Skocz do zawartości

Kolka jelitowa lub nerkowa w ciąży | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kiedyś to miałam...ale nie byłam wtedy w ciąży. ból jak cholera, nawet wymioty...straszne. szczerze mówiąc gorszego bólu w życiu nie czułam. pamiętam, że modliłam się wtedy, żeby zamiast tej kolki mieć ból wszystkich zębów...nigdy więcej i nikomu tego nie życzę.

mam nadzieję, że tego nie masz 🙂

pozdrawiam i życzę lekkiego rozwiązania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Ja w poprzedniej ciąży miałam dwa razy od miedniczkowe zapalenie nerek.Ból który temu towarzyszy jest nie do opisania.
Ówczesna pani doktor która prowadziła moją ciąże powiedziała"kochana jak ty to wytrzymałaś to rodzić możesz bez znieczulenia".i nie ukrywam wole rodzić przez 24 godz niż choć przez godz zwijać się z bólu nerek.Przy nerkach mogą towarzyszyć wymioty ogólny zły stan samopoczucia i nawet temperatura.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek lekarz stwierdził, że to była kolka nerkowo-jelitowa, więc nie wiem, która bardziej 😉najpierw bolało jak zwykła kolka w lewym boku, ale później już nie byłam w stanie stwierdzić, z której strony bardziej boli. bolało kilka godzin i przeszło dopiero po dożylnych lekach przeciwbólowych i rozkurczowych. naprawdę mam nadzieję, że Ci się to nie przytrafi... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania no wlasnie ja mam kolke nerkowa z tego co podejrzewa moj lekarz 😞 straszny bol...ja prawie trace przytomnosc to taki boli...siedze placze nic nie mozna z tym zrobic ani termoform ani nospa ani paracetamol nie pomagaja 😞 a na pogotowiu mi powiedzieli ze sie rozciagam...ech brak slow...
Zawsze kilka godzin przed atakiem chodze co chwilke siusiu doslownie co 20min a pozniej wlasnie lapie bol i tak od 3-6godzn non stop...
boli caly lewy bok przy miednicy rwie pachwina nawet podbrzusze no i co 2minutki bol promieniuje do lewej nerki...Uwazam ze porod nie moze byc gorszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biednaś Ty Anitek 🙂

ja też przechodziłam przez taki mega ból i też mowiłam ze porodnie moze być chyba gorszy. Coprawda mnie nie bolało tak jak Ciebie Anitek tylko tak jak by na plecach, po prawej stronie pod żebrami. Bol czasem promieniował do brzucha nawet. Ale to cholerstwo tak bolało ze juz sie wieszać chciałam. Naprawde coś strasznego i nie życzę nikomu. Bolało przez całe 14 dni i przeszło z dnia na dzien. Ulga niesamowita. Mimo że gin powiedzial iz ten bol sie utrzyma az do porodu to okazalo sie inaczej na szczescie. Mi jedyne co pomagało to pozycja na sewym boku z nogami ugiętymi i poduszką wsuniętą miedzy uda. Oprocz tego nic nie brałam, bo gin zakazł. Mowie Wam MASAKRA !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam tylko raz, ale później przy każdym lekkim kłuciu łykałam no-spę na wszelki wypadek, bo potem już nic nie pomagało. Anitek jak następnym razem będziesz miała taki atak bólu to jedź na pogotowie po prostu może zrobią jakieś badania i znajdą pomoc dla Ciebie. trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania ja nospe biore i tak na skurcze wiec ona akurat nie zapobiega kolkom jak widac...a szpital? brak slow 😞 ostatnio jak bylam to mi powiedzieli ze sie rozciagam a drugim razem dali antybiotyk na infekcje drog moczowych pomimo tego ze badania moczu byly ok i nawet usg nie zrobili czy w nerkach nie ma zastoju...to jest Irlandia oni wogole tutaj nie maja pojecia 😞
ale moja lekarka mowila to samo ze na nastepny raz mam jechac na pogotowie i poprosic o usg nerek odrazu...wiec zobaczymy!
ja takie ataki mialam juz ok 10ciu razy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...