Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jagódka dlatego ja przestałam robić zdj jak Maja śpi...bo ją budzę 🤪 chyba że telefonem to czasami...
my uruchomiliśmy kołdrę jak Maja się rozchorowała - ona zasypia na boku i robię jej z kołdry kapturek - jest cała opatulona
a grzejniki...hmmm u nas chyba jakoś w październiku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
pinacolada napisał(a):
Coraz powazniej zastanawiamy sie nad zakupem nowego fotelika (9-18) bo jak przyjda teraz grube ubrania to w tym moze jej byc niewygodnie . I ciagle nie jestem zdecydowana 🤢 Czy Peg Perego czy ten Maxi Cosi Tobi 🤢


a przymierzalas oba do auta i Lenke do nich? bo to chyba dosc wazne


wiem, wiem - jeszze nie. Chciałam wirtualnie wybrac faworytów zeby w sklepie oczopląsu nie dostac i nie sugerowac sie opinia sprzedawcy bo oni wciskaja to na czym maja dobra marże. Konieznie trzeba bedzie jehac, pomacac, przymierzyc i potem zamówic w necie - tak samo jak z wózkiem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada już jestem i odpowiadam na Twoje pytanie kupiliśmy jej butki w Diechmanie ale niestety nie te które chciałam,były za duże a mianowicie wstępnie chciałam Elefanta 99pln-świetnie zrobione,wyprofilowane,mięciutkie a na dodatek ze skórki a kupiliśmy firmy Bobbi za 39pln-musiałam jakieś jej kupić bo jest coraz chłodniej a ma tylko takie do kostki.Jutro zrobię focie to wrzucę 🙂Ogólnie był bardzo mały wybór z tej niższej półki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
pinacolada już jestem i odpowiadam na Twoje pytanie kupiliśmy jej butki w Diechmanie ale niestety nie te które chciałam,były za duże a mianowicie wstępnie chciałam Elefanta 99pln-świetnie zrobione,wyprofilowane,mięciutkie a na dodatek ze skórki a kupiliśmy firmy Bobbi za 39pln-musiałam jakieś jej kupić bo jest coraz chłodniej a ma tylko takie do kostki.Jutro zrobię focie to wrzucę 🙂Ogólnie był bardzo mały wybór z tej niższej półki 😉



ale na twardej podeszwie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz się wypowiem na temat piżamek a mianowicie ja Małgoni do spania zakładam pajaca,albo body z dł.rękawem i spodenki,skarpetek nie ponieważ mam dużą kołdrę i niunia jest dobrze opatulona 😉szukałam półśpiochów dla Niej ale nie znalazłam największe były 74 😞mam również śpiochy i też czasem jej zakładam do spanka.

widzę,że metoda zakładania śpiworka na śpiocha działa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm, robiłam przegląd zdjec i usuwałam niepotrzebne bo mi kompa juz muli - taki zawalony 🤢 I doszłam do wniosku ze we wtorek przy okazji farby (wybieram sie do fryzjera) strzele sobie taka niby grzywkę 😉 W ciagu dnia bede podpinac wsuwka a na wyjscia bede rozpuszzac - przynajmniej bede miec 2 "fryzury" do wyboru 😜 Bo cos ostatnio wyglądam jak Matka Boska jak to Julka mówi 🤪 czyli gładkie włosy przylizane przy głowie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
aniol303 napisał(a):
pinacolada już jestem i odpowiadam na Twoje pytanie kupiliśmy jej butki w Diechmanie ale niestety nie te które chciałam,były za duże a mianowicie wstępnie chciałam Elefanta 99pln-świetnie zrobione,wyprofilowane,mięciutkie a na dodatek ze skórki a kupiliśmy firmy Bobbi za 39pln-musiałam jakieś jej kupić bo jest coraz chłodniej a ma tylko takie do kostki.Jutro zrobię focie to wrzucę 🙂Ogólnie był bardzo mały wybór z tej niższej półki 😉



ale na twardej podeszwie??


te co kupiłam tak,Elefant też ma niby twardą ale bardzo giętką 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co, ale mnie miło babka zaskozyła - kupiłam niuni paputki o ktorych pisałam juz wczesniej i w kosztach wysyłki było list polecony priorytetowy ale nie była podana kwota. Napisałam wiec maila z zapytaniem bo chciałam zrobic przelew zeby szybko doszły a babka mi odpisała ze koszt dostawy pokrywa ona 🤪 I tym sposobem niunia ma skórzane paputki za 19zł 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam Wam opisać wczorajszy horror
a mianowicie położyliśmy Małgonię spać o 19.30 byłam cała happy dziecko już śpi teraz mamy czas dla siebie 🙂ale coś się przebudzała jak w zegarku co 30 min.dostała wodę i spała dalej,potem dałam jej mleczko wypiła tylko 60ml,znów się obudziła po pół godzinie-dałam wodę,smoka i poszła spać-spała 2h i wtedy zaczął się horror,była 23 jakoś po,zrobiliśmy jej mleko bo poprzednio mało zjadła,Maciej ją karmi ja siedzę obok na łóżku i nagle trysło jak z fontanny-zwróciła mleczko to co jadła i wymiotuje nadal,zwróciła chyba z 0,5l mleka i trochę żółci-wzięłam ją pod pachy i szybciutko do łazienki-nie wiedziałam co robić,chwyciłam ją za nóżki i głową w dół żeby wszystko z niej wyszło,potrząsałam nią bo nie mogła złapać powietrza,ale udało się,była cała w mleku,mokrusieńka,nawet głowa mokra,Małgosia tak się przestraszyła że przez dłuższą chwilę była zdrętwiała,ja płakałam jak bóbr-nie mogłam się uspokoić,umyłam ją,przebrałam i poszła spać z Nami,jakoś zasnęła koło 1.To była najdłuższa godzina w moim życiu 😞 😞 😞 😞 😞Boże jak sobie pomyślę o tym teraz to łzy w oczach Mi stoją-tak strasznie kocham tę małą kruszynkę,kocham kocham kocham.Nigdy więcej takiego horroru.
Na szczęście ładnie pospała bo do 6-ale cały dzień była bardzo osowiała i nie chciała jeść,dopiero pod wieczór wróciła moja radosna maleńka Małgosia 🙂Ale tak czy siak boję się za każdym razem gdy pije mleczko 😞Mam nadzieję,że już jutro będzie zupełnie normalnie 🙂

Aha doszłam z moją mamą do wniosku,że Małgosia prawdopodobnie wzięła do dziubka kwiatka Turka jak byłyśmy na działce i stąd te wymioty 😞ona jest tak ciekawa świata że wystarczyła chwilunia i kłopot na głowie 😞
Na działkę narazie nie pojedziemy 😞

się rozpisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniołku - az ciary mi przeszły po plecach jak czytałam Twojego posta - wiem dokładnie co czułaś bo przezylam podobne historie z Julka i lenką tez - lenka miała 2 tyg jak zachłysnęła mi sie antybiotykiem, Julka miała z 5 dni jak zachłysnęła sie mlekiem z piersi.
Oby nigdy wiecej takich sytuacji u zadnego maluszka !!!

o do spiworka - to juz śpi bez niego. Obudziła sie z wrzaskiem wiec ja wyciagnęłam bo nsie wsciekała ze nie moze sobie usiasc. Rozbudziła mi sie przez to, ech....to chyba nie dla takiej wiercipięty 🤢
Lece bo płacze
do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zniknelam w kuchni a potem w lazience..
A teraz na allegro - zakupilam mlodemu skarpetki i rajstopki z ABS.

Co do butkow - ale Wy teraz juz kupujecie na twardej podeszwie takie do chodzenia??? 😲 czy po prostu jesienne miekke paputki?
169 PLN za buty BARTKA..? to na pewno odpada. trgiczna drozyzna, ale uzywane? PINACOLADA a nie boisz sie ze uzywane beda wprofilowane na inna noge i juz sie nie dopasuja tk jak powinny? kurcze buty to jak pioro jedna reka jedna noga nikt inny nie powinien ich uzywac - tak mysle...
A co myslicie o butach ze sklepow typu HM, ZARA itd? bo ja ostatnio stwierdzilam ze absolutnie nie kupie tam pierwszych butow ale jesli Bartek MA WSZYSTKIE TAKIE CENY to trzeba bedzie szukac alternatywy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz wymiotowal tylko 3 razy [m.in ostatnio w szpitalu po zastrzyku] ale wczesniej jak mial ok 3 lub 4 tyg. wtedy tez mielismy ta kacje z bezdechem i pogotowiem i tez - dziekuje bardzo za takie sytuacje - ja mysle ze limit strachu o dziecko na ten rok na milion procent wykorzystalam takze wierze mocno ze zakonczymy ten rok bez zadnych juz ekscesow.

Kobitki - dajcie dzieciaczkom kompoty???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Miałam Wam opisać wczorajszy horror
a mianowicie położyliśmy Małgonię spać o 19.30 byłam cała happy dziecko już śpi teraz mamy czas dla siebie 🙂ale coś się przebudzała jak w zegarku co 30 min.dostała wodę i spała dalej,potem dałam jej mleczko wypiła tylko 60ml,znów się obudziła po pół godzinie-dałam wodę,smoka i poszła spać-spała 2h i wtedy zaczął się horror,była 23 jakoś po,zrobiliśmy jej mleko bo poprzednio mało zjadła,Maciej ją karmi ja siedzę obok na łóżku i nagle trysło jak z fontanny-zwróciła mleczko to co jadła i wymiotuje nadal,zwróciła chyba z 0,5l mleka i trochę żółci-wzięłam ją pod pachy i szybciutko do łazienki-nie wiedziałam co robić,chwyciłam ją za nóżki i głową w dół żeby wszystko z niej wyszło,potrząsałam nią bo nie mogła złapać powietrza,ale udało się,była cała w mleku,mokrusieńka,nawet głowa mokra,Małgosia tak się przestraszyła że przez dłuższą chwilę była zdrętwiała,ja płakałam jak bóbr-nie mogłam się uspokoić,umyłam ją,przebrałam i poszła spać z Nami,jakoś zasnęła koło 1.To była najdłuższa godzina w moim życiu 😞 😞 😞 😞 😞Boże jak sobie pomyślę o tym teraz to łzy w oczach Mi stoją-tak strasznie kocham tę małą kruszynkę,kocham kocham kocham.Nigdy więcej takiego horroru.
Na szczęście ładnie pospała bo do 6-ale cały dzień była bardzo osowiała i nie chciała jeść,dopiero pod wieczór wróciła moja radosna maleńka Małgosia 🙂Ale tak czy siak boję się za każdym razem gdy pije mleczko 😞Mam nadzieję,że już jutro będzie zupełnie normalnie 🙂

Aha doszłam z moją mamą do wniosku,że Małgosia prawdopodobnie wzięła do dziubka kwiatka Turka jak byłyśmy na działce i stąd te wymioty 😞ona jest tak ciekawa świata że wystarczyła chwilunia i kłopot na głowie 😞
Na działkę narazie nie pojedziemy 😞

się rozpisałam 😉

🤪 poryczałam się... współczuję nigdy nie chciałabym przeżyć czegoś takiego jak opisujesz Aniołku Ty teraz czy wcześniej Jagódka bądź Pani Kolada....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dzień dobry oczywiście 🙂
dzisiaj robię podejście numer dwa jadę do pracy ale tym razem będę tam siedzieć aż pogadam z tym chu... bo jutro już muszę być niby w pracy jejku mam nadzieję że on nie będzie chciał się bawić w jakieś złośliwości i po prostu da mi wypowiedzenie....
co do bucików to moja Majuli jeszcze nie nosi żadnych ja uważam że są po prostu jej nie potrzebne do niczego mamy skarpetowe kapcie i to starcza zacznie chodzić to na dwór będziemy ubierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...