Skocz do zawartości

HALO POZNAŃ :) | Forum o ciąży


anula

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny, znowu do Was oda 🙂 Gzie najlepiej wybrać się na zakupy a dokładnie chodzi mi o rzeczy dla maluszka i coś dla mnie 😉Jakie sklepy polecacie z ubraniami dla ciężarówek ( mogę być kupciuszki;D), jakieś śliczne kolorowe ubranka, kocyki dla maluszków. Ponoć na Polnej i Głogowskiej są jakieś całkiem ciekawe. W tej materii jestem zielona 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polnej jest Pati i Maks a wkoło na uliczkach jest parę sklepów z ciuszkami ciążowymi 🙂
-w dawnej Modenie jest hurtownia z artykułami dla dzieci (ul.Kraszewskiego),
-mały sklepik z kocykami,ciuszkami itd.jest koło Bema-jak na Wildę się jedzie,na samym początku,po lewej stronie(nie zjeżdza się w dół na Bema tylko tak jak tramwaj jedzie)
-w Pasażu Rondo na rondo Starołęka też jest Pati i Maks
-ładne ciuszki dla malucha są w Tesco na ul.Serbskiej
-tanie wózki na ul.Kilińskiego (Wilda)

Na pewno tam dużo znajdziesz,jakby coś mi się przypomniało to napiszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciuszki ciążowe najtańsze dostaniesz na Allegro,bo w sklepach to są ceny kosmiczne 🤪
Fajny ciucholand z Londynu jest nad Sfinksem na ul.Św.Marcin 🙂 są tam nowe i używane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie podobały mi sie ciuchy w tym sklepie nad Sfinksem. Kiedyś, był ciucholand dla ciężarnych chyba na Wildzie ale nic nie mogę na ten temat znaleźć.Generalnie mam już dość sporo ubrań dla siebie ale wiadomo,jakaś fajna sukienka czy spodnie nie zaszkodzą ;d Na allegro patrzyłam ale zanim dotrze to my juz będzie wracać. Wózka a nic z tych rzeczy kupować nie będziemy bo do samolotu raczej się nie zapakujemy:d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupowałam w okolicy Polnej. Są sklepy, gdzie są przeceny, np po 20, 25zł za ciuszki i takie kupowałam.

Ja leżałam 2 tygodnie temu na Mickiewiczka im. F. Raszei na patologii ciąży - naprawdę polecam ten szpital. Opieka - rewelacja, fajne babki, życiowe, miłe, sympatyczne od razu w pokoju był fajny klimat i miła atmosfera a nie tak jak na Polnej. Eh.. 2 razy tam byłam i nigdy więcej. Tam pracują gwiazdy, które najpierw kończą temat plotki a potem się z łaski pytają co się stało. Masakra. Moja koleżanka się zdecydowała na poród tam, i musiała dać w łapę 300zł za poród i ładnie jej odebrała, nawet nie pękła - rozciągała jej jakoś ale po porodzie za to te gwiazdy ją ochrzaniały wiecznie zamiast jej powiedzieć jak się opiekować dzieckiem i jak się karmi. Poza tym poród rodzinny jest darmowy i poród w basenie też (tylko trzeba trafić). Któraś z Was coś jeszcze powie o szpitalach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to moja pierwsza ciąża i nie mam aż takiego rozeznania w szpitalach,ale na Polnej jest masakra-byłam na izbie chyba z 4 razy,nawet mi ciśnienia nie zmierzyły a na korytarzu czekałam za każdym razem ponad 1 godzinę czy 2 na lekarza.Jeden raz tylko trafiłam na miłą lekarkę-Blanka (nie pamiętam nazwiska) no i jest tam dobry lekarz dr.Jan Miedzianowski(prywatna wizyta u niego-150zł niestety),ale w razie czego od razu miejsce załatwia,on jest tak ordynatorem czy zastępcą.

Jestem za to zadowolona z Kliniki św.rodziny-byłam tam ze skurczami,żeby sprawdzić czy wszystko ok i od razu się mną zajęli,zbadali,nawet krew,potem ktg,dokładny opis usg.Zostawiają tam na co najmniej dobę,żeby sprawdzić wszystko,rano znowu ktg i badanie z konsultacją.
Położne i pielęgniarki bardzo pomocne i miłe-można pożartować i pogadać 🙂 ,lekarze bardzo mili-a badało mnie chyba 4 przez 2 dni.Karta wypisu z wszystkimi opisami i zaleceniami a nie jak na Polnej odręczne bazgroły,których przeczytać nie idzie.
Poród rodzinny niby 300zł ale z mężem napisaliśmy pismo o zwolnienie z tej opłaty i wtedy jest bezpłatny,znieczulenie bezpłatne 🙂

Na pewno będę rodzić w św.Rodzinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
My niestety nieplanowo również byliśmy na izbie na Polnej. Skoczyło mi bardzo ciśnienie 160/96 🤢. Czekaliśmy również godzinę, bo najpierw babeczka zmierzyła mi ciśnienie jak wyszło ze jest za wysokie czekaliśmy na konsultacje. Godzinę robili mi KTG, później badania ginekologiczne i USG. Generalnie jestem zadowolona tylko to czekanie jest dobijające 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...