Skocz do zawartości

Trądzik niemowlecy - leczenie | Forum o ciąży


Karulina

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam serdecznie 🙂

Mój synuś ma 5 tygodni i teoretycznie zdiagnozowany Trądzik niemowlęcy 🤢 Ma w czerwonych (niektóre białe,przesuszone robią się żółte) krostach policzki,uszy,czoło,głowę i karczek proszę o pomoc w identyfikacji tej przypadłości i leczeniu 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka - jestem styczniową mauśką 🙂 Moja córcia tez miała trądzik niemowlęcy . Najpier mówili - nie ruszac, samo przejdzie po 3mż - niczym nie przemywać, niczym nie smarowac. Przyszła położna na patronaż mowi: przemywac dziurawcem i rumiankiem - na zmianę. Przemywałam rumiankiem bo dziurawie fotouczulajacy a to juz wiosna była i słonko . Ni nie przechodizło. Na szczepieniu p.doktor stwierdziła ze troszke to nieładnie wygląda i przepisała nam Oxycort A - nie pomogło. Wyzytałam na jakims forum zeby sudokremem smarowac - smarowałam było ciut lepiej ale co sie jedne krostki zaleczyły to nastepne wychodziły. Dodam ze Lenka to miała tylko na policzkach, kilka na nosku, czole i brodzie wiec w porównaniu z Twoim synkiem chyba niewiele.
W koncu sie wkurzyłam i udałam sie do dermatologa dzieciecego pracujaego min. w Prokocimiu - p,doktor przepisała masc, kazała smarowac 1x dziennie i tradzik znikał w oczach. Na dzien dzisiejszy Lenka ma dosłownie 3 chrostki na jednym policzku wiec moge powiedzie ze to juz za nami . Za pozno wybrałam sie do tej p.doktor bo juz dawno byłoby to za nami.
Słuchaj kochana - ja mam odpis tej maści (dyktowałam to kiedys zaprzyjaznionej p.doktor pediatrze wiec jestem pewna ze dobrze rozszyfrowałam) - jesli tylko masz mozliwosc załatwienia sobie recepty to chetnie przesle Ci recepturę !!
Jak cos to pisz na e-mail : [email protected]

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój synek najprawdopodobniej też miał trądzik niemowlęcy. Już w 2 dobie obsypało mu calutkie ciałko... dziwna wysypka szybko znikła prawie wszędzie.. została buźka - była cała w pryszczykach.. Próbowałam różnych metod, kremów. Ostatecznie po wizycie u dermatologa przemywałam pryszczyki nasączonym spirytusem wacikiem (żeby wysuszyć) potem przez 5 dni 3x dziennie smarowałam jakimś kremikiem (nie pamiętam nazwy, musiałabym znaleźć) a teraz w miarę możliwości regularnie smarujemy buźkę kremem do twarzy dla dzieci emolium 😉 po pryszczykach praktycznie nie ma śladu - Kubuś jest gładziutki jak nigdy wcześniej 😉 Ogólnie zniknęło mu to w 10 m-cu życia, wcześniej znikało i pojawiało się co kilka tygodni... Teraz Kuba ma rok i prawie miesiąc i chyba mamy z głowy pryszcze 😉 Z tym, że ja nie wiem czy on miał trądzik czy alergię - bo ta lekarka taka trochę niezdecydowana.. no ale diety mu nie zmieniałam więc alergia raczej odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...