Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
a ja własnie sie rozpłakałam i nie poszłam do kościoła ! A przec co? a no przez BRZUCH ! Kurwa mac - ja sie w nic nie mieszcze. Albo mi sie rozłazi na cyckach, albo na brzuchu, albo w ramionach mnie "pije". Wiem, zaraz powiecie ze przesadzam i ze chuda jestem. Ale zrozumcie, ja przed ciaza nosiłam 36 a nawet 34 - ciuchy dosc mocno dopasowane. Wiec teraz jak mam wiecej 2-3 cm to juz nie wejde !!! Albo wejde ale czuje sie niekomfortowo. Mówie o ciuchach eleganckich bo do koscioła nie wszystko wypada ubrac. Jedna bluzke dopiełam ale jak popatrzyłam do lustra to miałam wrazenie ze przy głebszym wdechu guziki potrzaskaja i wyskoczy moj bandzior. mam jedna tunike ktora jest ok ale do niej pasuja dzinsy rurki - a dzis chyba bym sie w nich ugotowała. Rycze jak bobr - szafa niby pełna a ja chodze ubrana jak sirota 😞 Szlag by. Przyglądałam sie wczoraj tej diecie i doszłam do wniosku ze nie dam rady i w ogóle za długo to jak dla mnie. Musze uzyc swoich sposbów - wracam do chromu plus bo nie wiem dlaczego przestałam go zazywac i wpierdalam słodkie ino mi sie uszy trzesą 😠 Clarena tez sie zakurzyła 😠 Lenia mam ostatnio i to wielkiego 😠 I chyba bede płakac cały dzien 😞

ja nie uważam że przesadzasz bo ja przed ciążą też nosiłam 36 co prawda nie 34 ale teraz wchodzę w swoje ciuchy sprzed w każdym miejscu poza bebzonem 😠 mam dość bo kupiłam sobie 2 pary spodni 2 bluzki i 2 sukienki w moim nowym rozmiarze żeby nie chodzić jak "wsiuna" i wcale mnie to nie cieszy że noszę "worki" podczas gdy moje ulubione ubrania leżą i niszczeją i nie interesuje mnie to że Małż mówi że jestem szczupła piękna i zgrabna jeśli ja tego nie czuję.... 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolinaka napisał(a):
pinacolada napisał(a):
a ja własnie sie rozpłakałam i nie poszłam do kościoła ! A przec co? a no przez BRZUCH ! Kurwa mac - ja sie w nic nie mieszcze. Albo mi sie rozłazi na cyckach, albo na brzuchu, albo w ramionach mnie "pije". Wiem, zaraz powiecie ze przesadzam i ze chuda jestem. Ale zrozumcie, ja przed ciaza nosiłam 36 a nawet 34 - ciuchy dosc mocno dopasowane. Wiec teraz jak mam wiecej 2-3 cm to juz nie wejde !!! Albo wejde ale czuje sie niekomfortowo. Mówie o ciuchach eleganckich bo do koscioła nie wszystko wypada ubrac. Jedna bluzke dopiełam ale jak popatrzyłam do lustra to miałam wrazenie ze przy głebszym wdechu guziki potrzaskaja i wyskoczy moj bandzior. mam jedna tunike ktora jest ok ale do niej pasuja dzinsy rurki - a dzis chyba bym sie w nich ugotowała. Rycze jak bobr - szafa niby pełna a ja chodze ubrana jak sirota 😞 Szlag by. Przyglądałam sie wczoraj tej diecie i doszłam do wniosku ze nie dam rady i w ogóle za długo to jak dla mnie. Musze uzyc swoich sposbów - wracam do chromu plus bo nie wiem dlaczego przestałam go zazywac i wpierdalam słodkie ino mi sie uszy trzesą 😠 Clarena tez sie zakurzyła 😠 Lenia mam ostatnio i to wielkiego 😠 I chyba bede płakac cały dzien 😞

ja nie uważam że przesadzasz bo ja przed ciążą też nosiłam 36 co prawda nie 34 ale teraz wchodzę w swoje ciuchy sprzed w każdym miejscu poza bebzonem 😠 mam dość bo kupiłam sobie 2 pary spodni 2 bluzki i 2 sukienki w moim nowym rozmiarze żeby nie chodzić jak "wsiuna" i wcale mnie to nie cieszy że noszę "worki" podczas gdy moje ulubione ubrania leżą i niszczeją i nie interesuje mnie to że Małż mówi że jestem szczupła piękna i zgrabna jeśli ja tego nie czuję.... 😠 😠 😠 😠



juz mi lepiej wiedzac ze nie jeste sama 🙂 Ja nie kupiłam nic w nowym rozmiarze bo stwierdziłam ze sie szybciej zmobilizuje i zeszczupleje do poprzedniego rozmiaru. Ale dupa - i chyba musze cos kupic 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - kazda z nas pewnie ma ten sam problem [tylko moja przyjaciolka nie, ktora powiedziala 4 tyg po porodzie przyjmujac nas w super obcislej kiecce rozmiar mniejszy niz przed ciaza 🤢" oj kochana, zobaczysz, kilka dni po porodznie i bedziesz wazyc mniej niz przed ciaza-ja tak mialam"] - ja tak nie mam i caly czas mam 4 kg plus ale przed ciaza przytulam rowniez dosc sporo wiec suma sumarum do mojej wzglednie akceptowanej wagi prakuje mi jakies 8 - 10 kg 😞
Tez narazie nie kupowalam nic na swoj nowy rozmiar poza jedymi butami ktore i tak obcieraja na maxa i w nich nie chodze.
I tez bardzo czesto placze i krzycze przed wyjsciem "na miasto" lub "w gosci" bo cos tam sobie w glowie przygotuje do ubrania - ubieram i rycze...
Tez mnie cisnie albo sie wylewam - tez mam szafe ktora peka w szwach i TEZ NIE CHCE SIE Z TYMI CIUCHAMI ROZSTAWAC!!! Przed ciaza kupowalam duzo lunik i luznych rzeczy ale ilez mozna 😞 poza tym mam wrazenie ze one mnie jeszcze powiekszaja albo jak je ubiore mam jakby na czole na czerwono napisane - UWAGA, PUNKT KRYTYCZNY MEGA BRZUCH UKRYTY TUNIKA...
I w pt powiedzialam mezowi ze mi smutno bardzo bo kiedys ciagle cos sobie kupowalam a teraz co? kupie soba wyjeb...klapeczki i torbe w kolorze szafiru i gdzie ja w tym bede biegac? to po pierwsze. po drugie zawsze szysbko bo z dzieckiem i ja nic nie moge sobie wybrac dla siebie - ale dlatego wlasnie DZIS JEDZIEMY DO SOSNOWCA LUB DABROWY NA ZAKUPY I ZAMIERZAM KUPIC COS SOBIE!!! bo nawet nie mam spodni na lato i chodze w ciazowych lnianych!skandal!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAROLCIA - moze jeszcze wrocisz przed naszym wyjazdem 🙂
GDZIE KUPILAS TA MATE PUZZLE? W REALU?Dobrze pamietam? a jesli tak to na jakim dziale? zabawek czy art. dla dzieci? bo kiedys sprawdzalam na art. dla dzieci i nie bylo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - moj M najpierw sie nade mna poużalał a potem mnie "opierdolił" że po pierwsze sobie nic nie chce kupic a po drugie nie ćwicze hula-hopem tylko siedze na brzuszku . Powiedział ze od dzis mnie bedzie wieczorami pilnował wiec jak mnie nie bedzie to znaczy ze kręcę 🤪 A poza tym w pon czyli jutro ma wpłynąć pozyczka od kolegi - w koncu - wiec postanowiliśmy z Pablem ze ruszamy na sklepy. Połaże po wyprzedazach i moze cos akurat wypatrze choc nastroju nie mam w ogóle 😞

co do maty - to własnie ja dzis wyszorowałam i się suszy - brakuje mi tylko 1 elementu ale to i tak cud ze sie uchowała przez 11 lat i jej myszy w piwnicy nie wrąbały 😉

Jagoda - pytanie do Ciebie bo Ty najbardziej zorientowana 😉 - przybliz mi prosze temat żółtka - ile razy w tyg i w jakiej postaci - tzn. mam go dodac do zupy czy mleka ? Zagotować po dodaniu? Zielona jestem w tym temacie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - mnie tez chyba nie bedzie wieczorami bo moj M. tez sie juz wkurza ze tylko brzuszeki brzuszek a razem w ogole nie spedzamy czasu ☺️
Co do zoltka - my narazie mamy nie podawac.Teoretycznie wg schematu zywienia 7mies dzieci - co drugi dzien chyba pol zotlka -a le mi powiedziala ze zaczniemy od 2 x na tydz po 1/4 zołtka. i robi sie to tak ze jajo gotujesz osobno na twardo, oddzielasz zotlko, kruszysz ile trzeba i dodajesz do obiadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
PINACOLADA - mnie tez chyba nie bedzie wieczorami bo moj M. tez sie juz wkurza ze tylko brzuszeki brzuszek a razem w ogole nie spedzamy czasu ☺️
Co do zoltka - my narazie mamy nie podawac.Teoretycznie wg schematu zywienia 7mies dzieci - co drugi dzien chyba pol zotlka -a le mi powiedziala ze zaczniemy od 2 x na tydz po 1/4 zołtka. i robi sie to tak ze jajo gotujesz osobno na twardo, oddzielasz zotlko, kruszysz ile trzeba i dodajesz do obiadku 🙂



no popatrz jakie proste !!! 🤪 Dzięki 😘
kaszke manne to ja juz dawno jej daje ale kupuje zupki z kaszka i deserki - samej mi sie nie chce "bawic" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi panowie poszli i przepadli 😮
A tu juz wszystko razem ze mna gotowe 😉

PINACOLADA
- U nas na prowincji nie ma sloikow z manna :/ ale bede muslala zapas zrobic dyni, szpinaku i brokulow bo tutaj nic nie ma w warzywniakach - podobno upaly i wszystko wiednie 🤢 wiec tez musze sloiki kupic i dodawac do gotowanego.
I miesko nam sie powoli konczy trzeba zrobic zamowienie u babci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
PINACOLADA - mnie tez chyba nie bedzie wieczorami bo moj M. tez sie juz wkurza ze tylko brzuszeki brzuszek a razem w ogole nie spedzamy czasu ☺️
Co do zoltka - my narazie mamy nie podawac.Teoretycznie wg schematu zywienia 7mies dzieci - co drugi dzien chyba pol zotlka -a le mi powiedziala ze zaczniemy od 2 x na tydz po 1/4 zołtka. i robi sie to tak ze jajo gotujesz osobno na twardo, oddzielasz zotlko, kruszysz ile trzeba i dodajesz do obiadku 🙂





no popatrz jakie proste !!! 🤪 Dzięki 😘
kaszke manne to ja juz dawno jej daje ale kupuje zupki z kaszka i deserki - samej mi sie nie chce "bawic" 😜



A co chcialas Lence kogiel mogiel zrobic ;p? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
pinacolada napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
PINACOLADA - mnie tez chyba nie bedzie wieczorami bo moj M. tez sie juz wkurza ze tylko brzuszeki brzuszek a razem w ogole nie spedzamy czasu ☺️
Co do zoltka - my narazie mamy nie podawac.Teoretycznie wg schematu zywienia 7mies dzieci - co drugi dzien chyba pol zotlka -a le mi powiedziala ze zaczniemy od 2 x na tydz po 1/4 zołtka. i robi sie to tak ze jajo gotujesz osobno na twardo, oddzielasz zotlko, kruszysz ile trzeba i dodajesz do obiadku 🙂





no popatrz jakie proste !!! 🤪 Dzięki 😘
kaszke manne to ja juz dawno jej daje ale kupuje zupki z kaszka i deserki - samej mi sie nie chce "bawic" 😜



A co chcialas Lence kogiel mogiel zrobic ;p? 😜


kogel-mogel to sama bym zjadła 😉
a z dziecinstwa pamietam ze mama gotowała nam grysik na mleku i pod koniec gotowania wrzucała żoltko i szybko mieszała - dlatego myslałam ze to bardziej skomlikowane 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PInacolada dlaczego uważasz że dieta jest za długa? NIo troche sie trzeba pomęczyć, ale efekty naprawdę są! Po innych dietach jak stosowałam był zaraz efekt jojo jak tylko zaczełam normalnie jeść, więc wydaje mi się ze warto troszkę poswiecić. A tak pozatym to dzis rano miałam -3kg, a jutro do diety wprowadzam warzywka 🙂
Syla nie wiem czy wiesz ale w centrum i na mahoniu są wyprzedaże w Next, wszystko za pół ceny lub mniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
PInacolada dlaczego uważasz że dieta jest za długa? NIo troche sie trzeba pomęczyć, ale efekty naprawdę są! Po innych dietach jak stosowałam był zaraz efekt jojo jak tylko zaczełam normalnie jeść, więc wydaje mi się ze warto troszkę poswiecić. A tak pozatym to dzis rano miałam -3kg, a jutro do diety wprowadzam warzywka 🙂
Syla nie wiem czy wiesz ale w centrum i na mahoniu są wyprzedaże w Next, wszystko za pół ceny lub mniej 😉


a bo ja Justys jestem baaardzo niecierpliwa i chciałabym tak hop-siup i już 😜 A tu sam 2 etap 3 tyg (przy moich 3 kg ), u meza musiałby trwac 8 tyg wiec w pewnym momencie musielibyśmy "sie rozstac" , no i dla Julki osbno gotowac. Wiem że nie dam rady wiec nawet sie nie biore. Mysle ze uporam sie z tymi 3 kg innymi sposobami , ktore juz wczesniej wyprobowałam i dały rezultaty. Wróciłam do Chromu Plus, od dzis zaczynam wieczorami "kręcić" no i odkurze dzis Clarene : mysle ze to przyniesie efekt a jak nie to .......to nie wiem co 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam Wam jeszcze napisac ze musze jutro z Lenka leciec do lekarza 😞 W czwartek jak wróciliśmy to zauważyłam na jej lewym oczku "pęknięte" naczynka krwionośne ale pomyslałam że sobie zabawką "dźgnęła" albo że od różnicy ciśnień w samolocie - podobno tak bywa. Do dzis nie zeszło i dodatkowo na tym czerwonym pojawiła sie taka gęsta przezroczysta wydzielina jak białko jaja kurzego . Przedtem "rozlało" jej sie to na całe oczko wiec przepłukałam jej solą fizjologiczną i niby wypłyneło ale zrobiło sie od nowa. Co gorsza, na drugim oczku robi sie to samo. Nie mam pojecia co to jest i martwie sie bardzo. Oczka ja swedzą bardzo bo trze dzis je cały dzień . Miałam leciec od razu do okulisty ale jak pomysle że bedzie jej zakrapiac i badac tak jak ostatnio to mi sie serce kraje. Spróbuję do pediatry , moze to alergia albo po prostu jakas bakteria i wystarczy Dicortineff w kropelkach (mam kropelki ale boje sie sama zastosowac) . Kurcze - jak nie urok to sraczka. W zwiazku z powyzszym moj "guzek" w brzuchu bedzie musiał poczekac .... Dziecko ważniejsze !

Dobra, wyżaliłam sie - idę pokręcić . dziś tylko 10 min zeby jutro wstać z łożka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis przezyłam dramat!moje dziecko zaczeło stawac na czworakach i sie przekrecac przez co sturlał sie zdywanu na podłoge i stłukł sobie główke, to go posadziłam na sofie obłożyłam poduszkami zeby nie spadł a on sie przekrecił i sie sturlał na podłoge prawie na nmoich oczach! serce mi zamarło, dobrze ze mu sie nic nie stało a ja sie trzese nadal! gdyby mu sie cos stało chyba bym nie przezyła! dobrze ze była odsunięta ława bo jakby upadł na kant to by było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał(a):
ja dzis przezyłam dramat!moje dziecko zaczeło stawac na czworakach i sie przekrecac przez co sturlał sie zdywanu na podłoge i stłukł sobie główke, to go posadziłam na sofie obłożyłam poduszkami zeby nie spadł a on sie przekrecił i sie sturlał na podłoge prawie na nmoich oczach! serce mi zamarło, dobrze ze mu sie nic nie stało a ja sie trzese nadal! gdyby mu sie cos stało chyba bym nie przezyła! dobrze ze była odsunięta ława bo jakby upadł na kant to by było...

a dopiero co martwiłaś się że Piotruś się nie przekręca chciał Ci chyba niespodziankę zrobić i nauczył się dwóch rzeczy 🙂 ja też bym chyba oszalała z nerwów na Twoim miejscu Justynko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...