Skocz do zawartości

PAŻDZIERNIK 2010 | Forum o ciąży


mala31

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia2301

    9748

  • Mortishia24

    6179

  • magda123

    8647

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja mam to samo nie wiem czemu ale bardzo boję się o Dzidzię, może dlatego że byłam kiedyś świadkiem poronienia mamy i dlatego taki strach. Ale nic się nie bój to nawet może być macica powiększająca się stale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj pewnie to przezylas, dlatego twoj strach o dzidziunie jest uzasadniony, ja boje sie bo i moim rodzicom i rodzicom Ł. umarla pierwsza dzidzia nie wiem taki wewnetrzny strach ale pewnie kazda przyszla matka tak ma, bedzie dobrze musi byc, musimy byc tylko silne dla tego malenstwa w brzuszku, wiem ze byc moze niepotrzebnie to wszystko ten strach i wogole ale bylabym spokojniejsza gdybym je choc raz poczula a musze jeszcze poczekac ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam takich regularnych ruchów, np dziś i wczoraj nie czułam jego ... A chciałabym już żeby te ruchy przynajmniej codziennie występowały 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki
mysle,ze niepotrzebnie sie martwicie.To macica sie powieksza,ktora jest podwieszona na specjalnych więzadlach,ktore podtrzymują macice.Ona sie powieksza i stąd te bole.Ja sie też martwilam,trzymalam za brzuch ale jestem juz uświadomiona :0.Niestety nie pamietalam jak too bylo przy poprzednich ciązach(bo to dawwwwnooo 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julitko ja się dowiedziałam dokładnie 5 maja że to będzie chłopczyk, czyli to był 16 tydzień i 3 dzień 😉 A teraz mam wizytę 2 czerwca i już się nie mogę doczekać 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze jestes tu mamą z najbardziej zaawansowanym brzuszkiem 😉 juz półmetek masz gratuluje
No to widac jakis kompetentny lekarz mi niestety dziad nie zrobil ostatnio usg nawet mnie nie zbadal dobrze na tym kontrolnym tylko cos pomarudzil dlatego czekam z utesknieniem az sie dowiem co za maluszek sie tam kryje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julito nie przypominam sobie żeby mnie brzuch w ciąży z Kamilkiem bolał chociaż w 2 miesiącu leżałam na podtrzymaniu 2 tygodnie ale to nie z powodu bólu brzucha. A dzisiaj w nocy tez mnie bardzo bolał więc sie przestraszyłam ale zmieniłam pozycje poszłam siusiu i przestało myślę że to macica która rośnie teraz bardzo szybko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kotleciki już prawie zrobione, teraz tylko czekam żeby załapały trochę przypraw. Później jajeczko bułeczka i na patelnie smażyć mmm już jestem głodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 polmetek fajnie sie czyta,może jakaś imprezka 🙂 🙂
Mnie tez moj lekarz nie powiedzial co za dziecie siedzi mi w brzuszku,nie zawsze dysponują dobrym sprzętem.Jak robilam prenatalne w 14 chyba tygodniu to przemawialo na chlopczyka ale nie na sto procent byl pewnie,bo maluch wiercil sie nie w tą strone.Teraz tez ide 2 czerwca na koleje,to juz bede wiedzieć.Kurde przydala by sie na naszym wątku jakaś laseczka,bo same chlopaszki dominują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dziekuję ze mnie doinformowalyscie bo ja oczywiscie zaraz najgorsze, juz mi troche lepiej ale brzuszek dalej tak jakby sie naciagal wiec odpuszcze sobie dzisiaj jakies dalekie wypady. A wy jak se dzisiaj czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki a co sądzicie o fecie w czasie ciąży? Bo jedne opinie są takie że można ją jeść ale tylko z mleka pasteryzowanego a drugie że wogóle nie można jej spożywać. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W trakcie ciąży znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia żylaków oraz powstania powikłań pod postacią zakrzepów. Jedną z przyczyn powstawania żylaków jest uciskanie płodu na żyły miednicy. Macica przyciska żyłę główną dolną do kręgosłupa i mięśni lędźwiowych. Jest to szczególnie niebezpieczne w pozycji leżącej na prawym boku gdyż powoduje gwałtowny spadek powrotu żylnego, co może wywołać przy wstawaniu zasłabnięcie spowodowane nagłym spadkiem ciśnienia tętniczego. Leżenie na lewym boku dla kobiet w ciąży jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Dzięki temu można zapobiec przynajmniej jednej z przyczyn choroby żylnej, która w pierwszej fazie powoduje: uczucie ciężaru kończyn odczuwalne szczególnie wieczorem, niekiedy kurcze łydek, słabość nóg a nawet problemy z chodzeniem. Znacznie gorsze są powikłania, którymi mogą być zakrzepica żył powierzchownych oraz bardziej niebezpieczna zakrzepica żył głębokich. Zakrzepica żył głębokich w ciąży niesie duże ryzyko dla zatorowości płucnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nigdy serow plesniowych nie spozywalam wiec nie wiem ale radzila bym tyle te z mlea pasteryzowanego.
[URL=http://img215.imageshack.us/i/160520104176.jpg/][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/8958/160520104176.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img695.imageshack.us/i/160520104174.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/8228/160520104174.th.jpg[/IMG][/URL]
jak nic bedzie coreczka moim zdaniem hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...