Skocz do zawartości

Ranking fotelików samochodowych | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

ja też stoję przed tym wyborem i nie mam zielonego pojęcia na co zwrócić uwagę przy zakupie, wiem tylko, że musi się wysuwać do spania i nic poza tym, odnieście się do tego postu bo nie chciałabym kupić bubla 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez stoję przed kupnem fotelika. Chce kupic taki 9-25 kg. jaka firma? tego nie wiem, wiem na pewno, że nie chicco ( nagonka na nie w tnv skutecznie mnie od nich odstraszyła ). Zwracam uwagę przy oglądaniu fotelików na materiał z jakiego sa wykonane, łatwośc regulacji pasów oraz na łatwość montażu.
Aktualnie mam pozyczony fotelik Ramatti ( 9-18 kg), jak dla mnie taki sobie. Ciężko się go montuje, materiał bardzo potliwy i ciężko regulują się pasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki amerykański eddie braun, kupiony na allegro, wychyla sie do spania nawet dla duzego dziecka, jest slicznie wykonany.A do tego ma system mocowania isofix.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy Britax , tylko model nie pamiętam ☺️ Bardzo ważną rzeczą jest zeby dziecko jak najdłużej, nawet do 4 roku mogło jeździć plecami do kierunku jazdy gdyż jest to najbezpiecznejsze dla dziecka wystarczy obejrzeć liczne crash testy, tutaj krótki filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=fKIeExpDLDA
Mój fotelik ma ta opcję, poza tym można zmienić pozycje do spania i jest bardzo solidnie wykonany, chociaż nie najpiękniejszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam, ten mam
http://www.gratka.pl/ogloszenie/5127913_britax_first_class_si_ultra_fotelik.html
Polecam, naprawdę warto. Mój maż jeździ jak wariat, już 3 samochody skasował, więc wybór fotelika był dla mnie bardzo ważny. W tym mały jest bezpiecznie zabezpieczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś kupiłam fotelik Espiro Optima, równiez polecam 🙂 dziecko stabilnie w nim siedzi, jest miękki, wygodny, łatwo się w nim pasy reguluje.
Mam dokładnie ten : http://allegro.pl/item1153790675_fotelik_baby_design_espiro_optima_kurier_gratis.html
tyle, że kupiłam go za 370 zł, bo w sklepie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja będę go jedynie mocowała przodem do jazdy. Szkoda, że nie wpadłam na ten fotelik wcześniej, bo jak mały miał parę miesięcy to jeździł w nosidełku z wózka no i było mu tam dość niewygodnie. Rzeczywiście, nawet noworodek może w tym foteliku jeździć, bo rozkłada się do wygodnej pozycji lezącej i ma fajną wkładkę pod (_|_).

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, pozycja do kierunku jady jest bardzo niebezpieczna szczególnie dla dziecka do 5 lat. Przy nawet nie dużym szarpnięciu dziecko może zostać kaleką albo co gorsza stracić życie. Polecam obejrzeć filmy z crash testów, naprawdę nie warto ryzykować życiem dziecka. Sama miałam wypadek i to przy małej prędkości i było dość nie wesoło a raz z małym jak mial 3mc i gdyby siedział do kierunku jazdy to nie chce pomyśleć co by się stało. Mówię to z własnego doświadczenia i żadne argumenty typu tyle osób jeździ, do mnie nie przemawia.
Polecam przejrzeć najwięcej ile sie da i samemu zdecydować:
http://www.youtube.com/watch?v=fKIeExpDLDA&feature=related
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cały czas tyłek do kierunku jazdy. Mały ma fotelik na tylnym siedzeniu tez siedzę z nim bo wolę go mieć na oku. Dodatkowo fotel z przodu blokuje fotelik tak ze jest bardzo stabilny. Jak masz samochód bez poduszki powietrznej od strony pasażera to można tak samo go mieć na przednim siedzeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira, przesledziłam wątek fotelików na necie i to co wyczytałam:

W fotelikach ogólnodostępnych w Polsce (nie mówię o nosidełkach) jest OBOWIĄZEK montowania przodem do kierunku jazdy, jeśli dziecko waży powyżej 13 kg
To fragment z "fotelik.info":
"Jak długo więc trzymać dziecko tyłem do kierunku ruchu? Odpowiedź jest prosta: najdłużej, jak to jest tylko możliwe, oczywiście z zachowaniem zaleceń producenta dla konkretnego fotelika. W fotelikach grupy 0+ aż do osiągnięcia maksymalnej wagi 13 kg. Szerzej na ten temat w artykule: Fotelik tyłem do kierunku jazdy
Uwaga! Niektórzy rodzice błędnie interpretujący te zalecenia inżynierów biomechaników próbują wymyślać własne sposoby na zamocowanie "klasycznych", europejskich fotelików 9-18 kg tyłem do kierunku ruchu. Jest to absolutnie niedopuszczalna praktyka i grozi poważnymi obrażeniami w przypadku kolizji."

Tylko kilka fotelików można montować tyłem przy większej wadze dziecka. Są to (też fragment z "fotelik.info":

"Lada chwila wejdą na rynek polski m.in. foteliki:
- Britax (Roemer) Multi-tech (montaż z użyciem 3-punktowego pasa i dodatkowych pasków),
- Maxi-Cosi Mobi (montaż z użyciem 2 lub 3-punktowego pasa i dodatkowych pasków),
- Graco Duologic (montaż z użyciem ISOFIX),
- Besafe Combi X1 ISOFIX (montaż z użyciem ISOFIX).

Są już dostępne w sprzedaży foteliki:
- Fair Bimbo G0/1 (montaż z użyciem ISOFIX,
- Recaro Polaric (montaż z użyciem ISOFIX),
- BeSafe iZi Combi X2 (montaż z użyciem 3-punktowego pasa i dodatkowych pasków),
- BeSafe izi kid X1 ISOFIX (montaż z użyciem ISOFIX)."

Ja zwykle jeżdżę sama z Grzesiem, więc gdyby fotelik był zamontowany tyłem, to nie widziałabym go a on miałby ograniczoną swobodę ruchów . Zostanę jednak przy zamocowaniu fotelika przodem do kierunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamy fotelik który montuje sie na dwa sposoby i Maks absolutnie nie ma żadnego ograniczenia ruchu. Podana waga, czyli 13 kilo zazwyczaj przekłada sie na wiek 3-4 lat dziecka o których mowa jesli chodzi o pozycję w foteliku. ABSOLUBIE nie popiera wożenia dzieci twarzą do kierunku jazdy o czym ( bez obrazy ) w bardziej rozwiniętych krajach każdy wie i praktykuje. Lepiej zmienić fotelik niż miecć na sumieniu zdrowie lub nie daj Bóg zycie dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...