Skocz do zawartości

OKULISTA | Forum o ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusia
Nie trzeba iść do okulisty ale jest wskazane przy dużej wadzie wzroku-ja mam -5,5, astygmatyzm i dostałam skierowanie na badanie dna oka, które bada czy nie ma zmian siatkówki. Na pierwszym badaniu wyszło,że w jednym rogu iatkówka jest niejednoznacznie odklejona i dostałam skierowanie na dalesze badanie. Przy kolejnym badaniu ( nie należacym do przyjemnych ale da sie przezyć) lekarz dokładnie obejrzał siatkówkę i uznał,że moge rodzic naturalnie i dostałam na to zaświadczenie. Bardzo sie ciesze poniewaz chce rodzic siłami natury 🙂
a badanie lepiej zrobic przy jakichkolwiek wątpliwościach.Mimo,że są teorię,że słaba siatkówka NIE jest przeciwaskazniem do porodu naturalnego.

• Mamusia
No, ja Wam powiem, że w poprzednich ciążach nie miałam problemów ze wzrokiem, nie nosiłam okularów, ale przed porodem musiałam iść do okulisty i do lekarza rodzinnego, po wpis do mojej karty ciąży, że moge rodzić naturalnie. Teraz mam niewielką wade, bo -0,5, ale moja ginka i tak powiedziała mi, że jak mam długie kolejki do okulisty, to i tak mam zdążyć przed terminem porodu z wizytą.