Skocz do zawartości

HALO POZNAŃ :) | Forum o ciąży


anula

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Ja też jestem z Poznania i chcę rodzić na Engla. Jednak spotkać się tam raczej nie mamy szans bo ja mam termin na 4 sierpnia 🙂 Byłaś może już w szpitalu podpytać jak wygląda u nich poród? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to niestety nie ma szans żeby się spotkać na porodówce. Moja lekarka jest z tego szpitala. My z mężem decydujemy się na poród rodzinny. Kosztuje 300 zł. Dodatkowo chciałabym załapać się na pokój z łazienką. Jest możliwość "wynajęcia"za chyba 120zł za dobe. Kuzynka rodziła tam rok temu i była bardzo zadowolona z opieki i w ogóle ze wszystkiego. Poza tym podoba mi się,że dają ci dzidzię kiedy chcesz i zabierają kiedy chcesz. Nie zostawiają na pastwę losu. Jak urodzę,a termin mam na 27 kwietnia, to dam znać jak było. 🙂 Pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc przyszłe mamuski! Ja rodziłam na lutyckiej i polecam ten szpital, złego słowa nie moge powiedziec na niego. Opieka super i wogole. Z tego co wiem to jezeli sie złozy jakies papiery na Engla przed porodem to poród rodzinny jest za darmo. Pozdrawiam was serdecznie i duzo zdrówka zycze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!

Ja jestem z Poznania i też mam zamiar rodzić w Klinice Św. Rodziny. Od stycznia zaczęłam chodzić na zajęcia Szkoły Rodzenia pod patronatem Kliniki Św. Rodziny.
Termin mam na 16 kwietnia, więc troszkę wcześniej od Ciebie 🙂
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam , również jestem z Poznania ale nie mieszkam w Polsce od kilku lat. rodzic będę w Szkocji i chociaż wielce jest krytykowana tutejsza służba zdrowia nie będę płacić za nic. Sala porodowa jest osobna dla każdej rodzącej znieczulenie jakie chcesz, również Epidural i elektrostymulatory, basen z którego właśnie mam nadzieje korzystać i oczywiście poród rodzinny. Ale wiadomo są plusy i minusy jak wszędzie, na przykład brak rodziny i znajomych na miejscu, minimalna ilość usg i raczej małe szanse na poznanie płci dziecka. ale najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa czego i Wam serdecznie życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Iza70 napisał:
Cześć!

Ja jestem z Poznania i też mam zamiar rodzić w Klinice Św. Rodziny. Od stycznia zaczęłam chodzić na zajęcia Szkoły Rodzenia pod patronatem Kliniki Św. Rodziny.
Termin mam na 16 kwietnia, więc troszkę wcześniej od Ciebie 🙂
Pozdrawiam!

Ja mam termin na 18 kwietnia więc pewnie się spotkamy,bo też w Klinice św.rodziny będę rodzić:laugh: jak fajnie będzie się spotkać !!!!!
Ja chcę poród rodzinny(kosztuje 300zł) 😞 a jak z Wami ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem z Poznania. Pierwsze dziecko rodziłam na Polnej i teraz też zamierzam właśnie tam. Opieka moim zdaniem była bardzo dobra, a i wiadomo, że sprzęt dla noworodków mają świetny (tak na w razie czego). Ale tak naprawdę, to tyle ile kobiet to tyle opinii o szpitalach. Najważniejsze to rodzić tam, gdzie ma się poczucie, że się nim dobrze zajmą. Czego, oczywiście, nam wszystkim życzę! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Polną gdzie byłam parę razy(tylko na izbie na badaniach co prawda) i Klinikę św.Rodziny (byłam na oddziale na ktg) to ten drugi jest o niebo lepszy,jeśli chodzi o personel.Zajeli się mną od razu,wszyscy mili i pomocni,badania porobili a na Polnej musiałam czekać za każdym razem ponad godzinę,tylko raz na miłą lekarkę trafiłam a te piguły na izbie to chyba za karę tam siedzą 😞 nie miłe wręcz się odechciewa
Ale to jest moje zdanie,jak pisałam nie leżałam na oddziale-może jest inaczej przy porodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak, jak pisałam każda z nas ma inne odczucia. Ja byłam na Polnej i byłam zadowolona, więc dlatego drugi raz będę też tam rodzić. Święta Rodzina jakoś mnie odstrasza, ale to tylko moje subiektywne odczucia. Słyszałam, że na Lutyckiej ponoć też jest fajnie. Zresztą to, głównie kwestia tego na jaki personel się trafi. Mam nadzieję, że to, że za pierwszym razem byłam zadowolona z Polnej to nie przypadek i tym razem będzie tak samo.
A co do porodu rodzinnego to polecam! Nie wiem, jak jest w Świętej Rodzinie (bo widzę, że chyba wszystkie będziecie tam rodzić 🙂 ), ale na Polnej są pojedyncze sale porodowe. I wiadomo, że na początku położne wchodzą do Ciebie tylko raz na jakiś czas, więc ja sobie nie wyobrażam leżeć tak samej kilka godzin. Ale rozumiem, że nie wszyscy się decydują na poród rodzinny z różnych powodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest wygoda rodzącej i jej zaufanie do personelu 🙂
Monika_N Ty rodziłaś już tam to mas zporównanie,dla mnie to pierwszy poród może dlatego ciężej wybrać 🙂
Pozdrawiam:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shine napisał:
Najważniejsza jest wygoda rodzącej i jej zaufanie do personelu 🙂

Dokładnie! 🙂 Ja mam lekarza z Polnej i m.in. dlatego też zdecydowałam się na Polną. Poza tym na forum gazety czytałam, że w Świętej Rodzinie jest jakiś lekarz "rzeźnik" i to jakoś skutecznie zadziałało na moją wyobraźnię. Ale wiadomo, że wszystkie takie opinie są subiektywne. I wcale nie twierdzę, że gdybym rodziła w Świętej Rodzinie to na pewno byłoby źle. Ja poprostu trafiłam dobrze na Polnej, a wychodzę z założenia, że skoro trafiłam dobrze to nie będę ryzykować i zmieniać na inne.

A tak w ogóle to jak się czujecie? Ja na szczęście czuję się dobrze, żadnych mdłości itp. Chociaż jestem już bardzo zmęczona i czasami jak za dużo podnoszę małą to mnie brzuch pobolewa. W pierwszej ciąży było dużo lepiej, bo mogłam sobie spokojnie popołudniami odpoczywać. A teraz Martynka na to niestety nie pozwala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi coraz bardziej doskwiera ból nóg i pleców,dłuższy spacer odpada-wczoraj miałam 8 godzin zajęć i powoli nie daję rady tyle wysiedzieć 😞 ale w miarę możliwości chodzę,dobrze że w weekend to w tygodniu odpoczne 🙂
Mały się strasznie wierci i jest bardzo aktywny czasem aż się zastanawiam czy nie za bardzo:laugh:
A jak Wasze samopoczucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadza się, jak już się rodziło w szpitalu, gdzie była dobra opieka, to raczej przy tym szpitalu się pozostaje w kolejnej ciąży. Ja mam nadzieję że na Engla będzie ok. Tak czy siak najważniejsze że mąż przy mnie będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anula napisał:
Zgadza się, jak już się rodziło w szpitalu, gdzie była dobra opieka, to raczej przy tym szpitalu się pozostaje w kolejnej ciąży. Ja mam nadzieję że na Engla będzie ok. Tak czy siak najważniejsze że mąż przy mnie będzie 🙂

Ja też chcę poród rodzinny 🙂 pewnie się spotkamy-szanse duże:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Dziewczyny, chce się wybrać do prywatnego ginekologa - położnika jak będę w Poznaniu na szczegółowe badania, USG. Wiele się pozmieniało przez ostatnie lata i raczej nie jestem na bieżąco dlatego byłabym wdzięczna za porady odnośnie lekarza. Z jakim wyprzedzeniem trzeba się zapisywać i ile się czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Bagira 🙂 Ja chodzę do prywatnego lekarza na ul. Niegolewskich 26 koło kliniki św.rodziny na Jarochowskiego. ale usg jest tam tylko w poniedziałki. przyjmuje w godzinach 15-19. nie trzeba się specjalnie zapisywać. poprostu jedziesz i tam ci wypiszą kartę i idziesz na badanie. w razie czego podam nr tel.061-864-28-26. koszt 100zł wizyta+ 50 usg.(tylko mówię z gory że spędzisz tam trochę czasu )
Prywatnie jest też na ul.Cienistej 10 - Centrum Zdrowia Kobiety. tel. 061-842-08-08. Ja jednak byłam tam tylko na usg 4D, a nie na badaniach. nie wiem ile kosztuje wizyta. W kazdym razie byłam zadowolona z "obsługi" 😁 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki anula 😘 To będzie moje ostatnie USG więc wolałabym się dowiedzieć jak najwięcej o zdrowiu dziecka. Byliśmy tydzień temu z mężem prywatnie tutaj w Szkocji i pomimo bardzo wysokiej ceny USG nie dowiedzieliśmy się wystarczająco dużo, np. o pracy organów, ilości przepływowej krwi w pępowinie i co tam jeszcze trzeba. Będziemy w Poznaniu 8 kwietnia i 17 wracamy więc niestety odpada. Jak się domyślam będzie ciężko przed Świętami upolować lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagira ja chodzę na ul.Kaspszaka 16 ( w przychodni) do dr.Konarskiej i płacę 70 zł za wizytę,w tym USG przeważnie na każdej wizycie.Jak pójdziesz to powinna przyjąć Cię tego samego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tel. prywatny do dr.Konarskiej to 601 878 694 .Wiem,że jeszcze gdzieś prywatnie przyjmuje ale jak zadzwonisz to Ci wszystko powie.U niej do USG nie trzeba czekać,bo ma w gabinecie 🙂
Jakby co to pisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...