Skocz do zawartości

Opryszczka na ustach | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kochane Mamusie 🙂
Dzis rano sie obudzialam i mam na dolnej wardze 😞 pare mikro babelkow,na razie nie boli, tylko tak piecze 😮 i swedzi, miewalam czesto opryszczki(glownie przez przegrzanie organizmu).Jestem w 5 tygodniu.Czy moge smarowac Zoviraxem?
Martwie sie potwornie 😞 .Mieszkam w Holandii a tu sie chodzi do poloznych na konsultacje , mam ja dopiero w 10 tygodniu, bo tu taki system.Do ginekologa sie chodzi dopiero kiedy owa polozna cie tam skieruje. 🤢 |Szok.Wiec , blagam, dajcie jakies rady, kochane, 🥴

pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pytałam lekarki i powiedziała ze trzeba zwracac uwage na te mascie i najlepiej wlasnie zapytac w aptece i dokladnie przeczytac ulotke. Podawała mi jakies nazwy ale nie zapamietalam 😞 Zdziwiłam sie bo myślalam ze to nie ma znaczenia czym smarujemy opryszczeke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja mialam już kilka razy opryszczkę wciaży i stosowałam masc cynkowa i czasem dezynfekowałam spirytucem miejscwo - tak zalecili mi lekarze jednoczesnie ostrzegali przed lekami przeciwwirusowymi i uspokajali mnie że opryszczka wargowa (wystepujaca na ustach, nosie czy policzku) nie jest szkodliwa trzeba tylko uwazac żeby jej nie przeniesc w miejsca intymne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!

opryszczka wargowa nie szkodzi dziecku! więc luz 🙂 na szczęście! bo też właśnie ją mam na dolnej wardze, fuj! zovirax jak najbardziej!
niebezpieczna dla dzidzi jest opryszczka narządów płciowych. więc wzmożona higiena, jeśli już mamy tą wargowa, wskazana. chociaż to inny typ wirusa i nie może się przenieść z buzi tam niżej 😉

pozdrawiam! i oby to cholerstwo szybko nam zeszło! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahhaha,to mnie ucieszylas 🤪 i rozweselilas kochana, bardzo dziekuje.Ja balam sie 🤨 zovirax moze zaszkodzic i smarowalam pasta do zebow (tez czosnkiem-ale mnie tak odrzuca od wszystkich 😮 zapachow, ze tylko raz tak smarowalam),jednak strup sie zrobil 🤢 po 2 dniach, leze w lozku z murzynska warga 😎 i regularnie biegam do kibelka-co za koszmar! 🤢
Duza ....hmmm...buzka! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...