Skocz do zawartości

LISTOPAD 2010 | Forum o ciąży


anka888

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • iwonka1

    1891

  • magda123

    3961

Cześc mamuśki 😉
Najpierw witam nowe mamusie 😉 Aduś ja mam termin na 3.11 i też zapobiegawczo zaglądam do października;D

masakra.. padam:/ Kuba mi taki armagedon w nocy zapewnił, że umrę dzisiaj.. a tu jeszcze mam iść za 20 min na jakieś szkolenie;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka ja właśnie rozmawiałam wczoraj z moim i tym, że Mateuszek się wierci i szkoda, że on jeszcze tego nie poczuje... Niesamowite uczucie 😉 Szkoda, ze potem trochę bolesne;p;p Kuba jak mnie kopnął w 9 m-cu to nieraz myślałam, że się z ziemi nie podniosę;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale Ci fajnie Emilka, że juz dzisiaj się dowiesz płeć, ja dopiero w przyszłym tygodniu w poniedziałek ide. Co do 3d lub 4d to mam mieszane uczucia i sama nie wiem co zrobić, bo jak coś wykryją nie daj Boże u mojego maluszka to juz do końca się bedę zamartwiać a tak żyje w nieświadomości, czekam co życie przyniesie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilko ja tych uroków na co dzień nie mam.. Dlatego jak mi raz na jakiś czas takie zafunduje to umieram;p
Załatwiłam sobie z sekretarzem, żebym nie siedziała na całym szkoleniu - cały dzien to bym umarła chyba..;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka ale czasem lepiej wykryc wcześniej.. Ja bym za takie usg wszystko oddała.. Kolezanka urodziła synka, który ma wadę serduszka - lekarz stwierdził, że gdyby miała to usg to możnaby ją trochę zmniejszyć.. a tak - żyła spokojnie nie wiedząc, że coś jest nie tak..
Ja za tydz mam usg - niestety tylko zwykłe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka - kanapkę z jajkiem;pp własnie przegryzam;D
Iwonka myślę że to nie moda- po prostu technika USG tez idzie do przodu 😉 kiedyś wszedzie będzie tylko takie usg. Teraz niestety trzeba słono za nie zapłacić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka nie rozumiem Twojego myślenia - jeśli miałabyś szansę sprawdzić w dużo lepszej jakości czy z Twoim dzieckiem jest ok nie skorzystałabyś z niej? Nie od dziś wiadomo, że im wczesniej wada wykryta tym większe szanse.. W październiku jest dziewczyna, która na tym usg dowiedziała się, że dzidzia ma wadę.. będzie miała cesarkę w 36 tc a mały operację odrazu. Jeśli nie wiedziałaby tego teraz operacja mogłaby być za późno, szanse byłyby mniejsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co mi lekarz mówił to takie usg daje tylko rodzicom pewność co do zrówka lub nie (nie daj Boże) ale u nas w Polsce nie wykonują operacji na płodzie, niestety, więc tylko wiemy wcześniej i wcześniej się matrwimy o nasze skarby co z nimi będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia witaj 🙂 drugi raz bo na innym forum też wczoraj Cię witałam .
Ja bym poszła na to usg 3d 🙂 tylko w którym tygodniu najlepiej?
Gosia - moje dziecko nie lubi jajek. Od razu wymiotuję. ;/ ehh.. dziwne co?
Przed ciążą jadłam normalne.
Co do ruchów 🙂 mój ktosiek wariuje od rana! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałabym jechać do krk (bliżej chyba nie ma) i płacić.. a na to sobie teraz nie mogę pozwolić.. Prawdopodobnie mężo w grudniu pracę straci (wypowiadają im lokal i nie mają drugiego więc sklep pójdzie do zamknięcia), do tego remonty i świadomość, że drugie dzieciątko też kosztuje (szczepienia, ubranka, jedzenie, pampery). Niestety... musi mi wystarczyć zwykłe i wiara w to, że z małym podobnie jak z Kuba będzie wszystko w porządku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia masz rację.. Ale na dzień dzisiejszy jest zwyczajnie zbyt kosztowne... i pewnie dlatego na NFZ jeszcze tego nie finansuje.. poza tym - pewnie na chwile obecną nie kazdą przychodnię czy szpital stać na taki sprzęt.. Nie stać ich na wymienienie zwykłego 2d a co dopiero na kupno 3d/4d...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie dziewczyny - po prostu nasze polskie realia.. pozostaje wierzyć, że kiedyś to się smieni 😉 i jeśli nie my to, że nasze dzieci będą mogły być spokojniejsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...