłam sie po pól roku-dla mnie szkoda kasy na cos takiego(i tak sie tego nie uzywa). Dziś Małż zdemontuje tez przewijak, bo młoda i tak na niego juz za duża(no i mamy nadzieje na pozbycie się pieluch w niedługim czasie).
NO nic, dopijam kawkę i lece po moja pierworodną.

KAsiaW-najważniejsze jest nastawienie do porodu, jak będziesz przerażona, to będzie Ci ciężko. Po prostu anstaw się na to, że musisz urodzisz(i to jak najszybciej)-ćwicz ćwicz ćwicz, zapisz sie na szkołe rodzenia-będzie Ci lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki mafiaani za radę 🙂 Niestety koleżnaki z pracy trochę poopowiadały historii z życia i teraz się zastanawiam na tym jak będzie ze mną 🙂 Po prostu mam pietra ale jestem bardzo szczęsliwa. A co do szkoły rodzenia to znalazłam w Dąbrowie. Prowadzi ją położna ze szpitala, w którym będę rodzić, więc chyba się zapiszę. Tylko nie sądziłam, że to tyle kasy chcą bo 450 zł za 6 spotkań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaw sama rodziłam 🙂 mąż by więcej zamieszania z mdleniem zrobił niż ja z porodem także po co mi on tam 😁 a miała być moja mama ale jak mnie przyjmowali mówili że na pewno do jutra nie urodze i poszła do domu a jak wracała z pracy przekonana że jeszcze nie urodzilam to spóźniła się 25min :p bo już mnie sszywali i spytała się tylko o wymiary i poszła do domu bo odwiedziny od 13 dopiero a urodziłam o 10:00

a i szczerze powiem że się ciesze że sama rodziłam bo przynajmniej nie widziała mojego cierpienia a ja zamiast się użerać za dobrymi radami i troską skupiłam się na bólu i tym że zaraz urodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiaw!! no przestań!dzieki szkole ja urodziłam bardzo szybko, tak bym zupełnie nie czaiła bazy.jasne, że Ci poopowiadały cuda te koleżanki, bo nic tak nie cieszy jak cudze nieszczęście. ja właśnie nie sieje postrachu jak inne. mnie tez opowiadano niestworzone historie, ale próbowałam nie słuchać. poza tym na studiach, na zajęciach z połoznictwa widziałm sporo porodów i widziałam, jak kobiety sobie z nim normalnie radziły, więc była spokojna. ja uważam, że ten ból jest normalanie do przeżycia, nic nadzwyczajnego, a poza tym nie trwa ciagle, tylko z przerwami, no i poza tym wiadomo, że jak się sprężysz i współpracujesz, to szybko się kończy. ja tam mialam super porody i tak naprawdę to bardziej mnie bolało obkurczanie macicy po porodzie-te pierwsze dwie godzinki, niz sam ten poród.

No patrz Zuziek, aja sobie nie wyobrażam bez Małża rodzić-było mi z nim tak bezpiecznie i dobrze-pomasował plecy, podał wodę, pogadał do mnie, przeciął pepowinę, pogłaskał po ręce, dla mnie to nie do zastąpienia przez połozne czy kogokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje dziewczyny i Ja wam wlasnie poklaskalam
ehh moj babel zasnol i chyba mu sie upiecze i nie bedzie kapany bo przeciez o polnocy go nie wykapie 🥴 🥴 a niechce go budzic ehhh spryciarz maly musze mu zmienic godzine kapieli z 20 na 19 chyba bo ktorys raz wywija mi taki numer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiiaw trudno powiedzieć bo już zapomniałam co nie co :P hehe ale podstawowe rzeczy:
na tej stronce są rzeczy do wyprawki napisze ci co jest nie potrzebne z tych rzeczy 🙂 bedzoe prościej 🙂
http://fajnamama.pl/wyprawka-dla-noworodka/

z ciuszków się nie wypowiadam bo miałam ich mase (od ciotki dostałam)
nie potrzebne "higiena" :
-puder do ciała -wystarczy maść Linomag (można kupić w aptece)
-gruszki nie polecam bardziej aspirator
-zamiast nozyczek mam obcinaczki takie malusie dla dzieci ale to juz od ciebie zalezy
- termometr do mierzenia temp. wody
masz od tego łokieć uwierz szybko i sprawnie 🙂
- myjki frotte ja miałam ich 6szt. i umyłam raz i zdjęłam bo nie wygodnie dla mnie było...
SEN spacer jedzenie nie mam żadnych przeciw 🙂

a do szpitala
tu strona 🙂 http://www.planujemydziecko.pl/index.php/Porod/Co-zabrac-do-szpitala-Wyprawka-do-szpitala
o dokumentach nie bede pisać
Na czas porodu ja nie używałam pomadki i zegarka :P ale to jak uważasz
Okres poporodowy:
- jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek (paczka) ja kupiłam maksymalnie duże podpaski z belli wystarczyło ale to też jak uważasz 🙂
-majtki jednorazowe (ok. sześć sztuk) lub siateczkowe strasznie odpażają dupsko weś normalne bawełniane majtki 🙂 lepiej przytrzymują podpaske niż ta siatka...
Rzeczy do dziecka ja to wszystko miałam w szpitalu nie musiałam tego mieć musisz spytać się w szpitalu w którym bedziesz rodzić czy potrzebne są te rzeczy bo ja potrzebowałam ciuszki tylko do wypisu...

także z mojej strony tyle... 🙂 mam nadzieje że pomogłam chodź troche i to co napisałam to mi nie było potrzebne może innym mamą były 😉

mafiaani mój mąż jest raczej z takich osób co jak widza krew to odpływają do tego nie wiem skąd ubzdurał sobie że jest cała sala w krwi i rzeźnia totalna nie dało mu się przegadać także musialam sobie poradzić sama 😉 i nawet lepiej bo jak bym go zmusiła to mógłyby mieć do mnie pretensje albo zamiast mną to by się nim zajmowali no odpłynoł :P hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Rozpisały się Dziewczyny 😜 Miałam nadrabiania 🙃

Aniu przyznaję Ci rację - pamiętam jak kiedyś pisałaś o wózku 3 funkcyjnym i teraz o tym przypomniałaś - też baaardzo żałuję, że taki kupiłam!! Jeszcze tylko zimę przetrzymamy i kupujemy lekką spacerówkę. Jak zdecyduję się na następne dziecko to na pewno nie popęłnie tego błędu.

Kasiu, u mnie znowu było tak, że nie bałam się porodu, ale nastawiłam się na mega mocny ból i miło się rozczarowałam 😜 Tak jak pisze Ania ból jest spokojnie do przeżycia! Boli, jasne, że boli ale nic nadzwyczajnego 😉 Uwierz mi, że gorzej wspominam ból po cesarce - dosłownie płakałam z bólu!
A w ogóle jak sie akcja zaczyna to kobieta jest taka opanowana, ja spokojnie poszłam sie wykąpać, umyłam włosy, wysuszyłam, a wody płodowe wyciekały 😁 Oczywiście jakby chlustnely to zaraz popedzilabym na porodowke, a tak wiedzialam ze nic sie Malej nie dzieje. Po drodze do szpitala podjechalismy na stacje benzynowa po wode, jak czekalam na meza w aucie to juz mialam skurcze co 3 min 😲 Najgorsze są skurcze parte, ale jak się prze podczas skurczu, to bardziej skupiasz sie na parciu niz na bólu.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny, jak tam po nocy. Ja wczoraj rano wcześnie bardzo musiałam wstać bo jechalam do Katowic na badania... paskudna glukoza ... ble i dzisiaj zaplanowałam sobie, że sie wyśpię. Ale mój sasiąd postanowił od 7 rano dosłownie rżnął drewno do kominka... uwielbiam takie poranki. Ale z przyjemnych to kochane kopniaki od słoneczka mojego już od rana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...