Skocz do zawartości

A co po porodzie?? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam kochaniutkie 🙂
Mam pytanko(odbije troszkę od tematu)myślałyście już co będzie po porodzie to znaczy czy wybrałyście albo zastanawiałyście
się jaki środek antykoncepcji wybrać 🤢 jestem trochę zakłopotana bo ja właściwie nigdy nie stosowałam żadnej drogi antykoncepcji ufałam kalendarzykowi małżeńskiemu i według tej techniki udało nam się zajść w ciążę 🙂.Słyszałam że w krótkim okresie po porodzie można zajść szybko w kolejną ciążę 🤨 .To jest moja pierwsza ciążą i jak każda młoda kobieta mam pewne obawy czy podołam i czy sobie poradzę więc zastanawia mnie jaki środek antykoncepcji jest najkorzystniejszy???
Dziękuję z góry za odpowiedzi:*
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem tak jas bralam pigulki antykoncepcyjne ktore stosowalam 2 i pol rioku Diana 35 sa okej ale lekarz powiedzial bym zmienila to bylo w grudniu i przepisal mi mikrogynon no i pomiedzy tymi zmianami burza hormonow 🙂 i zaszlam w ciaze napaczatku bylam zalamana bo mam 19 lat ale moj narzyczony mnie pocieszal bardzo sie cieszyl i teraz obydwoje nie umimy sie doczekac skarba 🙂 pozdrawiam:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po porodzie zdecyduje sie najprawdopodobniej na spirale, tak myslelismy z Mezem, ze to chyba bedzie najlepsze. Tylko, ze ja wciaz nie jestem tego pewna. Czytalam duzo na temat spirali i jest sporo rzeczy, ktore mi sie w niej nie podobają. M.in. to, że kiedy ma sie tą spirale, nie mozna nosic podczas miesiaczki tamponow, a ja nie potrafie nosic podpasek, to jest dla mnie masakra. No, ale chyba te pare dni w miesiacu bym przebolała nosząc podpaske. :P
Tabletek nie chce, bo chciałabym po porodzie schudnąc, a wiem, że czesto po tabletkach sie tyje. Jak juz bede musiala podejmowac decyzje to bede zastanawiala sie nad spiralą lub po prostu prezerwatywą.
Pozdrawiam 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA ZAMIERZAM BRAĆ TABLETKI,BRAŁAM PO PIERWSZEJ CIĄŻY PRZEZ 4 LATA NOVYNETTE I TERAZ DALEJ BĘDĘ BRAŁA JAKIEŚ ODPOWIEDNIE,JESZCZE DODATKOWO STOSOWAŁAM NA POCZĄTKU Z PIGUŁKAMI PREZERWATYWĘ BO BAŁAM SIĘ STRASZNIE DRUGIEJ CIĄŻY,PONIEWAŻ W PIERWSZĄ ZASZŁAM W WIEKU 16 LAT.A,ŻE TRZECIEGO DZIECKA NIE PLANUJĘ TO JUŻ CHYBA DO MENOPAUZY BĘDĘ NA TABLETKACH:laugh: TUSIENKA MI SIĘ WYDAJE,ŻE TROSZKĘ PRZYTYŁAM PRZEZ TABLETKI,ALE TEŻ MIAŁAM MAŁO RUCHU WIĘC DO KOŃCA NIEWIADOMO CO NA MOJE TYCIE WPŁYNĘŁO.TERAZ TABLETKI ZAWIERAJĄ STRASZNIE MAŁĄ ILOŚĆ HORMONÓW I RACZEJ MÓWIĄ,ŻE SIĘ PO NICH NIE TYJE,ALE TO BĘDĘ SIĘ ZASTANAWIAŁA PO POŁOGU I WYBIORĘ ODPOWIEDNIĄ METODĘ Z GINEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkladka domaciczna to jest to samo co spirala, tylko w innej nazwie, inaczej tez wkladka wewnątrzmaciczna.
Wiem, ze mogą byc po niej takie problemy, ale to się zdaza bardzo sporadycznie, wiekszosc kobiet sobie chwali spirale. Kazdy srodek antykoncepcji ma plusy i minusy, nie znajdziemy tego rewelacyjnego. Jeszcze pomysle nad tym co bedzie dla mnie najlepsze.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam taką tabelke w necie o skuteczności srodkow antykoncepcyjnych:

Pigułka antykoncepcyjna dwuskładnikowa
99,8%
98%

Minipigułka (jednoskładnikowa)
99%
97,5%

Wkładka domaciczna (spirala)
98,5%
97%

Diafragma (krążek), kapturek
95-98%
82%

Norplant
99,9%
99,9%

Depo-Provera (zastrzyk hormo-nalny wykonywany co 12 tygodni)
99,7-99,8%
99,7-99,8%

Środki chemiczne
95-98%
79%

Prezerwatywa
98%
88%

Stosunek przerywany
82%
77%

Metody naturalne
96%
80%

Sterylizacja kobiet
99,6-99,8%
99,6-99,8%

Sterylizacja mężczyzn
99,8%
99,8%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ja to mam problem na gumki latexowe mam uczulenie:/ tabletki zle na mnie wplywaja i nie moge ich brac..zawsze metoda jaka stosowalam byl stosunek przerywany i obserwacja sluzu i wszystko bylo okej 🙂dzidzius byl planowany 🤪 teraz jakos sie boje bo nie chce od razu po porodzie zajsc w ciaze a ta metoda wiadomo nie daje duzej pewnosci ale chyba jednak nie bedzie wyjscia 🙂 a spiralka tez odpada 🤨 aj zreszta co by nie bylo bedzie dobrze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już wybrałam!poczytajcie o plastrach!nie psuja żoładka ani watrąby jak tabletki,nie powodują tycia ani hustawki nastrojów a jak sie kupi w taniej aptece to 30zl miesiecznie...
u mnie w miescie sa polecane przez prawie wszystkich ginekologów...moja siostra stosuje zastrzyk,ale niestey jakos waga jej stoi w miescu za cholere nie moze schudnąc!! w necie na 20 opini tylko 2 ma dobre wiec ma teraz jakos rezygnowac...wkladka czy spirala jest raczej u nas negowana...a z tabletkami trzeba trafic,ja po diane czułam się super,ale przytylam (wtedy mi to nie przeszkadzało)a po mericlan codziennie mialam pms:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja własnie tez nie bralam ich pod uwagę,bo myslalam ze sa bardzo drogie !!!kolezanka urodzila w styczniu i lekarz (najlepszy u nas) powiedzial ze wlasnie plastry to super sprawa!!!stosuje i normalnie schudla,zadnych strzalow nie ma hihi i czuje siue dobrze...
innej kolezance u innego u lekarza tez powiedziano ze jest to najbardziej korzystna antykoncepcja 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A JA JAKOŚ NIE MOGĘ SIĘ PRZEKONAĆ DO TYCH PLASTRÓW,BO NIE WYOBRAŹAM SOBIE CHODZENIA Z PRZYKLEJONYM PLASTERKIEM W JEDNYM MIEJSCU PRZEZ TYDZIEŃ,BAŁABYM SIĘ,ŻE MI SIĘ ODKLEI PODCZAS KĄPIELI ITP I BĘDZIE MIAŁ SŁABSZE DZIAŁENIE.NO I CO DO CENY TO Z TEGO CO WIEM TO ONE KOSZTUJĄ OKOŁO 60ZŁ,A NIE 30ZŁ 😞 WIĘC TROSZKĘ DUŻO JAK NA MIESIĄC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA STOSOWALAM CILEST,NIE PRZYTYLAM PO NICH ALE TERAZ PRZY HIPERPROLAKTYNEMI NIE MOGE STOSOWAC WIEC ZDECYDOWALAM SIE NA WKLADKE.

CO DO PLASTERKOW TO SA ZROZNICOWANE POGLADY - I NIE MOWIE O OPINIACH W INTERNECIE(TO CZYSTY MARKETING) TYLKO O POGLADACH GINEKOLOGOW.ROZMAWIALAM Z KILKOMA I JEST TYLE SAMO ZA CO PRZECIW. POZOSTAJE NAM OSOBISTY WYBOR. U MNIE PLASTERKI NIE WCHODZA W GRE, BO TO TEZ HORMONY, DOCHODZI TEZ KWESTIA ESTETYKI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
orzed zajsciem stosowalam tabletki, bez zadnych skutkow ubocznych oprocz tego ze jestem len do regularnego ich brania ale nie wpadlam wiec jakos zawsze mnie zabezpieczaly....nie zamierzam juz do nich wracac....przy karminiu piersia jak cos to minipigulki wchodza w gre i reszta mechaniczna...ja zamierzam zalozyc implant i na 3-5lat mam z glowy...wstrzykuje sie go w ramie i jest praktycznie nie widoczny!!!!

kazda ciaze chce planowac a wiadomo jak to po pologu chwila moment i mozna znow miec brzuszek....chce poswiecic moja milosc narazie na jednego szkrabka!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zamiar rozpoczac antykoncepsje w tabletkach kiedy skoncze karmic , a mam zamiar jakies 4 -5 miesiecy. Mam juz dwojke dzieci i nie zamierzam miec wiecej , tycia sie nie boje , bo ogolnie nigdy nie umialam przytyc - nic na mnie nie dziala - juz taka przemiana materii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...