Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

KINGA - to masz super z ta przychodnia! u nas jest wlasnie czekanie - jak szczepilismy Mlodego i mial 6tygodni to czekalismy 2,5 godz! malo tego najfajniejsza lekarka jest tez rodzinnym i przyjmuje dzieci razem z doroslymi i gabinet ma przy gl wejsciu wiec drzwi non stop klap klap przeciagi itd...dlatego mu chyba tylko do prv bedziemy chodzic i bulić... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

KINGA - pytalas moze fryzjerke o ta farbe z jasnej na ciemny? ile trzeba odczekac zeby mi zupelnie wlosy nie wypadly 😉?

i mam do Ciebie pytanko - Ty masz chyba pajace CARTER'sa - MASZ JAKIES 9-12? I CZY ONE SA WIEKSZE OD EARLY DAYS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Basia81 napisał(a):
Kinguś- czy ja mogę prosić o indtrukcję wystawiania na allegro? bo Ty masz tak fajnie wystawione ze zdjecie i opis. Ja mogę prosie to proszę na maila [email protected]


mozesz skrbie prosic choc to nie bedzie proste tak na odległoścc. Spróbuje wieczorkiem Ci to jakos wytłumazyc na maila bo teraz niunia ma goraczke i jest marudna


dziękuję 😉
buziai dla Lenki i szybkiego powrotu do zdrówka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
KINGA - pytalas moze fryzjerke o ta farbe z jasnej na ciemny? ile trzeba odczekac zeby mi zupelnie wlosy nie wypadly 😉?

i mam do Ciebie pytanko - Ty masz chyba pajace CARTER'sa - MASZ JAKIES 9-12? I CZY ONE SA WIEKSZE OD EARLY DAYS?



Słuchaj, strasznie Cie przepraszam ale nie zapytałam. Fryzjerce umarł ojciec miała w sobote pogrzeb wiec swieza sprawa i po prostu jak mi zaczęła opowiadac historie jego choroby to mi całkiem wyleciało z głowy. Notabene gosc zdrowy z bolesciami w plecach trafił do lekarza rodzinnego - leczony przez 7 dni na korzonki a okazało sie ze miał zapalenie otrzewnej i sie gosc wykonczył. Az sie poryczałam jak mi to opowiadała , a opowiadała ze szczegółami a znałam gościa bo mieszkalismy w tym samym bloku. Zastanawia sie na oddaniem sprawy do sądu.

Co do Cartersa to nie, pajaców nie miałam wiec nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już wróciłam

jagódka powiem ci że nie zwróciłam na to uwagi ale poszłam na dzieci chore a właściwie to jak zawsze idę z Małgośką do przychodni to na ostatnią chwilę i nikogo już nie ma 🙂 🙂 🙂dziś tak samo-nawet się spóźniłam bo młoda tak piszczała,że 1,5h Nas szykowałam 😞
Ale doktorowa Nas przyjęła bez wyciągania kartoteki,kazała kupić smectę na biegunkę i taki preparat ORS 200 gotowy kleik ryżowo-marchwiowy do picia właśnie przy biegunkach-dostępny tylko w aptece.Stwierdziła,że chyba załapałyśmy obie wirusa bo młodej wychodzi tyłkiem a Mi gardłem 😉ogólnie już jest poprawa od wczoraj już nie robi tak dużo ale już dziś 4 razy zmieniałam pieluchę 😞Jak do jutra się będzie utrzymywać ta biegunka to przyjść znowu,ogólnie wszystko o.k.odwodniona nie jest 🙂ale strasznie Mi jej żal,bo ciągle z Nią latam albo pod prysznic albo wycieram chusteczkami 😞pewnie już ją dupcia boli od tego sranka 😉

Również mogą to być zeby 😞
AHA MAMY 3 ZĄBKA-LEWĄ DOLNĄ DWÓJKĘ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja własnie przez pól godz trzymałam niunię na rękach i tak spała bo w łózeczku sie rzucała przez sen i jojczała. Moje skarby kochane. Teraz chyba jej gorączka spadła bo jej dupcia ożyła - szaleje w chodziku i sprząta ze stołu - własnie poleciał drewniany chustecznik 🤢

Aniołku - dobrze ze to nic powaznego. I gratulacje za ząbalka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiedyś już Wam pisałam ze udało mi sie kupic Nusi fajne pantofelki - zapłaciłam za nie 19,90 + przesyłka GRATIS!!! Są firmy early Days i sa identyczne jak te na obrazku polskiej firmy Paputki. Nie rozumiem róznicy cen bo te kosztują 39,90 + przesyłka 🤢 ale jak niunia z tych wyrośnie to zdecydowanie kupie nastepne i jak sie nie uda z Early days to kupie te i zapłace bo naprawde WARTO!!! Są rewelacyjne! Załozyłam niuni na rajstopki zamiast skarpetek antypoślizgowych. Nie ślizgają się i tak pięknie w nich wygląda że siedze i patrze 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny

pisałam już wcześniej ale jak wysyłałam posta to wcięło mi net..a potem to już się Maja obudziła 🙂

dziś była u nas moja mama-ona zajmowała się dziewczynami a my załatwialiśmy zaległości na mieście 🙃 Agata popisywała się cały dzien a Maja wszystko dookoła śliniła i uśmiechała się całą buzią 🙂 Mama mówiła mi że tak strasznie bała się o Maje jak spała i zaczęła kaszleć, że takie maleństwo tak się męczy...
ale choróbsko chyba powoli znika - Agata ma tylko kilka razy (4-5) na dobę kaszelek i troszkę wody z nosa, a u Majki katar schodzi z zatok do noska - wreszcie można czyścić fridą 🙂
więc mam nadzieję, że 2-3 dni i będzie spokój 😆 nareszcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinka dobrze, że wszystko poszło po Twojej myśli
a Majula gigancior z tym stawaniem 😘 😘 😘 😘

to moje dziecko takie mało sprawne ruchowo - nie wstaje nie raczkuje tylko kręci się wokół własnej osi i przewraca z plecek na brzuszek i odwrotnie
ale nie ma tego złego - nie muszę cały czas mieć jej na oku 🙃 bo z dwójka biegającą to ja tu będę zaglądać chyba nocami 🤢

Aniołku buźki na dobry humorek i lepsze zdrówko dla WAS no i buźka na 3 ząbalka 😘
Pinacolada a na jakiej polskiej stronie te paputki znalazłaś? bo ja wpisuję to z metki paputki.pl i mi jakiś twórca biżuterii wyskakuje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Karolinka dobrze, że wszystko poszło po Twojej myśli
a Majula gigancior z tym stawaniem 😘 😘 😘 😘

to moje dziecko takie mało sprawne ruchowo - nie wstaje nie raczkuje tylko kręci się wokół własnej osi i przewraca z plecek na brzuszek i odwrotnie
ale nie ma tego złego - nie muszę cały czas mieć jej na oku 🙃 bo z dwójka biegającą to ja tu będę zaglądać chyba nocami 🤢

Aniołku buźki na dobry humorek i lepsze zdrówko dla WAS no i buźka na 3 ząbalka 😘
Pinacolada a na jakiej polskiej stronie te paputki znalazłaś? bo ja wpisuję to z metki paputki.pl i mi jakiś twórca biżuterii wyskakuje 🙃



na allegro kochana , na naszym kochanym allegro 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojej się buzia nie zamyka, woła non stop tata 🤪 na tatuś oszalał i córecza może wszysto nawet bawić się światłami w aucie 😉
a to fotka z dziś, Nesia za kierownicą 🙂

[URL=http://img834.imageshack.us/i/nesiaierowca.jpg/][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/5945/nesiaierowca.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu dziś niby zawistowski w tvn mówił że butki mają być żeby chronić nóżkę ale nie ma być twardej podeszwy...
ale kiedyś oglądałam jakiś program z fizjoterapeutką i ona też mówiła że podeszwa musi być elastyczna
a tu ze strony o butkach - tych co wkleiła Pani Kolada 😜



Experci medyczni na całym świecie uważają, że nauka chodzenia i chodzenie boso jest najzdrowszym rozwiązaniem dla naszego organizmu. Butki z elastyczną, zamszową podeszwą, wykonane z delikatnej jagnięcej skórki, są optymalnym sposobem dla realizacji tej koncepcji zdrowego chodzenia. Dziecięce stópki w takich butkach rozwijają się harmonijnie, bez ograniczeń sztywnych zapięć i twardych podeszw, otulone jedynie mięciutką, oddychającą skórą naturalną.


Fragment rozmowy z Pawłem Zawitkowskim, fizjoterapeutą z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (miesięcznik "Rodzice")

" Jakie błędy robią rodzice przy kupowaniu butów ? "

" Słuchają starych prawd, że dobry but powinien być wysoki, mieć twardą podeszwę i sztywny zapiętek. A dla dziecka chodzenie w czymś takim przypomina marsz w butach narciarskich ! Rodzice robią tak, ponieważ chcą zabezpieczyć dziecko. A lepiej dać maluchowi i jego stopom maksimum swobody - pozwolić mu poszaleć . "

Odpowiedź eksperta: dr med. Iwona Jańczewska, specjalista pediatra ( Mamopedia.pl - Największa encyklopedia dla mam )

- " Nie jest wskazane zakładanie dziecku sztywnych butów w domu, tak jak nie zakładamy sztywnych rękawic na ręce. Stopa nie potrzebuje wspomagania, lecz ruchomości i swobody. Dzieci uwielbiają biegać boso i chyba wiedzą co robią. Chodzenie bez bucików to doskonałe ćwiczenie dla małych nóżek, palce swobodnie się zginają, co pomaga w kształtowaniu się mięśni i sklepienia stóp.... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kropeczki
ja dopiero teraz mam wolne ufffffff co za dzień 3 godx na spacerze sprzątanie prnie i prasowanie ale jutro mam offa 🙂
dzis moje dziecko wymyśliło sobie fajną zabawę pcha sobie bujaczek przed sobą i idzie za nim wygląda jak stary tetrtryk który potrzebuje balkonika do chodzenia i jeszcze do tego szczerzy dziąsła z radości wygląda przepięknie 🙂
jej Dusia jakie one są piękne te Twoje damy fantastyczne 😘
Kinga paputki super ale Lenka rewelacja 🙂 śmieszek mały przykro mi tylko że choroba ją dopadła buziol od nas a po 8 bedzie fajnie 🙂 🙃
ja widzisz tak długo byłam na tej pipidówce że nie wiem że Ty na allegro wystawiasz daj link
Basienko to racja buciki z miękką podeszwą
kogo pominęłam?
a wiem chciałam Wam dziewczyny powiedzieć że strasznie mi przykro że dostałyście wypowiedzenie z pracy nie wiem jak to bedzie ze mną na razie mam do czego wracać ale na wychowawczym będę conajmniej do 31 grudnia 2011 mam nadzieje że bedzie jeszcze na mnie praca czekać bo bardzo ją lubie naprawdę bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...