Skocz do zawartości

wyprawka-Lipiec 2009 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane Lipcówki i nie tylko...
Kopiuje te Nasze pomysły w osobnym poście by było łatwiej ją odnaleźć... 🙂

SPACER I DOM
- WÓZEK
- TORBA DO WÓZKA
- FOTELIK SAMOCHODOWY
- POŚCIEL DO WÓZKA
- KOCYK DO WÓZKA
- LEŻACZEK

KARMIENIE
- WKŁADKI LAKTACYJNE
- LAKTATOR
- BUTELKA 250ml 2szt
- BUTELKA 125ml 2szt
- TERMOOPAKOWANIE NA BUTELKI
- SMOCZKI PASUJĄCE DO BUTELEK 0-3m, NA MLEKO I PŁYNY
- SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK I SMOCZKÓW
- PODUSZKA DO KARMIENIA

DLA MAMY
- BIUSTONOSZ DO KARMIENIA 2-3szt
- MAJTKI JEDNORAZOWE
- WKŁADY POPORODOWE 4paczki
- KÓŁKO DO SIEDZENIA
- MAŚĆ PURELAN 100 NA EW. PROBLEMY Z SUTKAMI

UBRANKA rozm.62
- KAFTANIKI 3-5szt
- ŚPIOSZKI 3-5szt
- BODY (z krótkim, długim i bez rękawów, większa ilość)
- CZAPECZKA BAWEŁNIANA 2-3szt
- SKARPETKI CIENKIE 3-5par
- SKARPETKI GRUBE 3-5par
- PAJACYKI PIŻAMKI 3-5szt
- PAJACYKI WELUROWE
- SWETEREK, BLUZA 2szt
- SPODNIE, SUKIENKA
- UBRANKO WYJŚCIOWE
- KOSZULKI Z DŁUGIM RĘKAWEM 3szt
?- I CO NAM SIĘ JESZCZE SPODOBA

KOSMETYKI
- CHUSTECZKI NASĄCZANE (dość dużo, dla wrażliwej skóry)
- LINOMAG I SUDOCREM
- PIELUCHY JEDNORAZOWE (2 małe paczki różnych firm)
- PIELUCHY TETROWE 20-40
- MYDEŁKO
- OLIWKA
- KREM DO BUZI
- PROSZEK/PŁYN DO PRANIA
- PATYCZKI DO USZU
- SPIRYTUS 70% DO PĘPKA
- GAZIKI JAŁOWE
- SÓL FIZJOLOGICZNA
- RĘCZNIK Z KAPTURKIEM 2szt
- SZCZOTKA DO WŁOSÓW
- GRUSZKA DO NOSA LUB FRIDA
- NOŻYCZKI DO PAZNOKCI Z ZAOKRĄGLONYMI KOŃCAMI
- WANIENKA NAJWIĘKSZY ROZMIAR+STELAŻ
- TERMOMETR DO WODY [img size=342]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/3_Bdzie_CRECZKA_5485-357055450c43e84af9e36fd927c075e6.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyprawka dla dziecka do szpitala

1.Mamy już omówiony zestaw rzeczy potrzebnych dla Mamy, które powinna zabrać ze sobą do szpitala. W tym krótkim artykule przedstawię pozycje niezbędne dla Dzidziusia.

Zestaw na lato powinniśmy skomponować pod hasłem 100% bawełna:
* 4 koszulki,
* 2 kaftaniki,
* 4 śpioszki,
* 2 pary skarpetek,
* 2 czapeczki po kąpieli (niekoniecznie wiązane),
* pajacyk (na powrót do domu),
* czapeczka wiązana (na powrót do domu),
* 4 pieluszki tetrowe,
* 2 body z krótkim rękawem,
* 20-30 sztuk pieluszek jednorazowych,
* rożek (według uznania, z wkładem kokosowym lub miękki),

Szpitale zarówno na jesień, wiosnę czy też zimę są bardzo dobrze ogrzewane (czasem jest tam cieplej niż w lecie) dlatego nie musimy radykalnie zwiększać ilość warstw ubranek dziecka. Postępujmy zgodnie ze znaną wszystkim zasadą, iż przegrzanie jest dużo gorsze w skutkach niż przeziębienie.

2.Wyposażenie pokoiku dla dziecka, które dopiero ma się urodzić
najważniejsza lista rzeczy potrzebna do komfortowego użytkowania pokoiku dziecka przez rodziców i (przede wszystkim 🙂)maluszka.
*łóżeczko, które dobrze wybrane, może służyć nawet do 3 roku życia
*Pościel dla niemowląt powinna być flanelowa lub bawełniana do tego oczywiście cerata (na wypadek różnych "wypadków przy pracy" 😉,
*materac, prześcieradło oraz wypełnienie i ochraniacz na szczebelki, by się maluszek za bardzo nie obił.
*Do kompletu przydałby się jeszcze kocyk
*Rożek jest również ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecka,
*komoda, najlepiej na tyle duża, by można było na jej wierzchu bezpiecznie przewinąć dziecko.

4.Wyprawka do szpitala dla Mamy

Oprócz wyprawki dla dziecka należy pamiętać o sobie, a więc zaopatrzyć się w rzeczy niezbędne dla młodej Mamy.

Rzeczy potrzebne dla Mamy po porodzie to przede wszystkim:

* laktator,
* wkładki laktacyjne,
* koszula do karmienia min. 2-3 szt,
* majtki poporodowe jednorazowe min 5 szt i wielorazowe min 3 szt,
* wkłady poporodowe, na początek około dwa opakowania,
* stanik dla mam karmiących ( przy wyborze należy mieć na uwadze fakt, iż podczas ciąży i później zarówno biust jak i figura się zmienia - zazwyczaj wszystko się powiększa 🙂)

Do szpitala należy zabrać:

* koszule do karmienia 2-3 szt,
* majtki poporodowe jedno- i wielo-razowe,
* wkłady poporodowe,
* skarpetki ciepłe,
* pantofle, klapki plastikowe pod prysznic,
* szlafrok,
* kosmetyczkę,a w niej:
o szampon,
o żel pod prysznic - pamiętaj o unikaniu mycia piersi zapachowymi żelami!!,
o szczotka do zębów,
o płyn do higieny intymnej najlepiej tantum rose (mieszankę można przygotować sobie w butelce po wodzie mineralnej),
o krem bepanthem albo alantan do pielęgnacji sutków,
o pastę do zębów,
o szczoteczkę do zębów
* wkładki laktacyjne,
* dowód osobisty,
* książeczkę zdrowia,
* ręcznik najlepiej jeden duży i jeden mały,
* komórkę z łądowarką,
* wodę mineralną niegazowaną,
* książke albo czasopismo do poczytania,:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uffff....ja na szczescie juz wszystko mam ale faktycznie sumka wychodzi niezla.Torba do szpitala juz od miesiaca spakowana czeka w pogotowiu bo to nigdy nic nie wiadomo a niechcialabym zeby potem facet mnie pakowal przez telefon "A kochanie co..........????".Mysle ze byl to dobry pomysl i czuje sie spokojniejsza...polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia dobry pomysł ze wcześniejszym spakowaniem sie 🙂ja też tak robie za każdym razem 🙂bo to nigdy nie wiadomo!!!a z tą wyprawka to naprawdę koszta kosmos jak na jeden raz!!wiec lepiej kupowac wczesniej po troszeczku.i nie wierzyc w przesady.co ma byc to bedzie....ja zakupy zaczynam od maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...