Skocz do zawartości

sześciolatka w 1 klasie | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie. Za 2 tygodnie moja sześciolatka pójdzie do 1 klasy. W szkole cały czas sekretariat nie pracuje i nie ma żadnych informacji a ja znie zupełnie wiem jak przygotować tą moją uczennicę do szkoły.
Czy na rozpoczęcie roku stój galowy? Czy normalny duży tormister czy sześciolatkom będzie nieco odpuszczone i nie będą musiały nosić wszystkiego codziennie ze sobą? Co jeszcze kupić od razu i pilnie? Jedynie spis podręczników mam ze strony szkoły.
Bardzo proszę o rady i spostrzeżenia doświadczonych t.j. rodziców, którzy tak jak my zdecydowali się "wysłać" swoje dziecko zamiast do
zerówki do to pierwszej klasy. W ogóle napiszcie o Waszych problemach, radościach, obawach i sukcesach w związku z pierwszymi dniami w nowej szkole
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na rozpoczęcie roku szkolnego oczywiście najlepszy będzie strój galowy. Myślę, że pomimo tego, że Twoja córcia idzie do szkoły jako sześciolatka będzie jej potrzebny normalny tornister. Nawet jeśli część książek zostawiać będą w szkole to i tak musi mieć gdzie zapakować piórnik, śniadanko, picie i zeszyty. Jeśli chodzi o najpotrzebniejsze przybory szkolne, to warto wstrzymać się z tym do ostatniej chwili. Często nauczyciele rozdają na początku roku szkolnego karteczki z listą co będzie potrzebne - jakie bloki, farby, pastele itp. Z najpotrzebniejszych rzeczy to przede wszystkim książki i wyposażony w kredki, ołówek, gumkę, temperówkę (najlepiej taką z pojemniczkiem żeby dziecko nie musiało chodzić co chwile do śmietnika), klej w sztyfcie - piórnik. Teraz wszystko jest dostępne praktycznie od ręki, a każdy nauczyciel może mieć jakieś swoje wymagania 😉 Często rodzice kupują dużo niepotrzebnych przyborów z których dzieci i tak nie korzystają.

I nie martw się na zapas 😉 Na pewno będzie wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...