Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
czarna79 napisał(a):
kamiska napisał(a):
czarna79 napisał(a):
A i jeszcze co do cc to ten paciorkowiec , dlatego robia te wymazy od 34-38 tyg


a ten wymaz trzeba samemu gdzies do szpitala sie udac czy gin powinien zrobic??

gin robi ....czasmi tak jest ze pobieraja wymaz z pochwy i odbytu , bo tak powinno byc prawidłowo ...

ale z tego odbytu to w ogole nie czuc jak sie pobiera bo na pewno jest jakis wstret hi hi ....

dobrze wiedziec bo tego akurat nie wiedzialam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam tarczyce wiec wysilek nie wskazany,
cukrzyce i w zaleznosci od tego jak bedzie sie cukier ksztaltowal to tak mi wyznacza termin cesarki, aby w razie czego najpozniej w 38 urodzic

i na 95 % lozysko bedzie przodujace - jezeli tak to cesarka na 100 % bo inczej to zagrozenie zycia mojego i malego

i wymaz z pochwy wyszedl zle , teraz juz chyba ok ale za tydzien mam wyniki

moja leakrka powiedziala ze tyle rzeczy razem to raczej cesarka, i kazala przyjsc do szpitala i ona sama ja zrobi jak bedzie miec dyzur.

i ktg od sierpnia co tydzien rowniez bo cukrzyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Dziewczyny jak bedziecie lozeczka , kołyski , kosze dla swoich dzieciaczkow przygotowywały to tak ile przed porodem ....
ja tak mysle ze z tydzien przed zeby nic sie nie zakurzyło , a najlepiej zeby M sam przygotował jak bedziemy w szpitalu

Ja też tak samo chcę tydzień przed, ale mojemu nie pozwolę przygotować 😁 😁 😁, bo już sobie wyobrażam jakby to wszystko wyglądała 😁 😁 😁, choć i tak ma sprawę ułatwioną bo w razie wielkiego W, ma wszystko przyszykowane, akcesoria do łóżeczka w szufladzie łóżeczka, akcesoria do kosza w kartonie z koszem, do wózka w wózku, ale wolę sama......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam tarczyce wiec wysilek nie wskazany,
cukrzyce i w zaleznosci od tego jak bedzie sie cukier ksztaltowal to tak mi wyznacza termin cesarki, aby w razie czego najpozniej w 38 urodzic

i na 95 % lozysko bedzie przodujace - jezeli tak to cesarka na 100 % bo inczej to zagrozenie zycia mojego i malego

i wymaz z pochwy wyszedl zle , teraz juz chyba ok ale za tydzien mam wyniki

moja leakrka powiedziala ze tyle rzeczy razem to raczej cesarka, i kazala przyjsc do szpitala i ona sama ja zrobi jak bedzie miec dyzur.

i ktg od sierpnia co tydzien rowniez bo cukrzyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
kamiska napisał(a):
a jakie macie wskazania do cc??

najczesciej chyba wada wzroku , cisnienie za duze tez moze byc , dziecko chcace wyjsc dupka...., a co do dupki , ja nie wiem ale mi sie wydaje ze sie wczoraj ta moja dzidzia odwrociła , bo czka mi na gorze , a nie tak jak do tej pory w kroczu ....az dziwne , mam nadzieje ze mi sie wydaje .....


nie wiem czy to ma jakies znaczenie (tzn logika nakazywalaby myslec ze ma 😁) bo u mnie czkawka jest wyjatkowo na dole a maly nie jest glowka ulozony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki laski poszły maile 🙂
Ja myśle że lekarz kieruje do szpitala i oni ustalają termin cc wczesniej jeśli jest możliwość, żeby mieć miejsce też na nagle cc.
A z tym paciorkowcem to trzeba pilnować mojej siostry małą zarazili w szpitalu no i z 3mies mała się meczyła katar ulewanie przez to g...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Dziewczyny jak bedziecie lozeczka , kołyski , kosze dla swoich dzieciaczkow przygotowywały to tak ile przed porodem ....
ja tak mysle ze z tydzien przed zeby nic sie nie zakurzyło , a najlepiej zeby M sam przygotował jak bedziemy w szpitalu

Ja też tak samo chcę tydzień przed, ale mojemu nie pozwolę przygotować 😁 😁 😁, bo już sobie wyobrażam jakby to wszystko wyglądała 😁 😁 😁, choć i tak ma sprawę ułatwioną bo w razie wielkiego W, ma wszystko przyszykowane, akcesoria do łóżeczka w szufladzie łóżeczka, akcesoria do kosza w kartonie z koszem, do wózka w wózku, ale wolę sama......


A mój skręci łóżeczko jak będe w szpitalu a wszystko pomoże przygotować moja Mama więc mam głowe spokojną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iza131313 napisał(a):
ja mam tarczyce wiec wysilek nie wskazany,
cukrzyce i w zaleznosci od tego jak bedzie sie cukier ksztaltowal to tak mi wyznacza termin cesarki, aby w razie czego najpozniej w 38 urodzic

i na 95 % lozysko bedzie przodujace - jezeli tak to cesarka na 100 % bo inczej to zagrozenie zycia mojego i malego

i wymaz z pochwy wyszedl zle , teraz juz chyba ok ale za tydzien mam wyniki

moja leakrka powiedziala ze tyle rzeczy razem to raczej cesarka, i kazala przyjsc do szpitala i ona sama ja zrobi jak bedzie miec dyzur.

i ktg od sierpnia co tydzien rowniez bo cukrzyca



czyli jak cukrzyca to ktg robia od 36tyg u Was?kurcze musze zapytac mojego bo nie wiem jak z ktg u mnie
a jak Twoja cukrzyca??
u mnie niestety coraz wyzsze te cukry 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
A i jeszcze co do cc to ten paciorkowiec , dlatego robia te wymazy od 34-38 tyg

Jeszcze wada serca, tarczyca


Czyli jak ja mam niedoczynność to też moge mieć cc ? 😮

Aniu, aż takiej wiedzy nie posiadam, to chyba też indywidualne podejście, ale u moich koleżanek kończyło się cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mysle ze lekarz w karcie ciazy wspisuje wskazanie do cc ale slyszlam tez ze lekarz ktory jest na dyzurze i tak podejmuje decyzje, dlatego chce rodzic tam gdzie moja lekarka pracuje.

i nie zawsze cc jest wczesniej niz normlany, ja ze wzgledu na cukrzyce i na to ze jezeli cukier mimo diety i insuliny jest wysoki to jest to niebezpieczne dla dziecka i czasami trzeba wczesniej rodzic.

moj cukier przy insulinie 6 jednostek na noc jest 95 na czczo 150 po sniadaniu i okolo 130 po innych posilkach wiec nie jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
A i jeszcze co do cc to ten paciorkowiec , dlatego robia te wymazy od 34-38 tyg

Jeszcze wada serca, tarczyca


Czyli jak ja mam niedoczynność to też moge mieć cc ? 😮

Aniu, aż takiej wiedzy nie posiadam, to chyba też indywidualne podejście, ale u moich koleżanek kończyło się cc.


Szkoda,że moja gin nic mi nie mówiła 😠 nawet nic nie wspomniała..ja od początku czułam,że będe musiała mieć cc i chyba mnie to czeka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Dziewczyny jak bedziecie lozeczka , kołyski , kosze dla swoich dzieciaczkow przygotowywały to tak ile przed porodem ....
ja tak mysle ze z tydzien przed zeby nic sie nie zakurzyło , a najlepiej zeby M sam przygotował jak bedziemy w szpitalu

Ja też tak samo chcę tydzień przed, ale mojemu nie pozwolę przygotować 😁 😁 😁, bo już sobie wyobrażam jakby to wszystko wyglądała 😁 😁 😁, choć i tak ma sprawę ułatwioną bo w razie wielkiego W, ma wszystko przyszykowane, akcesoria do łóżeczka w szufladzie łóżeczka, akcesoria do kosza w kartonie z koszem, do wózka w wózku, ale wolę sama......


A mój skręci łóżeczko jak będe w szpitalu a wszystko pomoże przygotować moja Mama więc mam głowe spokojną 🙂


Łóżeczko u mnie skręcone 🙂 nie muszę się martwić, że skręci mi do góry nogami 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Dziewczyny jak bedziecie lozeczka , kołyski , kosze dla swoich dzieciaczkow przygotowywały to tak ile przed porodem ....
ja tak mysle ze z tydzien przed zeby nic sie nie zakurzyło , a najlepiej zeby M sam przygotował jak bedziemy w szpitalu

Ja też tak samo chcę tydzień przed, ale mojemu nie pozwolę przygotować 😁 😁 😁, bo już sobie wyobrażam jakby to wszystko wyglądała 😁 😁 😁, choć i tak ma sprawę ułatwioną bo w razie wielkiego W, ma wszystko przyszykowane, akcesoria do łóżeczka w szufladzie łóżeczka, akcesoria do kosza w kartonie z koszem, do wózka w wózku, ale wolę sama......


A mój skręci łóżeczko jak będe w szpitalu a wszystko pomoże przygotować moja Mama więc mam głowe spokojną 🙂


Łóżeczko u mnie skręcone 🙂 nie muszę się martwić, że skręci mi do góry nogami 😁 😁 😁


U mojej kuzynki tak było,że jej mąż skręcał przez 3 dni łóżeczko..i jak wróciła to nie było nawet żadnych śladów że je ruszał.. 😁 😁 całe 3 dni z radości że córka mu sie urodziła świętował 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezeli chodzi o tarczyce to zalezy co powie lekarz niedoczynnosc nie jest od razu wskazaniem, i co mowi endokrynoglog ?

u mnie lozysko jest przede wszystkim wskazaniem, a reszta to takie dodatki, bo nawet przy cukrzucy to bede kazac rodzic wczesniej ale naturalnie, beda wywolywac, jakby co.

jezeli lozysko bedzie tak nisko i ryzyko przodujacego to wtedy ostatecznie podejma decyzje o cc

reszta to wskazania ale lekarz w szpitalaiu podejmie ostateczna decyzje, nawet jezeli prowadzacy ciaze da wskazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iza131313 napisał(a):
jezeli chodzi o tarczyce to zalezy co powie lekarz niedoczynnosc nie jest od razu wskazaniem, i co mowi endokrynoglog ?

u mnie lozysko jest przede wszystkim wskazaniem, a reszta to takie dodatki, bo nawet przy cukrzucy to bede kazac rodzic wczesniej ale naturalnie, beda wywolywac, jakby co.

jezeli lozysko bedzie tak nisko i ryzyko przodujacego to wtedy ostatecznie podejma decyzje o cc

reszta to wskazania ale lekarz w szpitalaiu podejmie ostateczna decyzje, nawet jezeli prowadzacy ciaze da wskazanie



2 sierpnia mam wizyte u endokrynologa to popytam dokładnie co mnie czeka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam niedoczynnosc od zawsze ale w ciazy jest coraz wieksza, oraz vole czyli plat prawy tarczycy jest porosniety guzami i w ciazy bardzo sie powiekszyl, jest ryzyko ze podczas normalnego porodu wysilek spowoduje ze tarczyce zostanie "wywalona" na zewnatrz jeszcze bardziej

ale tak czy inaczej po porodzie i macierzynskim bede miec operacje i wycinany ten plat tarczycy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...