Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Są różne sposoby dokonania obliczeń ruchów płodowych. Amerykański College Położnictwa i Ginekologii (ACOG) zaleca obserwację czasu jaki zajmuje wyczucie 10 szturchnięć, ruchów płodowych, przeturlań, obrotów i skrętów. Zdrowe dziecko powinno mieć 10 ruchów w czasie poniżej 2 godzin. Większości dzieci zajmie to mniej niż 30 minut. Niektóre poradnie radzą, że jeżeli nie było 10 ruchów płodowych w czasie 1 godziny, należy skontaktować się z poradnią, w celu dalszej oceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Licz ruchy płodowe 1 raz dziennie.
Wybierz porę dnia najbardziej odpowiednią dla Ciebie i kiedy Twoje dziecko jest zwykle aktywne. U większości kobiet, ruch płodowy jest zwykle najsilniejszy po posiłkach i wieczorem.
Wykonuj obliczenia ruchów płodowych codziennie o tej samej porze.
Usiądź wygodnie albo przyjmij pozycję leżącą. Odpręż się i poświęć ten czas aby poczuć cenne ruchy Twojego dziecka.
Możliwe, że będziesz chcieć położyć swoje ręce lub ręce swojego partnera na swoim brzuchu aby lepiej poczuć ruchy. Twoja zdolność czucia dziecka zależy od grubości Twojej ściany brzusznej, lokalizacji łożyska i Twojej wrażliwości na ruchy.
Zanotuj czas pierwszego ruchu płodowego dziecka i czas 10-go ruchu. Najczęściej wykonanie 10 ruchów płodowych zajmuje dzieciom czas poniżej 30 minut.
Ponieważ zdrowe dzieci mają cykle snu, Twoje dziecko może nie kopać, albo kopać mniej niż zwykle albo wykonać mniej niż 10 ruchów płodowych w okresie 2 godzin. W takim przypadku, obudź dziecko wypijając trochę płynu albo chodząc przez 5 minut. Powtórz obliczenie ruchów płodowych.
Skontaktuj się ze swoim lekarzem albo z izbą porodową jeżeli wciąż utrzymuje się zmniejszony ruch płodowy albo jeżeli jest znaczna zmiana w ruchach.
Niektóre poradnie mogą zalecić, żebyś skontaktowała się ze swoją poradnią w celu dalszej oceny, jeżeli nie wystąpiło 10 ruchów płodowych w przeciągu jednej godziny,.
Przedyskutuj instrukcje dotyczące obliczeń ruchów płodowych ze swoją poradnią.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jeszcze jedna metoda 🙂

MediWeb.pl » Zdrowie Kobiet » Ciąża, poród, połóg » Karta ruchów płodu
Karta ruchów płodu

Karta ruchów płodu wg Cardiff jest prostą i skuteczna metodą nadzorowania stanu płodu w warunkach domowych. Metoda ta polega na liczeniu i rejestracji ruchów wykonywanych przez dziecko w jamie macicy w kolejnych dniach począwszy od trzeciego trymestru ciąży.
Sposób wykonania

Obserwację rozpoczynamy codziennie o 9.00 rano i kończymy o 21.00. Kiedy kobieta poczuje dziesiąty ruch, wówczas na karcie odnotowuje aktualną godzinę poprzez zaznaczenie odpowiedniego kwadratu.
W dniu w którym zaobserwowano 10 ruchów kończy się obserwację i do końca dnia nie liczy się ilości ruchów płodu. Dopiero następnego dnia należy ponownie od godziny 9 rano podjąć liczenie ruchów dziecka.
Jeżeli do godziny 21:00 kobieta zaobserwowała mniej niż 10 ruchów, to ich ilość należy nanieść poniżej grubej kreski karty w kwadrancie odpowiadającym liczbie odczuwanych ruchów.

Przykład

Jeżeli dziesiąty ruch zauważono o godzinie 11:25 wówczas zamazać należy cały kwadrat przy godzinie 11:30 natomiast jeżeli dziesiąty ruch odczuwany jest o godzinie 18:50 to zamazać należy kwadrant znajdujący się przy godzinie 19:00.

Wnioski

Jeżeli zarejestruje się mniej niż 10 ruchów w ciągu dwóch kolejnych dni obserwacji, to należy następnego dnia niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę.
Jeżeli po całym dniu obserwacji nie zarejestruje się żadnego ruchu płodu wówczas należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie,,,myslalam, ze padne w polsce kiedy kupowalam zapiekanke,,,,,,,,,,, sprzedaja Kebburger i hotkebab,,,,,podurnieli,,,,,,,,,,,,,,,,,,a jak kupilam pozniej chesburger-to dostalam kotleta w bulce jak do kebaba ...........debile normalnie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jadłam chicken kebaba 😁
Aaa zrobię kotlety serowe 🙂 mój je lubi to niech mu będzie, przynajmniej na szybkiego się to robi, ale myślę ogólnie żeby zrobić gulasz wieprzowy mniam.. tylko nie umiem.. ale przepisów na necie jest mnóstwo to może się uda@! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki 🙂
Mnie chyba też coś bierze. Adam zasmarkany a ja kichać zaczynam 😞

Joasia jak się czujesz?

Lagoona dzięki wielkie za namiary na próbki :*

Alwo no to tak jak ja 😉 107 po południu 😞

Asiu ale fajnie 🙂 My jutro będziemy świętować a póki co dla synka [URL=http://img183.imageshack.us/i/imagescan26q80.jpg/][IMG]http://img183.imageshack.us/img183/559/imagescan26q80.jpg[/IMG][/URL]

A my jutro podpisujemy umowę kredytową z bankiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do basenu to akurat tam, blisko naszego nowego domu wybudowali taki wielki kompleks rekreacyjny. Kilka basenów. Widziałam to z zewnątrz ale ponoć fajnie jest. Natala już zaklepała sobie, że będzie chciała tam chodzić. Jak będzie coś dla młodszych to i z Majką będziemy chodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...