Skocz do zawartości

Wyniki moczu | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie Mamusie.
Mam do Was pytanie bo niepokoja mnie moje wyniki moczu.
Jestem w 20 tyg ciąży i ost. zauważyłam że przy oddawaniu moczu szczypie mnie cewka moczowa dlatego prywatnie zrobilam sobie badanie ogólne moczu i jestem załamana:
Leukocytów mam 500
Erytrocytów mam 10
NIT pos.
Reszta w normie lub neg.
Wizyte u ginekologa mam dopiero w pon. Proszę powiedzieć czy to nie zaszkodzi dziecku tak dlugie czekanie??
Do dam ze samopoczucie jest dobre i 2 dni temu mialam robione usg w 4d i lekarz powiedział że wszystko jest w porządku.
Muszę też dodać ze przed ciążą często łapałam infekcje dróg moczowych.
Czy taki wynik moczu może byc spowdowany tym że boiore leki dla kobie w ciązy w II trymestrze? Lub że dzień przed badaniem brałam no spe?
Prosze o szybką odpowiedz. Co o tym myślicie? Bo powiem szczerze boje się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak bym była na twoim miejscu, przede wszystkim nie denerwowała się bo to bardziej szkodzi maleństwu... ten jeden raz poszłabym prywatnie do lekarza... czekanie na wizytę tylko dodatkowo stresuje a jeżeli coś się dzieje lepiej za wczasu działać i dmuchać na zimne. Przejdz się jeszcze dziś do kogoś. Życzę zdrówka i powodzenia, dużo szczęścia i uśmiechu na buzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przyszłamamo 🙂 ja od początku ciąży mam bardzo złe wyniki z moczu, na przemian faszerują mnie antybiotykami i furaginą, a to i tak nic nie pomaga 😉 Jak poczekasz z wizytą do poniedziałku to na prawdę nic się nie stanie Tobie ani dziecku.

Na razie duuuużo pij.

Chociaż ja też cały czas dużo piję i jakoś leukocytów mam 4 razy więcej niż dopuszczalna ilość.

Będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od samego początku ciąży miałam problem z wynikami moczu chociaż przed zajściem w ciążę nie miałam z tym żadnych problemów; co drugi wynik wychodził mi zły i lekarz przepisywał mi jakieś leki. Na początku też się tym wszystkim przejmowałam ale to przecież nic nie zmieniało 🙂 Także głowa do góry, pewnie jeszcze nie jeden wynik będziesz miała niezbyt dobry 🙂 grunt to się nie przejmować na zapas !


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂 Jestem nową użytkowniczką tego portalu... Ja również mam problem z moczem. Na początku ciąży dostałam Luteine dopochwowo , lecz po niej wyszło że mam zaburzoną flore bakteryjną, więc Pani ginekolog przepisała mi Nystatyne VP również dopochwowo, po tym miałam zrobić kolejne badanie moczu. Ale problem polega na tym że po 3 tabletce dostałam strasznych bóli i plamienia :/ przestraszyłam się i już więcej tego nie biore. Ale martwię się bo jeśli jest jakaś infekcja to przecież nie mogę z nią chodzić, byłam prywatnie u innego ginka ale powiedział że skoro Pani doktór mi to przepisała to na jej odpowiedzialność. Jestem przerażona i nie wiem co robić Pomóżcie wizyte mam dopiero 27 kwietnia. Aha dodam że na domiar tego wszystkiego wykryto mi polipa 3-centymetrowgo i nie wiem co o tym sądzić. Proszę o radę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Anus a co z tymi wynikami jest nie tak ze zla niee napisalas. co do flory w pochwie to w ciazy normalka , musisz kupic sobie specjalny plyn do podmywania la kobiet w ciazy (dodam ze mialam podobny problem)i dobrze by bylo zebys zajadała jagury z zywymi kulturami bakterii to tez pomoze i biesz tez doustnie jakies kultury bakterii w ciazy morzesz je spokojnie brac .A masz jakies objawy infekcji w pochwie np; brzydkie upławy ,pieczenie albo co kolo tego ?/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio pani doktor nie wyjaśniła mi co to jest za infekcja , żadnych dolegliwości nie odczuwałam , teraz troszke mnie piecze przy oddawaniu moczu. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam więc sie martwię , kupiłam Lactacyd płyn ginekologiczny i płyn do mycia okolic intymnych , na to pani ginekolog się zgodziła, wcześniej inny ginek zalecił mi mydło dla dzieci ale tego zabroniła mi używać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...