Skocz do zawartości

Nazwisko dla dziecka - prosze o pomoc. | Forum dla mam


Monisia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja i mój chłopak planujemy ślub dopiero na kilka miesiecy po porodzie... oboje uzgodniliśmy, że będziemy nosić moje nazwisko... w tej sprawie mam 2 pytania:

1) Komu zgłosić, że to on zmienia nazwisko a nie ja ?
2) Jak dziecko będę po porodzie musiała zarejestrować to mogę na moje nazwisko ?

Proszę o pomoc i poradę...

[url=http://www.yunphoto.net/sumb/yun_2990.jpg][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj ODPOWIEDZ NA 1 PYTANIE ;JAK bedziecie brali slub w urzedzie stanu cywilnego sami zapytaja przy ktorym nazwisku chcecie zostac i jakie nazwisko beda nosic dzieci , oczywiscie kazdy morze zostac przy swoim jak chce.ODPOWIEDZ NA 2 ;morzesz zarejestrowac dziecko na swoje nazwisko mimo ze ojca jest inne , ale oboje musicie sie zdgłosic w urzedzie miasta i razem potwerdzic ze taka wsza wola , jezeli chcesz zeby tatus był na akcie urodzenia. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia nie denerwuj sie.... 😉
wiec po pierwsze.... jak bedziecie juz zalatwiac papierkowa robote odnosnie slubu- te wszystkie formularze tam o wszystko was zapytaja... jesli chodzi o kosciol to wlasnie nie pamietam czy ksiadz pytal o nazwiska po slubie, ale jesli tak to podacie mu ze bedziecie nosci twoje nazwisko.
w urzedzie st.cywilnego musicie isc wypelnic zaswiadczenie i tam ona we "wywiadzie"pyta i wypelnia w formularzu jakie nazwisko przyjmujesz ty jakie maz jakie dzieci itp. takze nie marwt sie o to.Potem jedynie on bedzie musial zmienic dowod. i tyle

Jesli chodzi o dziecko to w szpitalu juz cie zapytaja jakie nazwisko maja wpisac...podasz swoje a chlopak czy oboje jak pojdziecie zglosic urodzenie dziecka podacie w urzedzie miasta ze bedzie nosic twoje nazwisko. Tylko nie wiem jak to jest bo jezeli on uznaje dziecko za swoje czy wpisza twoje czy musza jego ale to podejrzewam ze sie dowiesz w szpitalu przy wypisywaniu papierow itd albo w urzedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...