Skocz do zawartości

Leukocyty w moczu | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkich, obecnie jestem w 17 tygodniu ciąży i właściwie od samego początku w moim moczu pojawiają się leukocyty. Wcześniej było ich 12 (norma jest do 5ciu) i ostałam od mojej Pani ginekolog furagin i antybiotyk Hiconcil. Spadły mi do 2. Niestety dziś (miesiąc po skończeniu antybiotyku) znów odebrałam wyniki badań i leukocyty wzrosły do 60!. Do tego odczuwam od paru dni nieprzyjemny ból w samym dole brzucha i mam przeźroczyste upławy. Jeżeli ktoś wie czym to może być spowodowane to proszę o poradę. Z tego co wiem od lekarza i z innych forum to jest to jakieś zakażenie bakteryjne, ale dziwi mnie to, że znów się pojawiło i to z większą siłą. Jeżeli taki post na forum już był to z góry wszystkich przepraszam. Dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj widzę że ktoś też się boryka z takim samym problemem jak ja, tylko u mnie to jest katastrofa z tymi leukocytami w moczy, bo jest ich aż 500 !!!!! poważnie
od początku ciąży mam takie problemy z pęcherzem że szok, raz po antybiotyku AMOTAKS miałam w normie wyniki z moczu, a teraz od 3 miesięcy nic nie działa, jadłam już 6 furaginów dziennie i nic, miałąm posiew moczu, ale też nic nie wyszło 🥴
od poniedziałku zażywam znów amotaks i zobaczymy co z tego wyjdzie
radziłabym zrobić sobie posiew moczu, może wykryją jakąś bakterie u ciebie nereida
pij dużo płynów, sok żurawinowy lub herbatkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za taką szybką reakcję 🙂 jeżeli chodzi o posiew to we wtorek idę do ginekologa i pewnie mi go zleci bo już ostatnio wspominała, że jak furagin nie pomoże to będę musiała to zrobić. Tylko wiesz co mnie martwi ten ból brzucha bo jest coraz silniejszy i boję się, że do wtorku zanim dotrę do lekarza to będzie już niewesoło. A czy Ciebie też boli brzuch przy takiej wysokiej liczbie leukocytów? Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź aisak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bóle brzucha miałam i mam ale nie jakieś mocne, tylko że ja sama nie wiem czy ból brzucha był spowodowany zapaleniem pęcherza czy raczej zagrożoną ciążą (bo taką właśnie mam)
ja częściej czułam takie parcie na pęcherz i oddawałam mocz ale tylko kilka kropel, wtedy wiedziała co się święci i zaraz grzałam pupę 🙂 🙂 w wannie(nie za gorąca woda) i ubierałam się jak bałwan, dwa koce, nerki obwijałam, gorąca herbata i tak leżałam
jeżeli masz bardzo silny ból brzucha to może lepiej udaj się wcześniej do lekarza, lepiej dmuchać na zimne
acha zapomniałam mi jeszcze kazała gin zrobić kreatyninę z krwi czy mam w normie, bo moze to oznaczać chorobę nerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam, długo się nie odzywałam ale trochę trwało wyjaśnienie moich dolegliwości z leukocytami. Ogólnie okazało się, że problem tkwił w tym, że źle pobierałam mocz do badania (po prostu nie wiedziałam, że ma on być pobrany z drugiego strumienia). I dlatego badania wychodziły zakłamane. Przy ostatniej wizycie lekarka mi to wyjaśniła i ponowiłam badania i okazało się, że leukocyty są w normie. Szok!. A jeżeli chodzi o bóle brzucha to powód też był prozaiczny. Wieczorami sobie leżałam i głaskałam się po brzuszku wywołując tym delikatne skurcze. Nie wiedziałam, że nie jest to dobre dla mojego dzidziusia. Pani doktor mi to wytłumaczyła i odkąd tego nie robię jest ok 🙂 Teraz dużo rozmawiam z moim maleństwem 🙂 Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...