Skocz do zawartości

PROBLEM - ROZSTĘPY .... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc laseczki,

otwieram nowy wątek forum nt. ROZSTĘPY: doswiadczone mamy nich podzielą się informacjami na temat przeciw działań, aby to paskudztwo nie pojawiło się ....
Ja mam bardzo suchą skórę, na razie używam balsamu "Garniera sucha skóra" - i jestem na etapie, kiedy brzusio i piersio zaczynają się powiększać ... rozmawiałam z koleżankami z pracy i wszystkie jednym chórem odpowiedziały FISSAN, co Wy o tym myślicie?? Wart uwagi?? Cena za 100 ml ok.20 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uzywam tylko i wylacznie oliwki i mimo stosowania dwa razy dziennie na piersiach pojawily sie rozstepy.Uwazam,ze kosmetyki troszke pomagaja ale kto ma miec rozstepy to i tak bedzie je mial.Wszystko zalezy od skory i jak szybko "rosniemy" 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się rozstępamiwcale nie przejmuje. Zrobiły mi sie na samym końcyu pierwszej ciąży, potem przygasły, zrobiły sieznów w drugiej ciąży. Latem już zakładałam strój dwuczęściowy na basen, bo wogóle ich nie było. Jednak wiem, że znów sie pojawią, ale jak tylko to mam poświęcić dla mojej Kropeczki...
zrobie to 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja uzywam po kapieli oliwki , robie to od "zawsze" a teraz dodatkowo kupilam 200ml kolagenu silver firmy Inwentia. wydatek dosc spory , bo prawie 300zl . zobaczymy jakie beda efekty. teraz jest u mnie 26tc i mam ok.5kg na plusie,wiec skora nie jest napieta , mysle,ze jezeli cos sie pojawi to juz na oststnich tygodniach i na brzuszku, poniewaz rosnie jedynie brzuszek do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rozstępy mam jeszcze po pierwszej ciązy choc smarowałam się różnymi kosmetykami,wydaje mi się ,że to kwestia genów 😞Np moja siostra nie jest w ciązy ale jak tylko przytyje troszkę zaraz ma rozstępy 😞 Teraz smaruje się oliwką w żelu,jak na razie jest dobrze,najwyżej odezwą się stare rozstępy,ale przecież z tym da się życ dziewczyny:laugh: 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do tej pory mialam rozstępy tylko na piersiach az przyszedł dzień kiedy pojawiły się w pachwinach i na całych udach od wewnętrznej strony i po bokach brzucha- SZOK! Nic nie pomógł Fissan, kremy z kolagenem- lepsze i gorsze.
Teraz czekam jeszcze na rozstępy na brzuchu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam na piersiach do 35 tyg...nie tak dawno dopadły mnie na calym brzuchu:/ praiwe siegaja wysokosci piersi:/ no i zauwazylam pare na udach:/ ehhh nic nie pomaga,...jak ktos ma je miec i trak bedzie miał...taka moja uroda:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia27 napisał:
Mikusia rozstępami się nie przejmuj 🙂 masz fajny brzuszek 🙂)Normalnie super 🙂Szczęśliwego rozwiązania Ci życzę 🙂




a nie dziekuje nie chce zapeszac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do konca 3miesiaca radziłabym Ci polska oliwkie bambino 🙂2 razy dziennie 🙂od czwartego rózne kremy np. gerber ok 25zl 150ml,ale najbardziej zadowolona jestem z pharmaceris 🙂fissan ok, chociaz jest bardzo tłusty i długo się wchłania,jednak w trakcie jego stosowania rozstępy pojawiły mi się na pośladkach 😞jest go tylko 100ml wiec cenowo wygląda praktycznie tak jak gerber.smaruje się(masując) 2 razy czasem nawet 3 dziennie..2 razy w tyg.peeling.można tez szczypać delikatnie skóre w celu pobudzenia krążenia.Rozstepy są tez w duzej mierze uwarunkowane genetycznie 😞 ale lepiej zapobiegac.wiec smarowac,smarowac i jeszcze raz smarowac...pewnego tygodnia zaniedbalam jakies 4 dni moje uda i już mam nowe krechy 😞 😞narazie brzuszek bez skazy....czasem uda smaruje tez serum antycellulit z eveline badz perfecty.no i pamiętaj o cycuszkach 🙂mi urosły jakies 2 rozmiary już i tez zbytnio nie przykładałam się do smarowania(!bolały)no i mam takie malutkie na 1 cm prawie niewidoczne,ale jednak są 🙂powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja w pierwszej ciąży troszkę powyżej ud "dostałam", poza tym na piersiach i to bardzo - jakbym się z tygrysem biła :laugh:
Na brzuchu zero. Przy pierwszej ciąży używałam oliwki firmy Cliniqe czy jakoś tak a teraz używam Mustela - stretch marks double action i na brzuchu znowu nic, powyżej ud też ale na piersiach te stare "odżyły" ale co poradzić. Podobno jest jakaś metoda w chirurgii esterycznej, bezoperacyjnie można je zmniejszyć czy coś... nie wiem tylko ile to kosztuje. Ja narazie nic nie robię, bo nie jest to ostatnia moja ciąża, poza tym nie jest to mój jakiś wielki kompleks. Zresztą... co mi tam kilka białych kresek na ciele przeszkadza, jak tu takie złotko biega 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem w 19 tygodniu i na szczęście nie mam problemu z rozstępami,używam balsamu z oliwek..jest super i niedrogi 🙂 [img size=180]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/21869.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


kosztuje 6,99 i można go kupić w rossmanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
🙂 oliwka np.Bambino ( ktora bardzo sobie cenie i polecam ) uzywana regularnie nie powinna powodowac rozstepow...aczykolwiek zalecane sa spacery lub delikatne cwiczenia...musimy o siebie teraz dbac 🙂poza tym sa bardzo dobre kremy w aptece ktore zapobiegaja rozstepom czy po prostu je zmiejszaja...oczywiscie stosowane regularnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...