Skocz do zawartości

HEMOROIDY | Forum o ciąży


Ewi24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oj współczuję......wiem coś o tym....tylko,że mi wyskoczył po porodzie....i dalej się pojawia choć pół roku już minęło....Koniecznie skonsultuj się z lekarzem......ale z tego co wiem to problem będziesz mieć dopiero po porodzie i wtedy najprawdopodobniej czopki......Ja karmię piersią w związku z czym mogę używać jedynie tych czopków i maści homeopatycznych,ale puki co pomagają 🙂...także myślę,ze Ty tez możesz je stosować....ale zapytaj lekarza lub farmaceutę w aptece.....Pozdrawiam i życzę szybkiego i w miarę bezbolesnego porodu....MOŻE BYĆ TAKI JAK MÓJ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciąży możesz brać tabletki Cyclo3Fort oraz stosować maść homeopatyczną Avenoc. Na pewno będzie poprawa!
U mnie z nieleczonych hemoroidów zrobiła się "szczelina odbytu". Ból jest niedopisania. Za dwa tyg jadę do proktologa bo leczenie maściami nie pomaga.
Lepiej nie doprowadzić do takiego stanu co u mnie i szybciej udać się do tego specjalisty na samym początku choroby!
zdrówka życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam po porodzie. Czopki pomogły na chwile. Ponownie powróciły po jakims czasie. Lekarz w szpitalu wepchnał je do wewnatrz. Był to okropny ból 😞 A one po 20 minutach wyskoczły! Po powrocie do domu zaczełam walczyc z nimi sama. Wrzuciłam do wiadereczka 5 saszetek rumianku i zalalam wrzatkiem. Usiadłam i parzyło. Przestało bolec. Zmalały i z czasem znikneły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie....ja też mam avenoc maść i avenoc czopki i stosuję to i to.....mam nadzieję ,ze mi z czasem zanikną,bo to strasznie uciążliwe.....w sumie nie czuję go i nie widzę....ale przy wypróżnianiu.....MASAKRA.......krew. 😞.....sory za szczegóły z mojej toalety 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxara krew przy hemoroidach to normalne, jest to ich najczęstszy objaw, do tego świąd w okolicach odbytu tak się na początku zaczyna, lepiej je wyleczyć do końca i tak jak pisałam wcześniej nie doprowadzić do takiego stanu jaki ja mam. Dla mnie każda wizyta w toalecie to traumatyczne przeżycie! ;-(
U mnie na początku (jakieś 4lata temu)hemoroidy również objawiały się tylko krwawieniem i swędzeniem, zagoiłam je maścią potem nawróciły..potem znowu znikły i tak w kółko. Po porodzie myślę, że mi popękały i zrobiła się ta cholerna szczelina. U mnie wizyta u proktologa jest nieunikniona ;-(
A i na bóle polecam maść Posterisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
upssssssss
No to mnie nastraszyłaś 🤨........ale dzieki
W sumie to też ostatnio mnie internistka wysyłała do proktologa,ale ja sie boję.....:unsure....no i ciągle łudzę sie,ze mi to przejdzie....o po pierwszym porodzie tez miałam....i po maściach i czopkach sie zagoiło.....a teraz pól roku sie juz męczę....nieraz to sie normalnie do toalety boję isć 😮.....kurcze....my to mamy przechlapane......U mnie to eidentnie po porodzie sie zaczęło,bo nigdy wczesniej problemu nie było
CandyMonika,a co myślisz,ze ten proktolog będzie Ci robił? 🤔.....bo ja się tego boję.....Mówili mi juz,ze jakies wypalanie robi czy przypalanie.....Ja to mam narazie dość po ciaży i porodzie grzebania mi tu i ówdzie 😁
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxara hehe no ja tez mam dość wkładania mi palców oraz różnych wynalazków przez obcych ludzi w moje dziurki hehe ;-)
Czytałam na stronie gabinetu do którego zamierzam iść, że badanie jest bez bolesne i mało inwazyjne,
to opis badania ze stronki:
Leczenie polega na jednym lub kilku mało inwazyjnych zabiegach, przeprowadzanych m.in. z użyciem fotokoagulacji. Połączenie dwóch metod znacząco zmniejsza ryzyko krwawienia, komplikacji pooperacyjnych, wyłączenia ze zwykłej aktywności zawodowej. Usunięcie żylaków jest niebolesne, nie wymaga hospitalizacji, trwa kilkadziesiąt minut.
Troszkę to przerażające ale wiem, że im dłużej będę zwlekać z wizytą tym gorzej ;-(
Tu stronka tej klinki, wiem że nie jesteś z moich okolic ale może wyczytasz więcej info o leczeniu ;-)www.onclinic.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...