Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

aaana no właśnie się tak zastanawiam nad przejściem a ten bebilon pepti to jakieś specjalne mleko?
troszkę mi szkoda, bo lubię ja karmić piersią ale rzeczywiście bez białka to się rozsypie niedługo ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aha skaza podobno niekoniecznie jest alergenem na białka ale również laktozę i sacharozę.A te cukry występują nie tylko w mleku matki ale również mlekach modyfikowanych dlatego przeciwko skazie jest bebilon pepti lub nutramigen
Póki co mojemu maluszkowi zdecydowanie się polepszyło i zostało mu kilka krostek wyczuwalnych pod palcami ale niewidocznych więc jest lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Was podczytuje ☺️

CandyMonka moja Mała ma Atopowe Zapalenie Skóry 😞 i cały czas jest na piersi,i moja dieta jest strasznie okrojona,z białka i czekolady.zdarza mi się czasami zapomnieć i wtedy Ją trochę wysypie,ale już nie tak mocno jak kiedyś.Idzie przeżyć,fakt że niewiele mam do jedzenia heh,ale Niunia jest zdrowa i mało wiele widoczne jest to AZS.
Ja dodatkowo biorę witaminy dla kobiet karmiących i piję wapno,i jest dobrze,nie choruje,osłabiona jakoś też nie jestem 😁

Teraz to mam problem bo chciałam Małej wprowadzić jedzonko a tutaj dupa,nie chce 😞 przez 4 pierwsze dni zjadła marchewki,i na tym się skończyło,ani deserków,ani obiadków 😞 jak widzi że Jej śliniaczek zakładam to już buzię zamyka heh.Nie wiem czy nie jest może jeszcze gotowa 🤨

Pozdrawiam mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jem żadnych produktów mlecznych, czerwonego mięsa..ogólnie to ja prawie nic nie jem hehe.
Zupka jakaś na indyku od czasu do czasu a tak codziennie chleb na zakwasie z dżemem i ziemniaki z burakami lub marchewką ;-) a mój lekarz spoko dużo mi poradził i tak jest o niebo lepiej niz było ;-))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no ja na początku mało wiele jadłam,ale mięso jem,oprócz wołowiny,rybki nie jem chociaż się skusiłam ostatnio ☺️
Chlebek z polędwicą i kiełbaską chudą ☺️
Nie jadam nic co ma dużą zawartość białka.
Z tym że u Vanessy się objawia wysypką i czerwone plamy dostaje w zgięciach no i nieszczęsny katarek,ale jeszcze ani razu nie miała kolki.

CandyMonka naprawdę masz dietkę cud 😲

No nie wiem co z tym jedzonkiem,chyba odpuszczę i spróbuje za kilka dni.

Dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile zajrzalam 😜
Titinka bebilon pepti jest na dzieci ze skaza ale nie jest na nietolerancje laktozy.
Nutramigen wlasnie dlatego w smaku jest gorszy bo jest on i na skaze i na nietolerancje laktozy i dlatego jest gorzki...
probowalam sama i sie dziwilam ze Olafek pil Nutramigen taki obrzydliwy i gorzki jest.
Candy jesli bedziesz chciala karmic butla to pewnie Pepti jako pierwsza opcja bo nutramigen no to wlasnie na skaze i laktoze...
co do kolek Nadii no to wlasnie skaza to nie zawsze wysypka (wcale jej byc nie musi) czasem to wlasnie kolki ogromne bole brzusia...tak mi lekarz mowil. u Olafka znow wysypka byla w miejsach gdzie przy skazie ale nie na polikach (co przy skazie niby wysypka na polikach w wiekszosci przypadkow jest) wlasnie zapadla decyzja o podaniu nutramigenu...
Na szczescie Maly skazy nie ma i juz pije normalne mleczko 🙂
No dobra Maz stwierdzil ze jestem od Was uzalezniona 😉
ale za klotnie moge wszystko hahaha 😉
uciekam 🙂
Bob dieta nadal obowiazuje raz w tygodniu moge zjesc tluste 😉 wiec to jest wlasnie ten raz w tygodniu 😉
hahaha ale sie tlumacze 😉
no dobra uciekam 😉
Buziaki o spijcie spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane!
ja od 5tej w garach siedzę bo teścoiwa dzisiaj na obiad przychodzi.. no ale cóż trzeba podziękować za przechowanie kundaka 😜
TITINKA widzę że też zagęzczasz mleko - czy dopajasz dzieciaka np. glukozą czy herbatkami? i z jakiego smoczka karmisz tj. jaki przepływ? ile zajmuje Młodemu zjedzenie porcji mleka?

moja też ma niby skazę (objawiło się AZS) i oprócz przejścia na nutramigen (próbowałam sama wypić - obrzydliwe) dostaliśmy jeszcze LATOPIC -to takie bakterie do picia wspomagające leczenie AZS - i to pomaga

aha czy waszem maluchy też mają w noskach takie gigantyczne gile?? 😮 🤪 😮 mojej codziennie coś taaaakiego wyciągam i muszę przyznać że nie wiem gdzie ona to mieści??!!??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂
Ja sie wyspalam bo Maz Malym sie zajmowal 🙂
do Polski leciemy 3-13 czerwca 🙂 i chrzciny chcemy zalatwic na 5czerwca 🙂 a jak nie da rady 5tego to moze 4tego da rade 🙂
Dziewczynki wspolczuje Wam tego AZS 😞 choc moze to tylko przejsciowe i wcale to nie jest zadne AZS badzcie dobrej mysli 🙂
Ciekawe jak tam Martus po imprezie? 🙂
Aaana jaka Ty kochana synowa jestes 😁
a ja sie musze pochwalic ze Olaf je teraz co 3godz a i czasem sie zdarzy co 3,5 choc wieczorami to nawet pod 4godz dochodzi bez jedzenia 🙂 wystarczylo 2dni i sie nauczyl ze wypija ok 160-180 na raz i wytrzymuje 🙂
a nie takie picie 100-120 co 2godz...
no i waga z tego co widze przystopowala 🙂
aby sie cieszyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to aby kupa dziwna tzn kolor jest ok ale odkad jest na tym mleku robi rzadka kupe...
ale raz na dzien wiec biegunka to jest.
No chyba ze tak akurat to mleczko na niego dziala 😉
no i zaraz pisze stosownego maila do pampers bo kupilam pieluchy active fit "4" i sobie wyobazcie ze sa inne niz active fit "4" ktore kupilam ostatnio!!!!!!!!! SKANDAL!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tłumaczyła,że nosek jak filtr działa,no tak ale ile może mieć takie gile,jak pojadę na urlop to pójdę może do pediatry prywatnie 🤨

My mamy mleczko do kąpania DOUBLEBASE i z tego samego gel do smarowania,dodatkowo mamy maść steroidową EUMOVATE OINTMENT na wypadek gdyby się zaogniło w zgięciach,mało jej stosujemy ale zdarza się niestety 😞 na tych wyspach czekają aż samo przejdzie,nawet testów nie robią na co jest dokładnie uczulona po o ile się nie mylę dwóch latach,jeszcze się łudzę że do tego czasu Vanessie przejdzie,mam przypuszczenia że to na mleko krowie,bo mieliśmy problem z karmieniem Mała nie chciała cyca i podałam Jej według zaleceń lekarza zwykłe mleko a nie dla skazowców to po 4 godzinach była jedna wielka czerwona plama od nosa do brzucha 😞 siedziałam i płakałam.Całe szczęście przeszło i dalej cycuś jest w akcji 🙂 teraz znalazłam mleko na wszelki wypadek APTAMIL PEPTI to jest odpowiednik BEBILON PEPTI,ale myślę że nie będzie Nam potrzebny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pampers.ie/en_IE/proddetail/id/2/sectionid/0 i najedz na "product tour"
tu widzisz ze powinny miec siateczke w srodku i takie byly te ostatnie a te co kupilam teraz w srodku sa gladkie...juz napisalam do pampersa maila i jutro zadzwonie tam bo to jest naprawde cos nie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie mamy też gładkie środku 🤔 nie trafiłam jeszcze z siateczką w środku 🤔 no co za.... i nie ma oznaczenia na opakowaniu??Muszę zwrócić uwagę teraz jak pójdę.Daj znać jak możesz co Tobie odpiszą.

APTAMIL to jest odpowiednik BEBILON 🙂

Tak w ogóle to mam nadzieję że nie przeszkadzam Wam tutaj,ale czasami zaglądam i Was czytam heh,i grudniówki jeszcze też podczytuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia kazdy jest u Nas mile widziany 🙂
No wlasnie ja kupilam i byly ze siateczka...
a masz takie fioletowe opakowanie takie jak w linku ktory Ci przeslalam???
to jest seria z pamperkami z ulicy sezamowej...sprawdzilam oba opakowania bo mam akurat i nie ma zadnej roznicy!!!!
to jest jakies oszustwo!!! ale nie odpuszcze na pewno i dam znac jak sie czegos dowiem.


Kochane wlasnie kupilam bilety 🙂 no i wyszlo 320e na Nasza 3 🙂
z czego 20e to za platnosc karta niezle sobie zycza 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...