Skocz do zawartości

Krem na rozstępy na biuście po porodzie | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Jeszcze w drugiej połowie ciąży i po porodzie na piersiach pojawiły mi się rozstepy - są takie trochę czerwonawe i fioletowe.
Smarowałam i robię to do teraz kremem na biust Dr Eris Pharmaceris M, niestety nie pomogło 😞 widocznie taka uroda, moja mama miała podobne, niby wyblakły i trochę zniknęło, ale denerwują mnie trochę.

Znacie jakiś dobry sposób, żebym mogła się zabrać za nie albo polecić jakiś naprawdę bardzo dobry krem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam coś takiego:
"Początkowo rozstępy mają kolor czerwony, czerwono-niebieski (siny) - to faza zapalna. Na tym etapie są największe szanse na to żeby się ich pozbyć. W drugiej fazie pasma ulegają rozjaśnieniu i pozostają widoczne w formie białych prążków. Na tym etapie można je zminimalizować ale nie usunąć całkowicie.

Metody usuwania rozstępów:
- peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego,
- mezoterapia iniekcyjna,
- mezoterapia bezigłowa,
- peeling chemiczny kwasem trójchlorooctowym,
- mikrodermabrazja,
- stosowanie kosmoceutyków zawierających:
- wyciągi z soi - pobudzanie fibroblastów,
- związki krzemu - regeneracja włókien elastycznych,
- Centella asiatica - źródło fitoestrogenów,
- witaminy A, C, E,
- kwas mlekowy,
- kwas glikolowy."

Może popytaj w gabinetach kosmetycznych - ceny pewnie małe nie są, ale zapytać zawsze można 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Znalazłam coś takiego:
"Początkowo rozstępy mają kolor czerwony, czerwono-niebieski (siny) - to faza zapalna. Na tym etapie są największe szanse na to żeby się ich pozbyć. W drugiej fazie pasma ulegają rozjaśnieniu i pozostają widoczne w formie białych prążków. Na tym etapie można je zminimalizować ale nie usunąć całkowicie.

Metody usuwania rozstępów:
- peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego,
- mezoterapia iniekcyjna,
- mezoterapia bezigłowa,
- peeling chemiczny kwasem trójchlorooctowym,
- mikrodermabrazja,
- stosowanie kosmoceutyków zawierających:
- wyciągi z soi - pobudzanie fibroblastów,
- związki krzemu - regeneracja włókien elastycznych,
- Centella asiatica - źródło fitoestrogenów,
- witaminy A, C, E,
- kwas mlekowy,
- kwas glikolowy."

Może popytaj w gabinetach kosmetycznych - ceny pewnie małe nie są, ale zapytać zawsze można 🙂

Wiekszość podanych tutaj zabiegów nie jest wykonywanych w ciąży i okresie karmienia piersią.
Należy pamiętać iż każdy a tym bardziej mocniejszy kosmetyk przenika do organizmu kobiety i może mieć negatywny wpływ na dziecko, dlatego też nie powinno się stosować kosmetyków np to twarzy przeciwzmarszczkowych, antycellulitysowych, na rozstępy, kapsułek wzmacniających włosy, wybielających zeli do zębów i innych kosmetyków nie zawierających 100% naturalnych substancji.
Możesz zobaczyć rewelacyjne kosmetyki Tołpa sa naturalne i naprawdę skuteczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karmiąc piersią można używać krem do biustu z serii Pharmaceris M a dla mamitek niekarmiących polecam Dax Cosmetics z serii Slim serum do biustu 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):
Bagira poczytałam o tych kosmetykach Tołpa, nawet mają przystępną cenę. Używałaś może jakiegoś kosmetyku? I gdzie je można kupić?

Tak, ja stosowałam serie na cellulit i jest rewelacyjna. Kupowałam na allegro ale to dlatego ze nie mieszkam w Polsce więc mam ograniczone możliwości. Są czasami w dobrych aptekach lub na stoiskach firmowych.
Poza tym potwierdzam, kosmetyki Pharmaceris są świetne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się cieszyłam, że po ciąży nie mam rozstępów. Aż tu nagle, 2 miesiące po porodzie, zauważyłam rozstępy na piersiach, a mąż dodatkowe na pośladkach wypatrzył 🤨 W sumie na piersiach nie będą widoczne, bo są na spodniej stronie, a na pośladkach i tak mam masę rozstępów (pojawiły się, gdy zaczęłam dojrzewać...), no ale martwi mnie fakt, że wyłażą tak późno i tak szybko 🤢
Była któraś z Was w takiej sytuacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...