Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jagoda ja zmieniam mleko stopniowo, np daje 3 miarki starego i 1 nowego i tak ze 3 karmienia później 2 na 2 i tylko z 2 karmienia i póżniej 1 starego i 3 nowego. A pózniej to juz nowe mleczko 🙂

zmieniłam teraz z nan ha na zwykły nan i kolor kupki już był jakiś normalny a nie ciemno zielony. Zresztą na tamtym mała mi nie naberała ciałka i waga wzrosła za miesiac tylko o 400. Mam nadzieje ze teraz nadrobi mimo ze je na żadanie i tak wychodzi co 4 godz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
powiem wam tyle ARMAGEDON dziś moja kochana córenkka nie spała od 13>30 do teraz marudziła płakała śmiała sie nie umiała prytka zrobić potem zrobiła i dalej płakała łoj mam dośc i o bardzo dość jutro kolejny dzień sił trzeba miec dużo wiec zmykam spac w domu prawie nic nie zrobiłam nie miałam jak jutro nadrobie ja tez uzywam linomag a plus e i jestem bardzo zadowolona a mam pytanie do dziewczynco mają córcie jak wam idzie mycie miejsc intymnych waszych córek u mnie zawsze to newralgiczna rzecz Nadusia zaciska nogi i koniec wiec długo to trwa zanim ją porzadnie umyje a może wy macie jakis sposób na to żeby nie zaciskała nóg???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziula tylko spokojnie z spacerkami bo w PL zimnoo 🙂 i żeby miał wyżej w wózeczku, dziecko które ma katar musi leżec na poduszce zeby katar splywal do zołądka a nie na oskrzela 🙂 no i jak to tylko katar jak dojdzie kaszel(taki z choroby to juz areszt domowy:P )

misiamamy jak idzie mycie miejsc intymnych, katorga nogi zaciska! i ogolnie brud sie tam zbiera za kazdym razem , ja osobiscie odchylam troszke i przejezdzam chusteczka nawilzajaca to tylee.. co do kapieli to jedna reka myje myje myje a pozniej na przewijaku poprawiam patyczkami do uszu:P


Lece spac jutro ciezki dzien.. czeka nas wyprawa do Dublina czyli cały dzionek w trasie 🙂 jedziemy załatwic malej paszport zeby w kwietniu przywitac Polskee 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADZIULA - ale słodziak!!! 😉
A co do strojenia - raz na jakis czas trzeba 😉

Ksawciu na szczescie bardzo spokojny po szczepieniach, nie mial goraczki i nozka go nie boli..uff...

Mamy tylko problem z uspypianiem go w srodku nocy 🤢
Jak sie obudzi kolo 2 czy 3.00 to ciezko mu zasnac natomiast o 7 jak go karmie to usypia od razu i teraz sobie slodziutko spi.

Tak sie ciesze ze juz weekend tuz tuz 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po kąpiel myjemy myszce pupcie tak jak nam kazała położna na przewijaku płatkami kosmetycznymi i wodą przegotowaną napierw wargi sromowe wewnątrz potem na zewnątrz i cewkw moczową porzadnie wypłukać katorga nóżki zacisniete i najlepsze że jeszcze je prostuje zamiast zgiąć no tak bronic dostepu do pupy ???? ciekawe jak dorośnie czy też tak bedzie sie bronić 🙃 mam nadzieje że jak najdłużej 🙂 ale przecież ja jej nikomu nie oddam moja jest w końcu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziołuszki 😉

Madziula - Michaś super gość!

Jagoda - ile płaciłaś w przychodni za Infanrix Hexa??

Dziewczyny - chyba łapie mnie depresja poporodowa - ciut opóźniona ale jednak. mam dosc swojego dziecka a zwlaszcza cowieczornych problemow z usypianiem. To jest jakis koszmar. Nie spi do 2 w nocy. Nic ja nie boli, kolek nie ma , refluks tez umiarkowany a ona nie moze zasnac za cholere. I nie pomaga nic - dosłownie NIC!!! Zadne husianie, śpiewanie, tanczenie. Ani w łóżku, ani w łożeczku ani na raczkach. Nie w pionie, w poziomie tez nie! Kurwa ja juz nie daje rady! Dlaczego ona nie moze zasnac skoro w dzien tez malo sypia! Najlepiej jej sie spi jak juz zasnie o tej 2 w nocy no i potem po kolejnych karmieniach tez. Obudziła sie np dzis o 8 wtrabiła flache, zmieniłam jej pampersa i zostawiłam na lożku i sama zasneła i spi. Ale koło południa jak juz sie obudzi to koniec. W ciagu dnia jak zasnie to na najwyzej godzinke i koniec . Potem poznym popołudniem znowu chwilke i koniec. A po kapieli jazda na całego! Brakuje mi juz sił. KŁócimy sie z mezem kto ja lepiej uspi, kto lepiej husia itp Bez sensu bo to husianie i tak nic nie daje. Bo jakby dawało to juz byłabym skłonna husiac ile wlezie zeby tylko zasneła! Boje sie kolejnego wieczoru ! I tak w kółko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
Hej dziołuszki 😉

Madziula - Michaś super gość!

Jagoda - ile płaciłaś w przychodni za Infanrix Hexa??

Dziewczyny - chyba łapie mnie depresja poporodowa - ciut opóźniona ale jednak. mam dosc swojego dziecka a zwlaszcza cowieczornych problemow z usypianiem. To jest jakis koszmar. Nie spi do 2 w nocy. Nic ja nie boli, kolek nie ma , refluks tez umiarkowany a ona nie moze zasnac za cholere. I nie pomaga nic - dosłownie NIC!!! Zadne husianie, śpiewanie, tanczenie. Ani w łóżku, ani w łożeczku ani na raczkach. Nie w pionie, w poziomie tez nie! Kurwa ja juz nie daje rady! Dlaczego ona nie moze zasnac skoro w dzien tez malo sypia! Najlepiej jej sie spi jak juz zasnie o tej 2 w nocy no i potem po kolejnych karmieniach tez. Obudziła sie np dzis o 8 wtrabiła flache, zmieniłam jej pampersa i zostawiłam na lożku i sama zasneła i spi. Ale koło południa jak juz sie obudzi to koniec. W ciagu dnia jak zasnie to na najwyzej godzinke i koniec . Potem poznym popołudniem znowu chwilke i koniec. A po kapieli jazda na całego! Brakuje mi juz sił. KŁócimy sie z mezem kto ja lepiej uspi, kto lepiej husia itp Bez sensu bo to husianie i tak nic nie daje. Bo jakby dawało to juz byłabym skłonna husiac ile wlezie zeby tylko zasneła! Boje sie kolejnego wieczoru ! I tak w kółko 😞


PŁACIŁAM 180 PLN za jedną dawkę


Z tą depresja to naprawde mysle ze nie jestes sama. Ja mialam bardzo silna zaraz po porodzie przez 2 tyg - balam sie wlasnego dziecka itp.
My tez sie zmezem ciagle klocimy tzn ja sie dre na niego ze za wolno przewija, ze zle trzyma butelke, ze zapomnial podac witaminy, ze nie wyparzyl butelek, ze dal smoczek z jedna zamiast z dwoma dziurkami itd itp 😉
Tez mam dosc wlasnego dziecka i najgorsze jest to ze czuje sie czasem jak wyrodna matka bo moj maz skacze kolo niego i ciumka a ja rzucam miechem i wychodze z pokoju 🙂
I to ja zostawiam czasem mlodego jak ma atak marudzenia a maz biegnie do lozeczka i go "pociesza"
Mnie tez Ksawciu czasem straszliwie wkurza szczegolnie jak mi sie pot leje po plecach, mamy wyjsc na pole a Ksawciu postanowil sie zasikac po glowe i jeszcze wierzga jakby na zlosc nogami tak ze nie moge trafic z pielucha...
Kazda z nas na 100% ma tak samo tylko nie wszystkie mamy sie do tego przyznaja :P Niewyspanie, zmeczenie, codzienne obowiazki i brak kontaktu z doroslymi robi swoje i nie ma mocnych nawet matki polki bywaja wkurzone :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martwcie sie dziewczyny moja misia nie śpi od 14 do 22-23 nic jej nie jest a marudzi płacze itd i też wszystkie pozycje są zle ale wiecie jak zaczynam krzyczeć na męża -bo i u nas jest to powód do kłotni - to ona placze jeszcze bardziej wiec od kilku dni postanowiłam wyluzować juz sie nie kłócimy z męzem nie wprowadzamy nerwowej atmosfery i mała jest spokojniejsza a jak zaczyna krzyczeć i płakac to pomaga jak do niej cicho zaczynamy mowic ciepłe słowa że kochamy ze naszym słoneczkiem jest i sie uspokaja kojąco na nia dzieła farelka
każdej z nas jest ciężko jesteśmy przemęczone i jeszcze nie zdążyłasmy odpocząc po cieżkich porodach a tu lawina obowiązków na nas spadła nie przespane noce dolegliwości robią swoje ale dziewczyny cieszmy sie że mamy tak wspaniałe zdrowe pociechy płacz i krzyk dziecka to norma przez którą każdy rodzic musi przejsc tylko ogromną miłością i ciepłem jakie mamy do dzieci potrafimy zwalczyć płacz kolki krzyki wiec dziewczynki podwójna melisa może nawet potrójna i głowa do góry alleluja i do przodu jak mówi ojciec dyrektor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Jagoda, Pinacolada nie jestescie same. JA PRZY MAŁEJ ROBIE WSZYSTKO SAMA I SZLAK MNIE TRAFIA. Dość czesto wkurzam sie, a do tego Jarek jak ja czasem nakarmi to masakra, wszystko brudne- kolejna awntura. ehhh, minie nam to

Misia jadła godz temu i znów głódna , o mało co rączek nie połkneła dałam jesc i dupa, zjadła 30 ml i tyle. A wrzeszczała jakby ne jadła wieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz rano zdążyłam zaliczyć wizyte u jarka ortopedy 🙂
fajne ciacho to miło tam się chodzi:laugh: i kurde znów bedzie miął operację, okazało isę ze ma to biodto co nastawiali zmasakrowane, strasznie połamane i kur... wstawiać beda proteze 🤪 załatwiłam mu operację za miesiąc, chyba Vanessa zacznie szybciej chodzić niż on...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
na koniec zdj z dzisiaj 🙂 MOJ MAŁY BOHATER!


SPOKOJNYCH NOCEK I DŁUGICH PRZESPANYCH GODZIN PAPAPA [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/dresik_brz.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Słodki luzak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada-krople zamówione,mają dotrzeć od 5-10 dni mam nadzieję,że pomogą to moja ostatnia deska ratunku!
Dziewczyny u mnie jest to samo,mała nie chce spać,marudzi ,żeby jeszcze była pogodna,ale płacze.Wiecie gdzie wczoraj usnęła? w wózku 🤪 mała podróżniczka.Śpi bardzo niewiele i tak samo marudzi.Ja też mam często tak dość,że ryczę.I też czasem boję się własnego dziecka.

Dziś kończy miesiąc i tatuś jej kupił wczoraj huśtawkę fisher price i matę edukacyjną rainforest.Może ta huśtawka będzie ją usypiała.Zaraz wam wstawię jaka to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
ja juz rano zdążyłam zaliczyć wizyte u jarka ortopedy 🙂
fajne ciacho to miło tam się chodzi:laugh: i kurde znów bedzie miął operację, okazało isę ze ma to biodto co nastawiali zmasakrowane, strasznie połamane i kur... wstawiać beda proteze 🤪 załatwiłam mu operację za miesiąc, chyba Vanessa zacznie szybciej chodzić niż on...


O jaaa... współczuje...kolejna operacja...ale po niej powinno już być dobrze... tata może się trochę zająć i chociaż leżeć z córą ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taka,zobaczymy jak się sprawdzi to wam powiem. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/918260190.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi kochana my już przerobiliśmy infacol,esputicon,espumisan,teraz debridat.

Pinacolada a ja mam pytanie-czy skład chemiczny sab simplex nie jest taki sam jak espumisan?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Espumisan skład:
-substancja czynna: symetykon - mieszanina dimetykonu i dwutlenku krzemu (96:4) 40 mg.
-Substancje pomocnicze: hydroksypropyloceluloza, kwas sorbowy, cyklaminian sodu, sól sodowa sacharyny, aromat bananowy, woda oczyszczona.

Sab simplex:
-Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu.
-Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda

jak widzisz one się różnią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to znalazłam przy okazji sprawdzania składu:

Informacja dla wszystkich, którzy sprowadzają dla swoich cierpiących na kolkę maluszków niedostępny u nas Sab Simplex z Niemiec i Czech. Otóż wiedziona ciekawością jako osoba o wyższym wykształceniu medycznym porównałam skład
chemiczny preparatu Sab Simplex z polskim lekiem Bobotic. I cóż za niespodzianka. Bobotic jest w postaci kropli w ilości 30 ml i zawiera 66,66 mg simetikonu czyli ma dokładnie tą samą ilość,postać czyli krople oraz skład chemiczny co Sab Simplex-on ma 69,19 mg simeticonu. Różnica dokładnie 2,53 mg
praktycznie z punktu widzenia działania farmakologicznego (czyli mówiąc prościej skuteczności w leczeniu kolki) jest IDENTYCZNA. Bobotic można bez problemu i bez recepty dostać w każdej polskiej aptece...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał:
Megi kochana my już przerobiliśmy infacol,esputicon,espumisan,teraz debridat.

Pinacolada a ja mam pytanie-czy skład chemiczny sab simplex nie jest taki sam jak espumisan?


ja slyszalam ze to jest to samo co infacol i bobotic czy cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...