Skocz do zawartości

Weteranki karmiące piersia | Forum dla mam


maxara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Mamusie.....
Ten wątek zakładam dla Mamusiek karmiących już starsze niemowlaki i dzieciaczki......
Ciekawa jestem jak radzicie sobie z ząbkami i innymi atrybutami jakie posiadają starszaczki......Ciekawe czy uda sie nam znalezć na forum Mamę karmiącą najdłużej.....Jakie macie problemy teraz kiedy jużnie nękają nas nawały pokarmu i pękające brodawki?Jak długo zamierzacie karmić?Oczywiście do dyskusji zapraszam również inne Mamy ....
Mój Syn 20 pazdziernika skończy rok i nadal jest na piersi.....Jak długo będę karmic?....chyba dokąd Mały będzie chciał......Jestem zauroczona chwila spedzaną przy karmieniu z moim Malenstwem,......uwazam ją niemal za magiczną.....
POZDRAWIAM MAMUSI I DZIDZIUSIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałam długo synka karmić,ale jak miał 4 miesiące musiałam mu Nutramigen dawać...aż wkońcu mały sam zrezygnował jak miał 6 miesięcy z cyca 😞
było mi smutno 😞
terazzamierzam jak najdłużej karmić drugiego synka,tylko znowu obawiam się skazy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś głowa do góry!!!!Z karmieniem Dzidzi jest jak z ciążą i porodem.....kazda jest inna.....Ja tez z pierwszym Synkiem miałam "różne"przejścia i karmiłam bardzo krótko i to w dodatku było mieszane karmienie.....Teraz podeszłam do tego spokojnie......i UDAŁO SIE!!!!!Myśle ,ze duza role w karmieniu piersia odgrywa podejście do tego.......no i troszkę wytrzymałosci i samozaparcia.....nigdy nie jest przecież idealnie.....Ja też teraz miałam różne "akcje"-nawały mleczne.....zastoje......pogryzione(prawie odgryzione:blink 🙂brodawki.....3 razy prawie pokarm zanikł....no i wiele innych historii....ale chciałam ....i KARMIĘ.....
Powodzenia Adus!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze to z każdym dzieckiem na pewno jest inaczej 🙂,jedno jest pewne -próbować będę,ale niestety potem i tak będzie na mieszanym,bo idzie do żłobka a ja do pracy,więc w domu pierś a w żłobku modyfikowane...no ale cóż,nic nie poradzę 😞
Ważne,ze chociaż coś będę karmić 😁
Ja nie miałam pogryzionych brodawek,bo mam wklęsłe i musiałam przez nakładki karmić,nieraz mi tylko krwawiły jak za mocno laktatorem robiłam.
Mleko mamy to najlepsze co może być dla dziecka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
ja już karmię piersią 14 miesięcy 🙂 i zostałam jedyną mamusią karmiącą piersią u sierpnióweczek 2009 🙂
synek ma już 16 ząbków, więc miałam nie lada wyzwanie by nauczyć się go karmić przy tak pełnej szczęce. Nie raz niechcący zdarzy mu się przygryźć, nie raz zdarza mu się przygryźć z premedytacją. Pierwsze ząbki miał w wieku 2 miesięcy, a ja pierwszą poważną ranę brodawki.. zaciskałam zeby, płakałam, ale karmiłam, bo widziałam, że kiedyś się to zagoi.. no i się zagoiło, a ja miałam dalej satysfakcję z karmienia. Niedawno wyleczyłam kolejną kontuzję cycka 😜
Aktualnie cycuś traktowany jest przez synka jako przytulaczek, zawsze pośsie cycusia jak wstaje i czasami jak idzie spać.

do kiedy planuje karmić? Na razie nie przeszkadza mi to że karmię, piesi napełniają się na tyle wolno, że nawet cały dzień mogłabym wytrzymac bez podawania piersi dziecku, jest to ważne bo zaocznie studiuję. Jak synek skonczy 18 miesięcy to zobacze czy dalej będziemy się karmić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Kasiu ja zamierzam karmić dalej....a do kiedy?Chyba ON zdecyduje 😜......Na razie widzę,ze chce ssac....a ja jestem z tego powodu szczęśliwa......i to chyba jest ok......Ostatnio czytałam w pewnej gazecie o kobietach karmiących do 3 r.ż 😮.......Wypowiadała sie pewna Mama,ze jej Babcia karmiła tak długo jej Mame......Mama ją.....a teraz jej syn ma 2,5 r i tez jeszcze karmi......Mnie osobiście wkurza kiedy ktoś komentuje tak długie karmienie,ze to chore....Każda Matka karmi jak długo chce....Aha......Wczoraj Wam pisałam,że nawały nas już nie dotycza 😉.....a tu wieczorem prawa pierś u mnie wielka,twarda...i pełna mleka ☺️......hihih.......to chyba piwo bezalkocholowe,które wypiłam dzień wczesniej,bo tak na mnie działa 😉.....
Puki co Kasiu zostajesz WeterankĄ brzuszkową. 😘.....GRATKI I POWODZENIA!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja karmilam mlodego rok i 2 tygodnie 🙂 odstawilam z dnia na dzien, bez zadnych problemow, nawet nie domagal sie cyca co bylo dla mnie troszke smutne 😉ze tak szybko zapomnial heh odkad przestalam go karmic zaczal przesypiac cale noce 😁
Moja szwagierka karmila swoja corke Zuzie 2 lata i 3 miesiace 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,a u mnie Mały zasypia przy cycu i tak właśnie się zastanawiam co będzie jak zdecydujemy,ze się odstawiamy 😜.....piszę "My".....bo sama się czasami zastanawiam nad tym kto jest bardziej uzalezniony od cyca?ja czy On? ☺️.........
Goshe....myślę,ze to dobrze ,ze Twój Mały tak ładnie przeszedł okres odstawienia......ale rozumiem,że jest Ci przykro......bo ja sama na mysl o dniu rozłąki z Małym mam dreszcze......
W sumie to przez ten rok karmienia tylko 4 dni był bez cyca....i to teraz ostatnio ...w sierpniu i wrześniu.....bo byłam na 2 weselach i wypiłam kilka drinków.....no i 2 dni trzeba było w zlew mleczko wylewac.....a Olis mój spoko wszystko przeszedł.....mleczko moje z butli na wieczór....w nocy herbatka.....nawet nie było zle......
Aniu super ,ze masz zdrowe podejscie do karmienia....gratki również dla Was i wytrwałości....
Goshe śliczne imie ma Twój Synuś 😜.......i śliczny jak kazdy Oliwierek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maxara, no narazie weteranka, zobaczymy jak długo 😁
a co do uzaleznienia od karmienia, czasami mam takie odczucia, że sama blokuję sie przed tym by zaprzestać karmienia cyckiem, bo wydaje mi się że jakas tam więź między dzieckiem a matka się zmniejszy.. mój Grześ nie usypia przy cycku, jedynie dostaje przed spaniem, odkładam do łóżeczka i zasypia. jak wstaje, to pokazuje na cycusia, robi mniam mniam ( mlaska tak ) i się do mnie śmieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja karmiłam pół roku po mimo że Maks mocno gryzł chciałam karmić dalej ale niestety po prostu źródełko wyschło 😞 Piłam herbatki, ściągałam i przystawiałam ale nie mogłam głodzic dziecko bo już miałam tylko nieco pomad 20ml z obu piersi 😞 Mam nadzieję ze teraz dłużej to potrwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...